صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

هرگونه اعتماد به آمریکا فرصت‌سوزی و خسارت بزرگ است

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه محور اصلی اقتصاد مقاومتی تولید است، گفت: عمل به اقتصاد مقاومتی یعنی مدیریت واردات، اصلاح سیستم مالیاتی و مبارزه با قاچاق که دولتمردان باید در این موارد اقدامات اساسی انجام دهند.

کد خبر: 78048

 

لطف‌الله فروزنده کارشناس مستئل اقتصادی و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مشهد مقدس و تأکید ایشان بر لزوم به اجرا درآوردن اقتصاد مقاومتی و دوری از شعارزدگی اظهار داشت: استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که نمی‌تواند مستقیماً انقلاب اسلامی را از بین ببرد، بلکه باید با شیوه نفوذ و تغییر محاسبات مردم و مسئولین، ماهیت انقلاب اسلامی را تغییر دهد.

وی افزود: بر همین اساس اینگونه القاء می‌کند که ما اگر با غرب و آمریکا رابطه داشته باشیم، مشکلاتمان حل می‌شود. برخی‌ در داخل نیز همین موضوع را ابتدا درخصوص برجام عنوان کردند و بعد شعار برجام 2 و 3 سر دادند و اینکه مذاکره با آمریکا می‌تواند مشکلات ما را حل کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه در 2 سال و نیم گذشته آمریکا نشان داد که بدعهد و اهل خدعه است و مذکره با آن به جز خسارت، نتیجه دیگری ندارد، گفت: مردم و همه کسانی که ایران را دوست دارند باید بدانند هرگونه اعتماد به آمریکا فرصت‌سوزی و خسارت بزرگ است. خوب است دولتمردان ما هم این تصور را کنار بگذارند که رابطه با آمریکا می‌تواند مشکلات ما را حل کند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولان ما نباید دچار خطای محاسباتی شوند، گفت: مسئولان ما باید رفتار انقلابی داشته باشند که آن هم رفتار عاقلانه، براساس اصول انقلاب و اسلام است. دشمن می‌خواهد به روحیه انقلابی مردم و مسئولان ما آسیب بزند، بر همین اساس نیز دولت باید برای مقابله با این خدعه دشمن از عناصر فرهنگی متدین و حزب اللهی استفاده کند.

فروزنده در ادامه سخنان خود با بیان اینکه محور اصلی اقتصاد مقاومتی «تولید» است، گفت: وقتی 15 هزار واحد تولیدی تعطیل می‌شوند، مشکل‌شان قاچاق، فساد، واردات بی‌رویه و بی‌تدبیری مسئولین در امر اقتصاد است و نه چیز دیگری. دولت باید برای برداشتن موانع تولید از شعار به عمل روی بیاورد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: عمل به اقتصاد مقاومتی یعنی مدیریت واردات، مبارزه با قاچاق و رانت‌خواران و فساد، اصلاح سیستم مالیاتی و حمایت از تولید داخل. دولتمردان باید در این موارد اقدامات اساسی انجام دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه مردم در این حوزه ضمن ورود به بحث اقتصاد، مطالبه‌گری از مسئولین برای عمل به اقتصاد مقاومتی است. عمل به اقتصاد مقاومتی باید مطالبه اصلی مردم باشد.

 

 

منبع :FARS

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی «جدیدترین اخبار» اینجا کلیک کنید

شبکه خبری زمان http://www.zamannews.ir/

 

 

 

انتهایی پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر