صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آرای انگلیسی در انتخابات خبرگان چه هدفی را دنبال می‌کند؟

مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس در یک طراحی پیچیده، مشروعیت‌زدایی از انتخابات ایران و ایجاد خلأ قانونی در کشور را در دستور کار قرار داده‌اند.

کد خبر: 74249

 

پیدا و پنهان تلاش نظام سلطه برای مهندسی انتخابات 7اسفند

رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان فرمودند:

«دشمن درصدد است افکار عمومی را از اهداف پلید خود غافل نگه دارد. آن‌ها می‌خواهند در انتخابات اعمال‌نفوذ کنند. مردم آگاه باشند و در نقطه مقابل خواست دشمن عمل کنند.»

سناریوی آمریکایی-اسرائیلی-انگلیسی اعمال‌نفوذ در انتخابات و مهندسی و مدیریت بر افکار عمومی ایرانیان که با تاکتیک در انتخابات خبرگان به چه کسی رأی بدهید و به چه کسی رأی ندهید آغازشده است، مرحله اول یک پروژه بسیار خطرناک می‌باشد. دشمنان در این سناریوی جنگ ادراکی و روانی، حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح در تهران، شاهرودی، علم الهدی و سعیدی در مشهد، آملی لاریجانی در مازندران و... را آماج قرار داده‌اند. در همین رابطه می‌توان به پست فیس‌بوکی اکبر گنجی از عناصر ضدانقلاب اشاره کرد.

همچنین شبکه تلویزیون سلطنتی انگلیس، بی‌بی‌سی در برنامه چشم‌انداز بامدادی (28 بهمن 94) گزارش مفصلی از تلاش عناصر ضدانقلاب پخش نمود و عنوان کرد: «در هفته‌های اخیر، فراخوانی در شبکه‌های مجازی به جریان افتاده که موضوع آن، رأی نیاوردن محمد یزدی، احمد جنتی و مصباح یزدی در انتخابات مجلس خبرگان است.»

همین خط خبری دقیقاً از سوی شبکه فارسی‌زبان VOA و رادیو فردا وابسته به سازمان CIA نیز دنبال می‌شود.

در تحلیل این رویکرد باید گفت مثلث امریکا-اسرائیل-انگلیس در یک طراحی پیچیده، مشروعیت‌زدایی از انتخابات در ایران و ایجاد خلأ قانونی در کشور را در دستور کار قرار داده‌اند. این سناریوی بسیار خطرناک چهار فاز دوقطبی سازی انتخابات و افکار عمومی، مهندسی و مدیریت بر افکار عمومی در انتخابات، مشروعیت‌زدایی از انتخابات و ایجاد خلأ قانونی در کشور و نهایتاً انتقال ناامنی به محیط داخلی ایران را شامل می‌شود.

سناریوی بسیار خطرناک چهار فاز دوقطبی سازی انتخابات و افکار عمومی، مهندسی و مدیریت بر افکار عمومی در انتخابات، مشروعیت‌زدایی از انتخابات و ایجاد خلأ قانونی در کشور و نهایتاً انتقال ناامنی به محیط داخلی ایران را شامل می‌شود.

در فاز اول این سناریو، جریان‌های ضدانقلاب و رسانه‌های بیگانه از طریق راه‌اندازی به‌اصطلاح کمپین  و انعکاس رسانه‌ای آن، سعی دارند فضای انتخاباتی (به‌ویژه انتخابات خبرگان) را به‌شدت دوقطبی نمایند. در مرحله دوم با مهندسی و مدیریت بر افکار عمومی، به مخاطبان خود دیکته کنند که به چه کسانی رأی بدهند و به چه کسانی رأی ندهند. از منظر طراحان سناریو موفقیت در این دو مرحله و عدم رأی‌آوری شخصیت‌های انقلابی و مسئول انتخابات و نظارت بر آن، زمینه‌ساز فاز سوم سناریو برای مشروعیت‌زدایی از انتخابات خواهد شد که نتیجه آن باید منجر به ایجاد خلأ قانونی در کشور و انتقال ناامنی به محیط داخلی ایران گردد.

ساختار سناریوی رأی سازی انگلیسی

با نگاه به شخصیت‌های انقلابی و بزرگان دینی هدف قرارگرفته در پروژه نفوذ و مهندسی افکار در انتخابات خبرگان، می‌توان اهداف آنان را به شرح زیر احصاء کرد:

1- تخریب و مشروعیت‌زدایی از شورای نگهبان

2- تضعیف و بی‌اعتبار سازی قوه قضائیه

3- بی‌اعتبار سازی نمایندگان و منسوبان رهبر انقلاب

4- تخریب بزرگان تعیین‌کننده در جبهه مؤمن انقلاب

بر این اساس موفقیت دشمنان در مرحله فوق، سرآغازی برای فرایند ضدانقلابی زیر خواهد بود.

الف- مشروعیت‌زدایی از انتخابات

ب- اعتبار زدایی از ارکان حاکمیت

ج- اعتماد زدایی از افکار عمومی

د- تضعیف نهادهای انقلابی

لذا باید گفت سناریوی پیچیده آمریکایی-اسرائیلی-انگلیسی در ادامه، اهداف زیر را مدنظر قرار خواهد داد.

1-ایجاد خلأ قانون‌گذاری در کشور

2-ایجاد دوگانگی و تعارض در حاکمیت و جامعه

3-ناامن سازی محیط داخلی ایران

4-مشروطه سازی جمهوری اسلامی ایران

رأی انگلیسی به دنبال آنتی‌تز انقلاب اسلامی است

رهبر انقلاب در 3 آبان 1389 در جمع دانشجویان قم با اشاره به موضوع آنتی‌تز انقلاب اسلامی فرمودند: «جبهه‌ی دشمن با یک طراحی پیچیده که با استفاده از کارشناسان ایرانی آن را تهیه‌کرده بود، قصد داشت از قم که مرکز انقلاب اسلامی است، آنتی‌تز و ضد- انقلاب را به وجود آورد...جبهه‌ی دشمن این طرح را یک‌بار دیگر پس از رحلت امام (ره) در قم طراحی کردند.»

در توضیح باید گفت تز عبارت است از نهاد و آنتی‌تز وجود یا قضیه‌ای است که در برابر نهاد یا تز قرار می‌گیرد و آن را نقض و نفی می‌کند. بر اساس قاعده‌ی فوق، دشمنان انقلاب اسلامی پس از ناامیدی در براندازی سخت، همواره تلاش کرده‌اند با نفوذ در درون نهاد انقلاب، جریان ضد-انقلاب و آنتی‌تز انقلاب اسلامی را از درون خود انقلاب، شناسایی، کشف و عملیاتی کنند.

از ابتدای انقلاب تا قبل از فتنه‌ی 88 از دو جریان زیر به‌عنوان آنتی‌تز علیه انقلاب اسلامی می‌توان نام برد:

1-جریان شریعتمداری و خلق مسلمان تبریز

2-جریان منتظری و باند مهدی هاشمی معدوم

و اکنون با تفرس (جستجو به نشانه و علامت) می‌توان فهم کرد که جبهه‌ی دشمن درصدد بهره‌گیری از سومین جریان آنتی‌تز انقلاب است و آقای هاشمی در کانون این جریان قرار دارد. در این راستا به‌نظر می‌رسد جبهه‌ی دشمن درصدد است از طریق جریان نفوذ و با بهره‌گیری از «آقای هاشمی »، «فتنه گران » و «کدخدا پذیران، » سومین جریان آنتی‌تز انقلاب اسلامی را در برابر انقلاب وارد عمل نموده و به‌وسیله‌ی آنان اصل نهاد انقلاب و ساخت حقیقی آن (آرمان‌ها، اصول و ارزش‌های انقلاب) را تضعیف و نفی نموده و سناریو تغییر هویت حقیقی ج.آ.آ را عملیاتی نماید.

بالاجمال باید گفت سومین جریان آنتی‌تز انقلاب اسلامی، توسعه‌ی ظرفیت‌های خود در درون نظام جمهوری اسلامی را با بهره‌گیری از انتخابات‌های پیش رو در دستور کار قرار داده است تا از رهاورد آن، تغییرات موردنظر (کدخداپذیری و هضم نمودن ج.ا.ا در نظام سلطه) را به انقلاب اسلامی تحمیل نماید.

چه باید کرد؟

اکنون با برملا شدن این سناریوی طراحی‌شده و انذار رهبر معظم انقلاب، ضروری به‌نظر می‌رسد:

1-لازم است آقای هاشمی از حمایت انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها از خود و لیست موردنظرشان، اعلام برائت کنند.

2-افراد قرارگرفته در لیست آقای هاشمی، در صورت عدم برائت ایشان، از اقدام مذکور برائت نمایند.

3-جبهه مؤمن انقلاب در راستای بصیرت افزایی، هر چه سریع‌تر سناریوی دشمنان را برای افکار عمومی برملا سازد.

4-مردم آگاه و هوشیار ایران با عزم «رأی ایرانی آری، رأی انگلیسی هرگز» به‌پای صندوق‌های رأی بروند.

*دکتر رضا سراج

عضو هیئت‌علمی دانشگاه و کارشناس مسائل راهبردی

انتهای متن/

 

منبع :FARS

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر