صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حمید رسایی

رسایی/ به هاشمی، روحانی ،انصاری و خاتمی، بگویید؛ ان‌شاءا... می‌آیم و محکم هم می‌آیم.

وقتی خبرنگار بار دیگر پرسید یعنی تا الان مشخص نشده است که مشکلی برای انتخابات دارید یا خیر؟ ببینید هم آقای هاشمی، هم آقای روحانی و هم آقای مجید انصاری و هم آقای خاتمی در جلسات مختلف خود گفته‌اند 10 - 15 نفر هستند که دور بعد نباید به مجلس راه پیدا کنند اما به همه آنها بگویید ان‌شاءا... می‌آیم و محکم هم می‌آیم.

کد خبر: 8114

متن پيش رو در آرمان منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
-----------------------------------------------
 
آرمان– فائزه عباسی: با آشکار شدن برخی تخلفات در دولت گذشته که هر کدام واکنشهایی را از سوی منتقدان و حامیان دولتهای نهم و دهم برمی‌انگیخت مدتی است متخلفین دیگر سکوت را جایز ندانسته‌اند و هر کدام لب به سخن باز می‌کنند. در این رابطه پای تک وتوکی از نمایندگان هم به میان کشیده شده است که مهم‌ترین موضوع را می‌توان دریافت پول توسط 170نماینده از محمدرضا رحیمی دانست. اما این مساله با صحبت های اشرفی اصفهانی در حاشیه قرار می‌گیرد: «دو نفراز نمایندگان فعلی مجلس که یکی قبلا مدیر کل و دیگری رئیس یک سازمان بوده است تخلفات زیادی داشته‌اند که برای آنها پنج سال و 10سال محرومیت از خدمات دولتی صادر کردیم.» این را مسئول رسیدگی به تخلفات اداری در دولت می‌گوید. وی همچنین اشاره می‌کند که نماینده‌های مزبور امروز در ردیف مخالفان سرسخت دولت قرار دارند. اما سوال مهم این است که این دو نماینده متخلف چه کسانی هستند؟ سوالی که نه‌تنها ذهن خبرنگاران بلکه افکار عمومی را نیز به خود جلب کرده است.
 فرار از سوال با سوال!
با صحبت‌هایی که مسئول تخلفات اداری در دولت مطرح کرده است و با نگاهی به رزومه نمایندگان این حقیقت را می‌توان دریافت نمایندگانی که هم از مدیران در دولت قبل باشند و هم از مخالفین سرسخت دولت یازدهم، تنها تعداد انگشتان دست را در بر می‌گیرد. همین امر یعنی محدود بودن افراد سبب شد تا «آرمان» را به این فکر بیندازد که از نمایندگانی که به نوعی به این احتمالات نزدیک است سوال کند و نظر آنها را در مورد ابهاماتی که وجود دارد بپرسد. یکی از این افراد حمید رسایی، نماینده تهران، ری و شمیرانات بود که وقتی وارد لابی مجلس شد آرمان سوال خود را از او پرسید و او که خود را در حلقه‌ای از خبرنگاران دید سعی کرد سوال را با سوال پاسخ دهد و گفت‌وگو اینچنین انجام شد که در ادامه می‌خوانید: 
 انفصال از خدمات دولتی دو نماینده مطرح است شما یکی از افرادی هستید که احتمال داده می‌شود جزء این دو نفر باشید آیا این مساله را تائید می‌کنید؟
نه چنین چیزی به ما اعلام کرده‌اند و نه چنین چیزی وجود دارد. چه کسی این موضوع را مطرح کرده است؟ 
 آقای اشرفی‌اصفهانی مسئول رسیدگی به تخلفات اداری در دولت به‌طور مستقیم اسمی از شما نیاورده اما بر اساس آنچه بیان شده احتمالات به شما نزدیک‌تر می‌باشد. حالا شما این مساله را تائید می‌کنید؟
چند لحظه صبر کنید می‌گویم (در حال آماده ساختن گوشی موبایل برای ضبط صدا)، بار دیگر بگوید ماجرا از چه قرار است؟ (گوشی موبایل درحال ضبط کردن صدا.) 
 مسئول رسیدگی به تخلفات اداری در دولت بیان کرده‌اند که دو نماینده به دلیل تخلفاتی که در گذشته داشته‌اند محکوم به انفصال از خدمات دولتی شده‌اند. 
چه کسی گفته است منم؟!
 گفته‌اند که در دولت قبل مدیریت داشته است. 
خب چه کسی به اسم من اشاره کرده است؟
 اسمی از شما نیاورده‌اند بر اساس آنچه گفته شده یعنی داشتن مدیریت در دولت قبل، ما حدس زدیم که شاید شما یکی از آن دو فردی باشید که آقای اشرفی‌اصفهانی گفتند.
یعنی نگفته‌اند که منم. 
 ما از شما می‌پرسیم که آیا شما جزو این دو نفر هستید یا خیر؟
نه من نبوده‌ام. خیلی‌ها مدیرکل بوده‌اند. چه کسی گفته است منم؟! شما خبرنگار کجایید؟
 خبرنگار روزنامه آرمان. ما می‌خواهیم از شما بپرسیم که آیا شما از متخلفین بوده‌اید یا خیر؟ 
شما مگر بیکار هستید که از همه این سوال را می‌پرسید؟
 ما تنها از افرادی این سوال را می‌پرسیم که در دولت گذشته پست مدیریتی داشته‌اند. حال سوال روشن است شما از متخلفین بوده‌اید یا خیر؟
نه من نبوده‌ام. چه کسی گفته است منم؟!
 آقای اشرفی‌اصفهانی اعلام کرده‌اند دو نماینده‌ای که در دولت قبل مدیرکل بوده‌اند و از مخالفین سرسخت امروز دولت هستند. بر این اساس ما از نمایندگانی که مدیرکل بوده‌اند می‌پرسیم که آیا بوده‌اند یا خیر؟
آقای تابش هم از مدیران بوده‌اند از ایشان هم می‌پرسید؟!
 ما قطعا از ایشان هم سوال می‌کنیم منتها در بیانات آمده است نمایندگان مورد نظر از مخالفان جدی دولت هستند در حالی که آقای تابش از مخالفان دولت نیست. 
درنهایت حمید رسایی با نشان دادن موبایل خود به معنای آنکه او هم این گفت‌وگو را ضبط کرده است، گفت: مصاحبه خوبی بود، استفاده می‌شود.
 تمامی احکام غیرقانونی است 
بعد از پایان گفت‌وگو، حمید رسایی که به نظرش آمده بود مصاحبه نیمه‌تمام باقی مانده [یا برخی سخنان بعد از مصاحبه به ذهنش رسیده بود] بار دیگر خواست تا مصاحبه خود را تکمیل کند که در این راستا اینچنین ادامه داد: «آقای اشرفی‌اصفهانی هرچند به ما چیزی نگفته‌اند اما به این شکل دو پهلو سخن گفتن و اطلاعات غلط به خبرنگاران دادن کار معناداری است. حال بماند که آقای اشرفی‌اصفهانی از رد صلاحیت شده‌های دور قبل است جایگاهی که او قرار دارد غیرقانونی است. چرا که طبق قانون عمر هیات رسیدگی به تخلفات قبلی سه سال بوده است از این‌رو اگر بخواهند اعضای جدیدی در این هیات مشغول به کار شوند باید اعضای قبلی استعفا کنند یا باید مدت سه سال آن تمام شود. در غیر این صورت اگر بخواهند هیات تخلفات را جا‌به‌جا کنند باید هیات عالی تخلفات این کار را انجام دهد درحالی که هیات عالی اختلافات این کار را نکرده است و اکنون یک درگیری داخلی دارند و تمام احکام صادره از این هیات تا الان از اول ریاست‌جمهوری آقای روحانی باطل و غلط است. یعنی خود آقای اشرفی‌اصفهانی و آقای وطنی که فامیل آقای روحانی است به دنبال رسیدگی به عملکرد دیگران افتاده‌اند. تمام آرا آنها تخلف است و خود آنها باید معرفی شوند به هیات تخلف.» در این حین رسایی با اشاره دست اجازه پرسیدن سوال را نداد و در ادامه بیان کرد: «در کمیسیون اصل90 این مساله در حال رسیدگی است چراکه شکایت شده است از هیات تخلفات که این هیات جایگاه قانونی ندارد. بنابراین تا زمانی که هیات دوره قبل استعفا نداده‌اند یا مدت آنها تمام نشده است آقای نهاوندیان نمی‌تواند هیات تخلفات قبلی را تعطیل نماید و هیاتی جدید بچیند.» وقتی سخن به اینجا رسید «آرمان» از او پرسید: «اگر هیات تخلفات گذشته به درستی کار خود را انجام داده بود امروز شاهد روشدن این همه تخلف نبودیم» که رسایی پاسخ داد: «این موضوع هیچ ارتباطی ندارد و این مساله مانند کمیسیون اصل90 است که پرونده‌ها به آن ارسال و رسیدگی می‌شود و با تغییر نمایندگان پرونده‌ها همچنان قابل بررسی است و در تمام دوره‌ها 99درصد هیات تخلفات به نفع کارمندان دولت رای می‌دهد.» 
 تا کنون حکم انفصالی نداشته‌ام 
رسایی که بار دیگر خود را در میان خبرنگاران دیده بود با سوالی دیگر مواجه شد و آن این بود که آیا پیش از این حکم انفصال از مرجعی دیگر برایتان صادر شده است؟ که او پاسخ داد خیر و البته در ادامه به موضوعی اشاره کرد که شاید چندان ارتباطی با موضوع نداشت. وی بیان کرد: وکیل آقای مهدی هاشمی مصاحبه‌ای با یک خبرگزاری انجام داد که این خبر پس از یک ساعت از خروجی آن برداشته شد. وکیل آقای مهدی هاشمی ادعا کرده بود که بنده محکومیت قطعی به دلیل توهین به مقدسات و مسائل مالی دارم که این کذب محض است. بنده به دلیل این اظهارات از وکیل آقای هاشمی شکایت کرده‌ام و به موضوع رسیدگی می‌شود. 
 به هاشمی، خاتمی و روحانی بگویید می‌آیم 
در میان گفت‌وگوهایی که انجام گرفت، بحث دیگری نیز مطرح شد و آن مساله کاندیدا انتخابات شدن رسایی بود. درحقیقت خبرنگار دیگری در این میان پرسید: شما را در انتخابات مجلس دهم می‌بینیم؟ که او در پاسخ گفت: از الان بگویم در انتخابات آینده هستم یا خیر؟ من آدم بی‌عقلی نیستم که هرچه شما بخواهید را بگویم. فکر می‌کنم و در موعد مقرر اگر لازم باشد حتما به‌عنوان کاندیدا شرکت می‌کنم. وقتی خبرنگار بار دیگر پرسید یعنی تا الان مشخص نشده است که مشکلی برای انتخابات دارید یا خیر؟ ببینید هم آقای هاشمی، هم آقای روحانی و هم آقای مجید انصاری و هم آقای خاتمی در جلسات مختلف خود گفته‌اند 10 - 15 نفر هستند که دور بعد نباید به مجلس راه پیدا کنند اما به همه آنها بگویید ان‌شاءا... می‌آیم و محکم هم می‌آیم. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر