صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

مسعود پزشکیان

پزشکیان: تایید صلاحیت احمدی نژاد و حمایت اصولگرایان یعنی پشتیبانی از بی قانونی!

اشکالی ندارد که اصولگرایان بار دیگر از احمدی‌نژاد حمایت کنند. اصولگرایی یعنی پایبندی به چارچوب قانون و هنگامی‌که اصولگرایان از احمدی‌نژاد حمایت کنند،‌ مردم متوجه می‌شوند که چه کسانی راست می‌گویند. اگر اصولگرایان چنین اقدامی کنند، این پیام را به افکار عمومی صادر می‌کنند که اصولگرایی یعنی بی‌قانونی.

کد خبر: 79112

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با نامه‌نیوز،‌ با اشاره به احتمال ردصلاحیت احمدی‌نژاد درصورت ورود به انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مسلماً تصمیم‌گیری در خصوص تایید یا رد صلاحیت تمامی نامزدهای انتخاباتی با واحدهای نظارتی است اما مهم این است که احمدی‌نژاد، فردی است که در زمانی که رئیس‌جمهور بود، قانون را اجرا نمی‌کرد و مجلس هم در آن زمان، هیچ انتقادی به این بی‌قانونی‌ها نداشت.

او گفت: رئیس دولت، مجری قانون اساسی است و باید در چارچوب قانون صحبت و اظهارنظر کند، نه این‌که خارج از قانون صحبت کند و صرفاً مدعی شود که علیه همه پرونده دارد و درنهایت مشخص نشود که این پرونده‌ها چه بوده است

 

.

تایید صلاحیت احمدی‌نژاد یعنی کشور نیاز به قانون ندارد

وزیر بهداشت خاتمی در واکنش به احتمال حمایت اصولگرایان از احمدی‌نژاد یادآور شد:‌ هیچ اشکالی ندارد که اصولگرایان کماکان از احمدی‌نژاد حمایت کنند. آن‌چه اهمیت دارد این است که مجاری قانونی باید چنین فردی را محاکمه کنند که چرا چارچوب قانون را رعایت نکرده‌است و اگر قرار باشد به چنین فردی بار دیگر اجازه ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری بدهند، یعنی ما در این مملکت نیاز به قانون نداریم و این‌که افرادی خودرای نظر خودشان را به‌جای قانون اجرا کنند، برای جامعه بهتر است!

پزشکیان گفت: تاجایی که من اطلاع دارم، آقای احمدی‌نژاد به قانون پایبندی نداشت و در مسائل بسیاری به‌صورت علنی اعلام می‌کرد که قانون برنامه را قبول ندارم یا مجلس کاره‌ای نیست.

حمایت اصولگرایان از احمدی‌نژاد یعنی پشتیبانی از بی‌قانونی

پزشکیان خاطرنشان کرد: اشکالی ندارد که اصولگرایان بار دیگر از احمدی‌نژاد حمایت کنند. اصولگرایی یعنی پایبندی به چارچوب قانون و هنگامی‌که اصولگرایان از احمدی‌نژاد حمایت کنند،‌ مردم متوجه می‌شوند که چه کسانی راست می‌گویند. اگر اصولگرایان چنین اقدامی کنند، این پیام را به افکار عمومی صادر می‌کنند که اصولگرایی یعنی بی‌قانونی.

او با اشاره به پرونده بابک زنجانی و برخی دیگر از تخلف‌های دولت احمدی‌نژاد یادآور شد: در چنین شرایطی این‌که انتظار داشته‌باشیم جلوی بابک زنجانی یا پرونده 3 هزار میلیاردی گرفته شود، انتظار بی‌جایی است.

پزشکیان در پایان تصریح کرد: تمامی این تخلف‌ها و مفاسد اقتصادی زاییده بی‌قانونی است. و در فضای بی‌قانونی است که مشخص نیست چه کسی متخلف است و چه کسی بی‌گناه.

 

 

منبع :

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی «جدیدترین اخبار» اینجا کلیک کنید

شبکه خبری زمان http://www.zamannews.ir/

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر