صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دولت با تغيير ابوطالبي عقب‌نشيني کرد

نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تغيير ابوطالبي نماينده دائم ايران در سازمان ملل براساس خواسته کشور آمريکا عقب‌نشيني دولت از استقلال و حاکميت ملي کشور است گفت: آمريکا حق دخالت در امور داخلي کشورها را ندارد.

کد خبر: 7317

فارس/ نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تغيير ابوطالبي نماينده دائم ايران در سازمان ملل براساس خواسته کشور آمريکا عقب‌نشيني دولت از استقلال و حاکميت ملي کشور است گفت: آمريکا حق دخالت در امور داخلي کشورها را ندارد.

زهره طبيب‌‌زاده نماينده مجلس شوراي اسلامي در واکنش به تغيير نماينده دائم ايران در سازمان ملل با توجه به خواسته آمريکا براي تغيير ابوطالبي گفت: سياستي که دولت اخذ کرده است نرمش صد در صدي در مقابل زياده‌ خواهي‌هاي آمريکا و گروه 1+5 است که ما از ابتدا شاهد اعمال اين سياست‌ها از سوي دولت‌ها بوديم.

وي با بيان اينکه دولت در تلاش است تا با به هر بهايي مذاکرات هسته‌اي به نتيجه برساند، تصريح کرد: اين اقدام بسيار قابل پيش‌بيني بود و تعجب مي‌کنيم که چرا زودتر انجام نگرفت چرا که سياستي که تاکنون پيش گرفته است نشانگر عقب‌‎نشيني‌هاي مکرر است.
طبيب زاده اظهارداشت: دولت به ديپلمات‌هاي غربي اجازه مي‌دهد تا در سفر خود به ايران بدترين توهين‌ها را به حاکميت اين کشور انجام دهد سياست‌هاي قوه قضاييه را زير سوال ببرند يا به عناصر فعال در جريان فتنه تشويقي بدهند لذا بعيد نيست که متعاقب با اين سياست و خواست امريکا به تغيير نماينده دائم ايران در سازمان‌ ملل بپردازند.
نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تغيير ابوطالبي توهيني آشکار به خواست نظام جمهوري اسلامي و دولت بود تصريح کرد: دولت در برابر هيچ کدام از اين توهين‌ها عکس‌العمل متناسب نشان نداده در حالي که هنوز دو روز بيشتر از سفر نايب‌رئيس مجلس آلمان که با توهين‌ها و دخالت‌هاي اشکار به حاکميت ملي ايران همراه بود نمي‌گذرد، شاهد تکرار عقب‌نشيني آشکار ديگر در مواضع وزارت امور خارجه هستيم.

طبيب‌زاده با بيان اينکه براساس حقوق بين‌الملل هيچ کشوري حتي آمريکا که مقر سازمان ملل است حق دخالت در انتخاب نمايندگان يک کشور در سازمان ملل را ندارد تصريح کرد: دولت در برابر آمريکا تا کمر خم شده است و به نرمش صد در صدي پرداخته است که جواب آن استيضاح وزير امور خارجه است چرا که مسئوليت اين اقدامات برعهده وزارت خارجه است.
نماينده مجلس شوراي اسلامي در پايان تصريح کرد: آمريکا حق دخالت در امور داخلي کشورها را ندارد و تغيير ابوطالبي نماينده دائم ايران در سازمان ملل براساس خواست و اراده آمريکا عقب‌نشيني آشکار از استقلال و حاکميت ملي جمهوري اسلامي است که مسئولان وزارت خارجه بايد نسبت به آن پاسخگو باشند و نبايد اجازه تکرار اين توهين‌ها را به دشمن بدهند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر