صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ماجرای تاخیر در آغاز رای گیری در تهران

سخنگوی وزارت کشور در رابطه با خبر دیر آغاز شدن رای گیری در برخی شعب تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

کد خبر: 75303

سخنگوی وزارت کشور در رابطه با خبر دیر آغاز شدن رای گیری در برخی شعب تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

برخی اخبار حاکی از آن است که صبح امروز رای گیری در برخی از شعب اخذ رای شهر تهران به علت عدوم صدور کارت برخی عوامل اجرایی فراین رای گیری با تاخیر اغاز شده است که حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در این رابطه گفت: مجری انتخابات در واقع مردم هستند و سپس هیئت‌های اجرایی و نظارت.
 
وی افزود: این موضوع بعید نیست و ممکن است در شعبه‌ای به لحاظ تاخیر در حضور هیئت‌های اجرایی و نظارت رای گیری با تاخیر شروع شده باشد.

 

 
سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد:‌ این امر را غیر ممکن نمی‌بینم و هر کجا که از این نوع گزارشها به دست ما رسیده باشد توسط مسئولین متعدد ستاد انتخابات وزارت کشور رسیدگی می‌شود تا ایرادات رفع و رجوع شوند.
 
امیری همچنین گفت: ‌ما نباید به اخباری که از طریق منابع غیر رسمی منتشر می‌شوند توجه کنیم چراکه به هیچ وجه اعتبار قانونی ندارند و مردم نباید به آنها توجه کنند.
 
وی درباره آخرین اخبار از برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین اخبار که هم از طریق وزارت کشور هم از طریق افرادی که در سراسر کشور در شعب اخذ رای در قالب بازرسین، نمایندگان و عناوین دیگر برای ما ارسال می‌شود  حاکی از آن هستند که شور و شوق مردم در انتخابات بالا است.
 
سخنگوی وزارت کشور افزود: در اکثر نقاط کشور با تراکم مراجعین به حوزه‌های اخذ رای مواجه هستیم حتی در مناطق مرزی و نقاط دور افتاده کشور که طبیعتا این حضور پر شور و شکوه نشان از وحدت ملی، انسجام و اقتدار ملی و شور و شعف مردم دارد.
 
وی تاکید کرد: پیش بینی ما بر این است که امروز یکی از انتخابات بسیار پرشکوه کشور رقم می‌خورد.
 
وی با اشاره به ضرورت نوشتن کد انتخاباتی بر روی برگه‌های تعرفه اظهار داشت: آنچه که ضرورت دارد و تکلیف قانونی است مربوط به نوشتن اسم و نام خانوادگی و مشخصاتی می‌شود که در تعرفه قید شده اما نوشتن کد انتخاباتی هم مفید است بویژه برگه‌هایی که نامزدها دارای مشابهات اسمی هستند در شمارش آرا بسیار کمک خواهد کرد و کاربرد خواهد داشت بنابراین خواهشمان از هم وطنان این است که علی رغم اینکه اسم و مشخصات نامزد مورد نظر خود را می‌نویسند از کدهای انتخاباتی هم استفاده کنند.
 
امیری با اشاره به احتمال تمدید مدت زمان رای گیری اظهار داشت: قانون 10 ساعت را برای رای گیری پیش بینی کرده که اگر نیاز به تمدید باشد با تشخیص وزیر کشور در کل کشور یا در برخی مناطق اعمال خواهد شد.
 
سخنگوی وزارت کشور افزود: در شعب اخذ رای با تراکم مواجه هستیم اگر مردم عزیزمان کمی معطل می‌شوند عذرخواهی می‌کنیم چراکه امکانات ما در این اندازه بوده است لذا از مردم تقاضا داریم که صبوری کنند.
 
وی همچنین گفت: از ملت شریف می‌خواهیم که مراجعه به شعب اخذ رای را به ساعات پایانی موکول نکنند چراکه حتما تراکم جمعیت بیشتر خواهد شد.
 
سخنگوی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات وزارت کشور مسائل مربوط به انتخابات را از طریق  صدا و سیما به اطلاع عموم و مجریان می‌رساند.

 

 

منبع :باشگاه خبرنگاران

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی «جدیدترین اخبار» اینجا کلیک کنید

شبکه خبری زمان http://www.zamannews.ir/

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر