صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

واکنش کواکبیان به حمایت انگلیس

کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان تصریح کرد که دولت با تمرکز بر روی برجام کمتر به مسائل داخلی توجه کرده است.

کد خبر: 74302

کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان تصریح کرد که دولت با تمرکز بر روی برجام کمتر به مسائل داخلی توجه کرده است.

مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس و کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در مناظره انتخاباتی با میرکاظمی که عصر امروز به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر که در این دانشگاه برگزار شد با اشاره به کارنامه اقتصادی دولت یازدهم اظهار داشت: مهمترین عملکرد کشور در زمینه اقتصاد این بود که برای لغو تحریم‌ها تلاش کرد و در نهایت آن را با رسیدن به برجام به فرجام رساند.

وی گفت: شک دارم کسی بگوید تحریم‌های ظالمانه علیه ایران 50 درصد بر اقتصاد کشور اثر گذاشته باشد، اما دولت وقتی روی کار آمد وضعیت اقتصادی کشور بسیار نامطلوب بود و حدود 3 هزار و 200 پروژه ناتمام در کشور باقی بود.

کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان همچنین گفت: هرچند مسئله برجام و وقت گذاشتن زیاد برای برجام کمی باعث شد دولت به مسائل داخلی کمتر توجه کند، گفت: با این وجود سیاست خارجی پرکاری در دولت رقم خورد و نهایتا کشور به برجام رسید.

کواکبیان در بخش دیگری از مناظره خود با بیان اینکه اگر قرار باشد بحث را سیاسی کنیم حرف سیاسی زیاد است، افزود: ما اگر قرار باشد سیاسی حرف بزنیم سخن برای گفتن زیاد داریم اینکه چرا باعث شدند این قطعنامه‌ها علیه کشور صادر شود ما وقتی در مجلس هشتم بودیم به آقای احمدی‌نژاد می‌گفتیم چرا علیه ما قطعنامه صادر شده است، می‌گفت این قطعنامه‌ها کاغذپاره‌اند.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود گفت: مردم باهوشند، می‌فهمند، قیمت‌ها پایین نیامده است این برای آنها مشخص است اما این را هم اعلام می‌کنند که دیگر قیمت‌ها ساعت به ساعت بالا نمی‌رود. وضعیت دلار مثل شرایط قبل نیست و از ثبات برخوردار است.

کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان با اشاره به دلایل افزایش نقدینگی کشور گفت: برای افزایش نقدینگی دلایل مختلفی وجود دارد که یکی از آنها همین یارانه‌هاست که ما آن زمان در مجلس مخالف آن بودیم اینکه ماهی 6 هزار میلیارد تومان به جامعه تزریق می‌شود.

کواکبیان در ادامه با اشاره به طرح سوالاتی از میرکاظمی گفت: وضعیت سوآپ در وزارت شما چه شد شما اعلام کرده بودید در عرض سه سال و نیم همه فازهای پارس جنوبی را فعال می‌کنید چرا اینها در زمان شما انجام نشد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نفت در دوران دولت شما قیمت بیشتری داشت و حدود 750 میلیارد دلار منابع برای کشور ایجاد کرد، گفت: شما و دوستانتان باید پاسخ دهید که آن را کجا هزینه کردید. ما نیز قبول داریم در اقتصاد دچار مشکلات ساختاری هستیم کسی نمی‌گوید آقای احمدی‌نژاد پول دزدید اما تا توانست بی‌انضباطی مالی ایجاد کرد و هر جا پول کم می‌آورد ناخنک می‌زند اما در نهایت سه هزار و خرده‌ای پروژه‌ای نیمه‌تمام در کشور گذاشت.

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه برخی دوستان اعتراض می‌کنند که چرا با فرانسه درباره ایرباس قرارداد بسته شده است، گفت: اولا که این از پول نفت نیست شرکتها رفته‌اند و قرارداد بستند در ثانی چرا این دوستان از زمانی که از چین  سایر کالاها تهیه می‌شد حرفی نزدند. اینکه چرا آن 8 سال برای کارگران چینی شغل ایجاد کردند و صدایشان درنیامد.

کواکبیان افزود: فتنه هم برای برخی نان‌دانی شده است. تا حرفی درباره عملکرد دولت می زنیم همه را به فتنه ربط می‌دهند این آدرس غلط دادن است. همانطور که می‌گویند الان چون بی‌بی‌سی از فلان لیست حمایت کرده است نباید به آن رای داد لیستی که در آن خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران حضور دارند.

وی در پاسخ به این سوال میرکاظمی که اعلام برائت کنید، گفت: گور پدر بی‌بی‌سی و امثال آن. من می‌گویم شما برای آینده شغلی‌تان فکری کنید زیرا اگر 60 درصد مردم پای کار بیایند موجودین مجلس دیگر جایی در آن ندارند.

کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان گفت: دوستان یا بحث فتنه را معرفی می‌کنند یا نفوذ نباید قداست سخنان رهبری را به این شکل پایین بیاوریم. رهبری اصل حرفشان این بود که نباید گذاشت برجام و شرایط پسابرجام باعث شود که شرکتهای خارجی در ایران حضور گسترده داشته باشند.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آقای میرکاظمی از حضورش در دولت نگفت ولی بگوید این 12 سالی که اصولگرایان درمجلس بودند چه گلی به سر مردم زدند. مجلس برای دولت‌ها ریل‌گذاری می‌کند اما این دوستان نه تنها کاری نکردند بلکه وقتی احمدی‌نژاد به مجلس می‌آمد از او تبرک می‌جستند که چه انسانی پاکی است.

وی گفت: بزرگترین اقدام این مجلس برکناری فرجی دانا بود اینکه کمیسیون برجام تشکیل دهند و این در حالی است که کمیسیون  امنیت ملی نیز همان کار را انجام می‌داد. این کمیسیون را ایجاد کردند تا چوب لای چرخ دولت بگذارند و امروز از فتنه برجام سخن می‌گویند.

کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان گفت: البته بنده در مجلس هشتم بودم اما در اقلیت بودم و با اقلیت نمی‌شد کاری کرد. این مجلس برای هر مسئله بی‌موردی با جمع کردن 200 امضا مسئله‌ای را مطرح می‌کند اما یک کمیته حقیقت‌یاب برای موضوع اسیدپاشی در اصفهان ایجاد نکرد. یک اختلاس بزرگی مثل بابک زنجانی صورت گرفت اما آنها در مورد حجاب و این مسائل موضعگیری می‌کنند به والله قسم اختلاس 100 پله از بی‌حجابی بدتر است.

کواکبیان افزود: بابک زنجانی را چه می‌‌گویید که نفت‌ها را فروخته اما پولش را نمی‌آورد چرا وزن مجلس را پایین می‌آورید و شان آن را اینقدر کم کرده‌اید. در حال حاضر نیز وزرای احمدی‌نژاد لایه دوم شکل دادند و می‌گویند ما از او برائت می‌جوییم.

وی در بخش دیگری مناظره با بیان اینکه ما نیز می‌گوییم هر کسی خسارت و یا حقی را ناحق کرده است حتی اگر فرزند آیت‌الله هاشمی یا بابک زنجانی باشد باید با آن برخورد شود گفت: اما بحث این است که این آقایان آمدند به بهانه اینکه در این قرارداد (کرسنت) رشوه صورت گرفته آن را اجرا نکردند و همین باعث  هزینه‌های زیادی برای کشور شد. اینکه می‌گویند آن محرمانه است رقم‌هایی که امثال آقای میرکاظمی می‌گویند و ممکن است هزینه‌های زیادی برای کشور ایجاد کند.

این نماینده سابق مجلس در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر ا ینکه آقای عارف می‌گوید مجلسی می‌خواهیم که از دولت سوال نکند، گفت: اینگونه نیست اگر در دولت روحانی نیز مشکلی وجود داشته باشد ما پیگیری می‌کنیم و قرار نیست هر کاری کنند ما چیزی نگوییم.

کواکبیان در پاسخ به اینکه کرباسچی لیدر لیست اصلاح‌طلبان است گفت: من و آقای عارف به عنوان افرادی که در شورای مرکزی هستیم می‌گوییم ایشان در شورای مرکزی نیست بعد شما می‌گویید هست.

وی در پایان گفت: افرادی را به دلیل حمایت از بی‌بی‌سی یا چند وقت دیگر به خاطر voa و بقیه زیر سوال می‌برند و این در حالی است که این ترفندی از سوی آنها باشد.

 

منبع :خبرگزاری تسنیم

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر