صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نتایج نظر سنجی دانشگاه مریلند نشان داد:

جمهوری خواهان و دموکرات هر دو خواهان همکاری آمریکا با پوتین علیه داعش هستند / حمایت 2 درصدی آمریکایی ها از سقوط دولت بشار اسد

دونالد ترامپ چندین بار طی سخنرانی های تبلیغاتی خود در انتخابات ریاست جمهور آمریکا و یک بار به شکل صریح در مناظره با هیلاری کلینتون از سیاست های پوتین در سوریه و در مبارزه با داعش حمایت کرده است و تاکید کرده است که برای نابود کردن داعش وی در کنار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خواهد بود و با وی همکاری میکند. اکنون یک نظر سنجی جدید نشان میدهد که دونالد ترامپ در این طرز تفکر تنها نیست.بر اساس نتایج این نظر سنجی به شکل میانگین 60 درصد از آمریکایی ها – 67 درصد از جمهوری خواهان، 53 درصد از دمورکات ها و 67 درصد از مستقل ها – بر این باور هستند که ایالات متحده آمریکا باید در کنار روسیه در مبارزه با داعش در سوریه فعال باشد و همکاری کند.

کد خبر: 79642

دونالد ترامپ چندین بار طی سخنرانی های تبلیغاتی خود در انتخابات ریاست جمهور آمریکا و یک بار به شکل صریح در مناظره با هیلاری کلینتون از یاست های پوتین در سوریه و در مبارزه با داعش حمایت کرده است و تاکید کرده است که برای نابود کردن داعش وی در کنار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خواهد بود و با وی همکاری میکند. اکنون یک نظر سنجی جدید نشان میدهد که دونالد ترامپ در این طرز تفکر تنها نیست.

 

به گزارش زمان نتایج نظر سنجی روز گذشته – سه شنبه – دانشگاه مریلند تحت عنوان Critical Issues Poll که طی آن محققان این دانشگاه با همکاری برخی دیگر از محققان از جمله از روزنامه وال استریت ژورنال، در پی بررسی دیدگاه شهروندان آمریکایی در مورد بحران سوریه و داعش بوده اند، منتشر شده است.

 

بر اساس نتایج این نظر سنجی به شکل میانگین 60 درصد از آمریکایی ها – 67 درصد از جمهوری خواهان، 53 درصد از دمورکات ها و 67 درصد از مستقل ها – بر این باور هستند که ایالات متحده آمریکا باید در کنار روسیه در مبارزه با داعش در سوریه فعال باشد و همکاری کند.

 

اما این در حالی است که هنوز برخی از شهروندان آمریکایی همانند دونالد ترامپ به شخصیت پوتین چندان علاقه ای ندارند. نظر سنجی نشان میدهد که 30 درصد از دموکرات ها و 8 درصد از جمهوری خواهان ولادیمیر پوتین را به عنوان بدترین رهبر در حال حاضر قلمداد میکنند.

 

جمهوری خواهان و دموکرات هر دو خواهان همکاری آمریکا با پوتین علیه داعش هستند

 

اما در همین حال نتایج حاکی از آن است که موضوع مبارزه با تروریسم منجر به آن شده است که اکثر شهروندان آمریکایی خواهان همکاری دو دشمن سابق در کنار هم باشند. 53 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی معتقدند که مبارزه با تروریسم باید اولویت آمریکا باشد، حتی بیشتر از موضوعات اساسی مانند افزایش قدرت چین یا قدرت گیری مجدد روسیه. اگر موضوع همکاری با روسیه مبارزه با تروریسم باشد، اغلب آمریکایی ها بر این باور هستند که این همکاری باید صورت بگیرد.

 

یکی دیگر از نتایج جالب این نظر سنجی مربوط به وضعیت دولت بشار اسد در سوریه است. تنها 2 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی از تلاش دولت اوباما برای سرنگون کردن بشار اسد در سوریه حمایت میکنند و بیش از 50 درصد بر این باور هستند که دستور کار آمریکا در سوریه باید بر مبنای مبارزه با داعش و از بین بردن این گروه و متحدان آن باشد.

 

به شکلی جالب توجه همچنین، بسیاری از جمهوری خواهان شرکت کننده در این نظر سنجی در پاسخ به سوالی در باره محبوب ترین رهبر از نظر آنها، رئیس جمهور سابق ایالات متحده یعنی رونالد ریگان را نام برده اند که شهرت وی در بسیاری از امور و مسائل بیش از اشتیاق و علاقه او برای همکاری با روس ها بر سر مسئله خلع سلاح و کنترل تسلیحات بوده است./ تابناک

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر