صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بشار اسد: حمایت‌های ایران روسیه در پیروزی های ارتش سوریه تعیین کننده است

رئیس‌جمهور سوریه با بیان اینکه حمایت‌های ایران و روسیه در پیروزی‌های ارتش سوریه تعیین کننده است، تأکید کرد که به ادامه یافتن این حمایت‌ها اعتماد دارد.

کد خبر: 74301

بشار اسد در گفت‌و‌گو با روزنامه اسپانیایی «ال پائیس»، با تأکید بر اینکه، حمایت روسیه و ایران برای پیروزی در جنگ ضروری است، گفت: پذیرش آتش‌بس را به این شرط می‌پذیرم که ضمانت‌هایی مبنی بر عدم حمایت تسلیحاتی تروریست‌ها از سوی ترکیه، داده شود و اوضاع میدانی به نفع تروریست‌ها تغییر نکند.

 بشار اسد در این گفت‌و‌گو که مختصری از آن منتشر شده است، گفت:  شکی نیست که حمایت روسیه و ایران برای تحقق این پیروزی‌ها برای ارتش، ضروری است؛ ما به این کمک‌ها نیاز داریم چرا که تروریست‌ها از سوی ۸۰ کشور حمایت شدید رسانه‌ای، مالی، لجستیکی، تسلیحاتی و از طریق اعزام جنگجو، حمایت می‌شوند.

 رئیس‌جمهور سوریه، همچنین تأکید کرد که به حمایت روسیه و ایران برای تکمیل پیروزی‌ها اعتماد دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که پس از ده سال خود را در چه وضعیتی می‌بیند؛ پاسخ داد: مسأله مهم‌تر این است که بعد از ده سال سوریه در چه وضعیتی به سر می‌برد چرا که من نیز جزئی از سوریه هستم و می‌خواهم که پس از ده سال توانسته باشم سوریه را از این بحران نجات دهم؛ اما این سخن به این معنا نیست که پس از ده سال هم من رئیس‌جمهور باشم؛ من از خواسته و پیش‌بینی خود حرف می‌زنم و وظیفه خود می‌دانم که سوریه را نجات دهم.

 

منبع :خبرگزاری فارس

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر