صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آيت‌الله جوادي آملي: کساني که منتظرند نظام فرو بپاشد، دچار مرض سياسي اند

اين مرجع تقليد با بيان اين مطلب افزود: اينگونه بيماري‌ها را آزمايشگاه‌هاي پزشکي تشخيص نمي‌دهد در حالي که اين بيماري‌ها محلّ ابتلاي امروز جامعه ما است/ امروز بسياري از افراد گرفتار تفکّر اومانيستي هستند.

کد خبر: 8192

نسيم/ اين مرجع تقليد با بيان اين مطلب افزود: اينگونه بيماري‌ها را آزمايشگاه‌هاي پزشکي تشخيص نمي‌دهد در حالي که اين بيماري‌ها محلّ ابتلاي امروز جامعه ما است/ امروز بسياري از افراد گرفتار تفکّر اومانيستي هستند.

آيت‌الله جوادي آملي در ديدار دکتر جعفريان، رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران و مسئولين و معاونين اين دانشگاه و اعضاي برگزاري چهارمين همايش "طبيب روحاني" در محل بنياد بين‌المللي علوم وحياني اسراء،با تاکيد بر ضرورت توجه بيشتر به جنبه‌هاي معنوي انسان در علومي مانند پزشکي اظهار داشت: علم پزشکي در عصر حاضر مبتلا به تفکر باطل اومانيسم است و بسياري از افراد گرفتار تفکّر اومانيستي هستند؛ خداي سبحان فرمود، من انسان را جانشين خود قرار دادم در حالي که در اومانيسم، انسان به نوعي جايگزين خداست، در اين تفکر انسان آنچه را که خداوند به وسيله انبياء خود در اختيار او گذاشته است بر فکر خودش عرضه مي‌کند اگر مطابق تشخيص او بود آن را مي‌پذيرد و در غير اين صورت آن را رد مي‌کند.

اين مرجع تقليد با اشاره به برخي بيماري‌هاي معنوي انسان از منظر قرآن کريم افزود: بعضي از بيماري‌هاي معنوي را قرآن کريم تشريح مي‌کند، در فضاي پزشکي امروز اينها بيماري محسوب نمي‌شود، در قرآن کريم فرمود اگر کسي به نامحرم طمع کرد مريض است، اين را آزمايشگاه‌هاي امروزي نمي‌توانند جواب دهند، در جايي ديگر مي‌فرمايد برخي منتظرند که از بيگانه چه صدايي مي‌رسد که معاذالله نظام اسلامي را به هم بزنند.

وي ادامه داد: اينها که منتظرند نظام اسلامي فرو بپاشد و بيگانه بيايد، دچار مرض سياسي هستند، اينگونه بيماري‌ها را آزمايشگاه‌هاي پزشکي تشخيص نمي‌دهد، در حالي که اين بيماري‌ها محلّ ابتلاي امروز جامعه ماست.

آيت‌الله جوادي آملي در پايان تصريح کرد: مرض در حقيقت بدون مرگ شناخته نمي‌شود. اگر مرگ، گودال نيست و معبر است پس مرض هم بايد با آن تفسير شود. اين اختصاصي به دانشکده پزشکي و فنّ شريف طبابت ندارد اين درد مشترک همه علوم و همه ماست به هر کجا بروي همين درد هست، ما هيچ مشکلي در جامعه نداريم مگر اينکه انسان را نشناختيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر