صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

چرا برای جلوگیری از موفقیت اصلاح‌طلبان می خواهید با پایداریها ائتلاف کنید؟

از سوی دیگر محمدرضا باهنر دیروز از ائتلاف با پایداری هم خبر داد که این سوال را در اذهان ایجاد می‌کند که چگونه است تا پیش از این به عنوان رقیب به پایداری نگاه می‌شد اما وقتی پای رقابت با اصلاح‌طلبان و جلوگیری از موفقیت آنان به میان می‌آید حتی ائتلاف با پایداریها مجاز شمرده می‌شود؟! وی تاکید کرد که بعد از 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی رایحه‌ نظام مردمسالاری در کشورهای منطقه غوغا به پا کرده است.

کد خبر: 8261

روزنامه آرمان: روز یکشنبه بود که وکیل محمدرضا رحیمی از اطلاع باهنر از اعطای پول به کاندیداها خبر داد تا اینکه دیروز نایب‌رئیس مجلس در یک نشست خبری در این باره توضیحاتی داد که برخی اظهارات رحیمی را نه رد و نه تایید کرد. از سوی دیگر محمدرضا باهنر دیروز از ائتلاف با پایداری هم خبر داد که این سوال را در اذهان ایجاد می‌کند که
چگونه است تا پیش از این به عنوان رقیب به پایداری نگاه می‌شد اما وقتی پای رقابت با اصلاح‌طلبان و جلوگیری از موفقیت آنان به میان می‌آید حتی ائتلاف با پایداریها مجاز شمرده می‌شود؟!
 
وی تاکید کرد که بعد از 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی رایحه‌ نظام مردمسالاری در کشورهای منطقه غوغا به پا کرده است. خبرنگاری از محمدرضا باهنر پرسید که وکیل آقای رحیمی مطرح کرده که شما از نمایندگانی هستید که از رحیمی برای انتخابات پول دریافت کردید این موضوع چقدر صحت دارد؟‌ باهنر در پاسخ به این پرسش گفت: حکمی علیه آقای رحیمی صادر و ایشان محکوم شده است که باید دوران محکومیتشان را طی کنند، بنده در این موضوع نه دخالت می‌کنم و نه حرفی دارم. وی افزود: این طور مطرح شده که آقای رحیمی پولی گرفته و آن را به تعدادی از کاندیداها داده است، مثلا به هر کاندیدا از این میزان پول به طور میانگین پنج‌میلیون می‌رسد که این مبلغ 5 درصد هزینه‌هایشان است، احتمالا کاندیداها هم نمی‌دانستند منشأ این پول ناپاک است. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: بر این اساس اگر مجموعه‌ای از رقبای اصولگرا یعنی اصلاح طلبان بخواهند این طور از این موضوع استفاده کنند که هشت سال پیش کاندیداهای اصولگرا پنج‌میلیون پول که منشأ درستی هم نداشته برای انتخابات گرفته و خرج کرده‌اند بداخلاقی انتخاباتی را در پیش گرفته‌اند. وی ادامه داد: شاید اکنون این سوال پیش می‌آید که مگر اصلاح طلبانی وجود دارند که برای انتخابات پول خرج نکرده باشند، در دوران انتخابات هزینه‌هایی برای چاپ پوستر ، تشکیل ستاد و... خرج می‌شود.
 رسید پولی به کسی نداده‌ام 
در ادامه خبرنگاری از باهنر پرسید که طبق گفته وکیل آقای رحیمی، شهادتنامه‌ای از طرف شما در پرونده ایشان موجود است که طبق آن شما پول را دریافت کرده و بین 170 نماینده پخش کرده‌اید، باهنر در پاسخ گفت: بنده در هر دوره از انتخابات تلاش کردم که از نامزدها حمایت کنم و حتی در این رابطه نقش محوری داشته‌ام، قطعا برای حمایت از کاندیداهای انجام شده نیز باید پاسخگو باشیم، همواره به این موضوع دقت کرده‌ایم که پول کسب شده برای انتخابات دارای منشأ روشن، شفاف و پاک باشد. وی تاکید کرد که رسید پولی به کسی نداده است. باهنر با بیان اینکه در هر دوره از انتخابات مجلس از بیش از 200 کاندیدا حمایت کرده است، گفت: حمایت‌ها به اشکال مختلف همچون سخنرانی، پخش تراکت و سایر حمایت‌ها بوده است اما اینکه آقای رحیمی می‌گوید از بنده رسیدی گرفته و این پول‌ها را پخش کرده‌ام درست نیست. نایب‌رئیس مجلس در پیش‌بینی از فضای انتخاباتی، گفت: فضای انتخابات آینده دو قطبی یعنی رقابت بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان و یا سه قطبی یعنی رقابت بین اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و معتدلین می‌شود. دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در مورد بودجه و بحث یارانه‌ها هم گفت که انتظار می‌رود دولت تدبیر راهکاری بیندیشد نه اینکه بگوید نمی‌توانیم میزان درآمد افراد برای دریافت یارانه را مشخص کنیم. حرف ما این است که شما حداقل یک میلیون فرد پولدار را شناسایی کردید که آنها احتیاج به دریافت یارانه نقدی ندارند، حداقل الان آنها را حذف کنید و بعد سراغ دیگران بروید. وی در پایان افزود: انتظار می‌رود دولت قانون مصوب مجلس برای حذف یارانه پولداران را اجرایی کند.
 احتمال وحدت با پایداری 
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال وحدت بین اصولگرایان با توجه به برگزاری جلسات همگرایی گفت: ما در انتخابات آتی رقیب جدی به نام اصلاح‌طلبان داریم بنابراین اصولگرایان باید تلاش کنند، به دلیل داشتن رقیب مشترک به یکدیگر نزدیک شوند مثلا ما در مورد جبهه پایداری احساس می‌کنیم که باید با هم به ائتلاف برسیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر