صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آيت هاشمي‌رفسنجاني: اميدوارم انقلاب اسلامي به تمام اهداف خود دست يابد

رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در شرايطي که جوانان و حتي نوجوانان با انواع و اقسام وسايل ارتباط جمعي به خصوص در فضاي مجازي روبرو هستند، نحوه‌ تعليم و تربيت آنها متناسب با شرايط روز بايد تغيير کند.

کد خبر: 7307

فارس/ رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در شرايطي که جوانان و حتي نوجوانان با انواع و اقسام وسايل ارتباط جمعي به خصوص در فضاي مجازي روبرو هستند، نحوه‌ تعليم و تربيت آنها متناسب با شرايط روز بايد تغيير کند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني پيش از ظهر امروز در ديدار شرکت‌کنندگان در گردهمايي سالانه سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي با تبريک ولادت امام حسن عسگري(ع) گفت: سازمان سما مجموعه‌اي از دانش آموزان در سنين ابتدايي تا دانشجويان را در اختيار دارد که اهميت و حساسيت فعاليت‌هاي اين سازمان را دو چندان مي‌کند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تقدير از مسئولين اسبق دانشگاه آزاد اسلامي و سازمان سما در ايجاد و گسترش کمي و کيفي فعاليت‌‌هاي اين سازمان اظهار داشت: خوشبختانه اساسانامه جديد سازمان سما متناسب با نياز امروز جامعه در هيأت امناي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي به تصويب رسيده است که باعث مي‌شود کارها کيفي‌تر از گذشته انجام شود.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با تشريح و قياس شرايط گذشته و حال دانش‌آموزان و دانشجويان در کشور گفت: در شرايطي که جوانان و حتي نوجوانان با انواع و اقسام وسايل ارتباط جمعي به خصوص در فضاي مجازي روبرو هستند، قطعاً نحوه‌ي تعليم و تربيت آنها متناسب با شرايط روز تغيير کرده که بايد برنامه‌ريزي‌هاي آموزشي و تربيتي نيز بر مبناي شرايط جديد انجام شود.

وي خطاب به مسئولان و مديران سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي و با تأکيد بر اهميت به روز شدن معلمان مدرسه و اساتيد دانشگاه افزود: در عصري که هر روز شاهد افزايش شاهراه‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي هستيم و نمي‌توانيم و نبايد جلوي ورود آنها را بگيريم اين معلمان هستند که بايد همسو با جامعه و با شيوه‌ي صحيح و اصولي، دانش آموزان و دانشجويان را آگاه سازند.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: بايد معلمان را متناسب با نياز روز کشور آموزش دهيم.

هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه آموزش و پرورش بسيار حساس و تحول‌پذير است، خاطر نشان کرد: بايد متوليان اين امر افراد معتقد، متخصص، متعهد و آگاه به مسايل روز کشور باشند و مهارت‌ها و توانايي‌هاي خود را افزايش دهند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به وجود 61 هزار دانش‌آموز و 120 هزار دانشجو در سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي گفت: سرمايه‌ي بسيار بزرگ و ارزشمندي در اين سازمان نهفته است که داراي استعدادهاي گوناگون هستند که اگر بروز پيدا کنند، شاهد پيشرفت چشمگير کشور خواهيم بود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت دهه مبارک فجر گفت: دهه‌ فجر دهه‌ مهم تاريخي کشور است که مردم با قيام خودجوش توانستند بعد از هزاران سال رژيم شاهنشاهي را شکست دهند؛ اميدوارم اين انقلاب به تمام اهداف خود دست يابد و به نسل‌هاي بعد منتقل شود.

در ابتداي اين مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمين قلي زاده معاون دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس سازمان سما گفت: اين سازمان داراي 621 مدرسه، 115 دانشکده، 61 هزار دانش‌‌آموز، 120 هزار دانشجو، 410 عضو هيأت علمي، 11 هزار استاد حق التدريس است.

وي با بيان اينکه سازمان سما به مرکز مهارت محوري دانشگاه آزاد اسلامي تبديل شده است، افزود: ايجاد مدارس دو زبانه و بين‌المللي، تمرکز زدايي، تأسيس 37 مدرسه تخصصي ورزش از جمله فعاليت‌هاي اين سازمان است.

در ادامه آقايان حاجي زاده معاون آموزشي و پژوهشي سازمان سما و شاه حسيني رئيس شوراي سياستگذاري سما در استان تهران به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خويش پرداختند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر