صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آمریکا فورا نیروهایش را از عراق خارج کند

در ادامه واکنش‌های عراقی‌ها به حضور نیروهای آمریکایی در این کشور، «عصائب اهل الحق» اعلام کرد که واشنگتن فورا باید نیروهای خود را از عراق خارج کند.

کد خبر: 78088

گردانهای «عصائب اهل الحق» تاکید کردند که دولت آمریکا باید فورا نیروهای خود را از عراق خارج کند.

یکشنبه شب(دیشب) بود که ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در منطقه اعلام کرد که تعداد 217 نیروی رزمی از واحد 26 تفنگداران دریایی وارد عراق شده‌اند.

ارتش آمریکا همچنین اعلام کرده که این نیروها به استان‌های نینوا، صلاح‌الدین و الانبار اعزام می‌شوند

این اقدام آمریکا با مخالفت جریان‌ها و نیروهای عراقی مواجه شد تا جایی که گردان‌های «حزب الله» عراق تأکید کردند که آمریکا نیروهای خود را برای حمایت از داعش وارد این کشور کرده است.

این گردان‌ها گزارش داد: «اشغالگری آمریکا را شکست دادیم... امروز در برابر آنها مقاومت خواهیم کرد و امکانات ما دو چندان شده است»

در ادامه مخالفت‌ها با اقدام جدید آمریکا در عراق، گردان‌های «عصائب اهل الحق» هم به شدت مخالفت خود را با این مساله اعلام و بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عصائب اهل الحق اعلام کرد: «اگر دولت آمریکا نیروهای خودش را فورا خارج نکند، ما با آنها به عنوان نیروهای اشغالگر مقابله خواهیم کرد».

گردان‌های عصائب اهل الحق افزودند: «نیروهای اشغالگر، به بهانه جنگ با داعش که موجود دست ساخته خودشان است، تلاش مشکوک تازه‌ای برای احیای حضورشان در کشور براه انداخته‌اند.

 

 

منبع :فارس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی «جدیدترین اخبار» اینجا کلیک کنید

شبکه خبری زمان http://www.zamannews.ir/

 

 

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر