صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

طائب: از مذاکرات به عنوان تکنيک مي‌توان استفاده کرد

کد خبر: 8127

نسيم/ حجت‌الاسلام طائب گفت: از مذاکرات به عنوان تکنيک مي‌توان استفاده کرد و انتقادها از دشمني نيست بلکه نشانه دلسوزي و براي پيشبرد اهداف است.
اين استاد حوزه علميه در جشن پيروزي انقلاب در قم افزود: اگر اهداف امام خميني(ره) درک شود مي‌توان فهميد که آيا مذاکره و آشتي با آمريکا درست بوده يا نادرست است.
به گزارش خبرنگار «نسيم»، حجت‌الاسلام مهدي طائب در اولين شب جشن بزرگ پيروزي انقلاب اسلامي که به همت شوراي اصولگرايان قم برگزار گرديد، با بيان اينکه در سالروز ورود امام خميني(ره) و در آستانه سي و ششمين سال پيروزي انقلاب اسلامي بايد به اهداف و مسير انقلاب توجه ويژه اي شود، گفت: امروزه شديدترين هجوم از ناحيه دشمن در عرصه‌هاي جنگ نرم و جنگ سخت بر ايران وارد مي‌شود.

استاد حوزه علميه قم افزود: در طول 36 سال گذشته از پيروزي انقلاب اسلامي عمليات رواني و تهاجم فرهنگي دشمن هيچگاه به قدرت امروز نبوده و همچنين در عرصه جنگ سخت نيز هيچگاه حساسيت مسأله به حساسيت وضعيت امروز نبوده است.
وي با بيان اين که در جنگ نرم دو شاخص ابزار و محتوا وجود دارد، اظهار داشت: هدف دشمن در جنگ نرم اثرگذاري بر فکر انسان‌ها بوده تا جامعه اهداف دشمن را با دستان خود انجام دهد، دقيقا همانند کاري که شيطان با حضرت آدم انجام داد تا او با قدم‌ها و کارهاي خود از بهشت بيرون رود.

حجت‌الاسلم طائب سخت‌افزار اثرگذاري دشمن را رسانه دانسته و ادامه داد: امروزه قدرت رسانه‌اي دشمن در صدر خود قرار دارد، در زمان انقلاب فقط صوت وجود داشت اما امروزه افزون بر ماهواره‌ها تلفن همراه به عنوان رسانه‌اي که هميشه همراه انسان است، وجود دارد و دشمن از همه اين راه‌ها براي پيگيري اهداف خود تلاش مي‌کند.
وي با اشاره به محتواي جنگ نرم دشمن، ابرازداشت: محتواي جنگ نرم دشمن ترويج فحشا است که اگر اين مسأله از آنان گرفته شود ديگر نمي‌توانند کاري انجام بدهند، امروزه برهنگي مطلق در شبکه‌هاي غربي تبليغ مي‌شود؛ بنابراين بايد دانست که دشمن در ابزار و محتواي منحرف در نهايت قرار دارد.

حجت‌الاسلام طائب به جنگ هاي موجود در عراق، سوريه، لبنان و ديگر کشورها اشاره کرد و يادآور شد: تمامي اين جنگ‌هاي اطراف ايران قرار بود در داخل ايران و براي نابودي اين کشور انجام شود، اين که برخي از خائن‌ها در فتنه 88 شعار نه غزه نه لبنان سر مي‌دادند، مي‌دانستند که قرار است در آينده چه اتفاقي بيفتد، اگر مردم ايران سيلي محکمي بر دهن اين افراد نمي‌زدند امروزه ايران نيز همانند عراق و سوريه شاهد جنگ‌هايي بود.

وي با بيان اين که تمام جهان مي‌داند که اين نبردها براي زمين زدن ايران است، عنوان کرد: نبردهاي کنوني دو خطه است، يک خط آن پيروزي و ماندن و خط ديگر شکست و از بين رفتن است و راه سومي وجود ندارد و بايد در برابر تهديدها ايستادگي و آن ها را تبديل به فرصت کرد، تفکر و توجه به اهداف انقلاب جامعه را در اين مسير قرار مي‌دهد، اگر اهداف امام خميني(ره) فهميده شود مي‌توان فهميد که آيا مذاکره و آشتي با آمريکا درست بوده يا نادرست است.
وي با اشاره به اهداف امام خميني(ره) گفت: از بين بردن سلطنت شاهنشاهي، ايجاد جمهوري اسلامي و رساندن پرچم انقلاب به دست صاحب اصلي آن، اهداف امام را تشکيل مي‌دهد؛ بنابراين بايد در راستاي اين اهداف بلند حرکت کرد؛ افرادي که خود را به ناداني مي‌زنند، نادان هستند يا از طريق خاصي دستور مي‌گيرند بدانند که هيچوقت نمي‌توانند مردم را از خط امام جدا کنند.
حجت‌الاسلام طائب به حضور هميشه در صحنه مردم اشاره کرده و افزود: بعد از پيروزي انقلاب جبهه ملي، جبهه آزادي و منافقين با برگزاري انتخابات جمهوري اسلامي مخالفت کردند، افراد مخالف با جمهوري اسلامي براي فرافکني در بين مردم از ماهيت جمهوري اسلامي سؤال مي‌کردند اما مردم هوشيار بوده و اين گونه پاسخ مي‌دادند به دليل اين که امام فرموده ما به جمهوري اسلامي رأي مي‌دهيم، که در با رأي 2/98 مردم جمهوري اسلامي به پيروزي رسيد.

وي با بيان اين که براي رسيدن پرچم انقلاب به صاحب اصلي آن بايد دو کار انجام شود، اظهار داشت: نخستين کار از بين بردن موانع و کار بعدي تربيت نيرو در راستاي اهداف امام زمان(عج) که برپايي حکومت علوي است، بايد انجام شود.

حجت‌الاسلام طائب ادامه داد: درست است که در روايات آمده در زمان ظهور سلاح ها از کار مي‌افتد اما اين کار بايد از سوي نيروهاي تربيت شده در انقلاب که در راستاي اهداف امام زمان(عج) تلاش مي کنند، انجام گيرد؛ از کار افتادن سلاح‌ها در زمان ظهور به نابودي اسرائيل در زمان غيبت است.

وي با بيان اين که اگر اسرائيل نابود شود تمام غرب نابود است، ابراز داشت: باطن اصلاحات در خبيث‌ترين شعار فتنه 88 که نه غزه نه لبنان بود، اهميت اين دو مکان را نشانه گرفته بود؛ آنها مي‌دانستند که غزه و لبنان تيري در قلب اسرائيل براي نابودي اين رژيم غاصب است.
استاد حوزه علميه عنوان کرد: کيسنجر استراتژيست آمريکايي در دهه شصت گفته بود که تنها راه متوقف کردن حرکت امام ايجاد جنگ بين شيعه و سني است، بايد اين را دانست که فقه اهل تشيع و اهل تسنن مجوز کشتن يکديگر را نمي‌دهند، از همين رو است که گفته مي‌شود نبايد به مقدسات ديگران توهين کرد.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي گسترده وهابيت عليه تشيع خاطرنشان کرد: وهابيت تکفيري شيعه کش است، در زماني وهابيت در عربستان خلاصه مي‌شد اما برخي از افراد با پول‌هاي فراوان به مدينه و مکه آورده شدند و پس از آموزش‌هاي لازم به شهرهاي خودشان برگشتند تا با حمايت دشمنان وهابيت را گسترش داده و شيعيان را به قتل برسانند.
حجت‌الاسلام طائب عمار تصريح کرد: وهابيت تکفيري و دشمنان براي نجات اسرائيل در سوريه حضور پيدا کرد که اين حضور سبب تشکيل نيروي مقاومت مردمي و بسيج در اين کشور شد، در عراق نيز نتيجه همين گونه رقم خورد؛ از همين رو است که رهبر معظم انقلاب فرمودند که عراق را نيروهاي مقاومت مردمي نجات داد؛ ايشان در ديدار احمد جبرئيل نيز فرمودند که جوانان فلسطيني آزادي قدس را خواهند ديد؛ خسته شدن در راه انقلاب معنا ندارد.

وي با اشاره به مذاکرات هسته‌اي گفت: گاهي از مذاکرات به عنوان تکنيک مي‌توان استفاده کرد اما اين مسأله نبايد اصل قرار گيرد، مذاکره نبايد تالي فاسد و عمل حرام را در پي داشته باشد و آقاي وزير خارجه زماني که با کري قدم مي‌زني به او مشروعيت داد‌ه‌اي، و مشروعيت کري به معناي مشروعيت اوباما و نتانياهو است؛ مسئولان بدانند که اگر گاهي تذکر داده مي‌شود اين مسأله از دشمني نيست بلکه نشانه دلسوزي و براي پيشبرد اهداف است.
وي با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمريکاي شمالي اظهار داشت: امام خميني(ره)با فرستادن نامه به گورباچف خبر نابودي کمونيست و بلوک شرق را به جهان اعلام کردند، امروزه نيز رهبر معظم انقلاب با فرستادن اين نامه به جوانان غربي اعلام کردند که زمان شکستن و از بين رفتن غرب فرا رسيده است، صداي شکسته شدن استخوان‌هاي استکبار جهاني شنيده مي‌شود.
استاد درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين که خداوند فرصت‌ها را براي نزديک شدن و رسيدن به هدف اصلي ايجاد کرده است، ادامه داد: يمن و برخي از کشورهاي اطراف ايران از قدرت‌هاي عربستان بودند که شکسته شدند، بايد از فرصت‌هاي الهي در راستاي نزديک شدن به هدف استفاده کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر