صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

وکيل رحيمي: پرداخت‌هاي رحيمي به نمايندگان جرم نيست

وکيل محمدرضا رحيمي با تاکيد بر اينکه نام بردن از نمايندگان توسط موکلش در خصوص دريافت وجه به قصد اتهام‌زني به نمايندگان مجلس نبوده، گفت: دريافت وجه خلاف و مجرمانه‌اي نبوده بلکه آن را يک عمل مباح، عرفي و قانوني در فعاليت‌هاي انتخاباتي مي‌دانم.

کد خبر: 8218

ايلنا/ وکيل محمدرضا رحيمي با تاکيد بر اينکه نام بردن از نمايندگان توسط موکلش در خصوص دريافت وجه به قصد اتهام‌زني به نمايندگان مجلس نبوده، گفت: دريافت وجه خلاف و مجرمانه‌اي نبوده بلکه آن را يک عمل مباح، عرفي و قانوني در فعاليت‌هاي انتخاباتي مي‌دانم.

محمدرضا نادري در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا٬ در خصوص اظهارات محمدرضا باهنر در نشست خبري در خصوص اينکه در هر انتخاباتي کانديداها براي تامين هزينه‌هاي خود کمک‌هايي را دريافت مي‌کنند ولي هيچ پول ناپاکي دريافت نکرده‌اند، گفت:‌ زماني که آقاي رحيمي پول را توزيع کرده٬ اصل بر اين بوده که پول پاک است. عقيده موکلم نيز بر اين بوده که پول پاک است و در نتيجه آقاي باهنر و ساير نمايندگان نيز همين تصور را دارند.

وکيل محمدرضا رحيمي ادامه داد: اگر بعدها در وضعيت پول خللي بوجود آيد،‌ تاثيري در عملکرد رحيمي و نمايندگان ندارد. نمايندگان در دريافت وجه٬ کار صحيح و عرفي در تامين هزينه‌ها کردند و اگر موکلم از نمايندگان اسم مي برد نه به عنوان عملي خلاف ميان خود و آنها که بخواهد اتهامي را متوجه نمايندگان کند، بلکه از آن به عنوان يک عمل درست و عرفي انتخاباتي ياد مي‌کند.
وي در خصوص نامه نمايندگان مجلس به روساي قواي مقننه و قضاييه مبني بر افشاي اسامي نمايندگاني که پول دريافت کرده‌اد و همچين درخواست اخراج آنان از مجلس گفت: اصلا دريافت وجه را عمل خلاف و مجرمانه‌اي نمي‌دانم بلکه آن را يک عمل مباح، عرفي و قانوني در فعاليت‌هاي انتخاباتي مي‌دانم. اگر الان اعلام شود منشا آن پول فاسد بوده است لذا هيچ اقدام غيرقانوني متوجه رحيمي و نمايندگاني که وجه دريافت کرده‌اند نخواهد بود.

نادري همچنين از ارائه درخواست اعاده‌ دادرسي براي پرونده محمدرضا رحيمي معاون اول دولت دهم خبر داد.

گفتني است محمدرضا رحيمي در نامه‌اي خطاب به محمود احمدي‌نژاد که خبرگزاري ايلنا براي نخستين آن را منتشر کرد، اعلام کرد که قريب به 170 نماينده يک ميليارد و دويست ميليون تومان از طريق فردي به نام جابر ابدالي کمک کرده است که کليه اسناد و کپي چک‌هاي صادره ثبت شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر