صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

زيباکلام: احمدي نژاد در مورد رحيمي دست به يک "نامردي تمام عيار" زد

صادق زيباکلام تحليلگر مسائل سياسي معتقد است که احمدي نژاد نبايد پشت معاون اول خود را خالي مي کرد و اين رفتار به آينده سياسي او ضربه بزرگي وارد مي کند.

کد خبر: 7292

انتخاب/ صادق زيباکلام تحليلگر مسائل سياسي معتقد است که احمدي نژاد نبايد پشت معاون اول خود را خالي مي کرد و اين رفتار به آينده سياسي او ضربه بزرگي وارد مي کند.

زيباکلام گفت: ناراحتي و گلايه محمدرضا رحيمي کاملا درست و بر حق است. در واقع درست است که ايشان در دوره ي آقاي هاشمي استاندار کردستان بود و در مجلس هفتم، رياست ديوان محاسبات، اما اصل فعاليت هايي که ايشان را به يک چهره سياسي تبديل کرد، در حقيقت در دوران آقاي احمدي نژاد رقم خورد، يعني زماني که اقاي رحيمي معاون اول شد.

اين استاد دانشگاه افزود: صرف نظر از اينکه، رحيمي در دوره اصلاح طلبان يا اصولگرايان چه فعاليتي داشته است، از نظر حقوقي جرم زماني اتفاق افتاده که او در حال همکاري با آقاي احمدي نژاد بوده است.

وي اضافه کرد: حتي اگر آنچه آقاي احمدي نژاد مي گويد، حقيقت داشته باشد و اقدامات آقاي رحيمي مربوط به قبل از زماني باشد که معاون رئيس جمهور شده باشد، نمي توان از اين واقعيت فرار کرد که جرم آقاي رحيمي به خاطر آقاي احمدي نژاد اتفاق افتاده است.

زيباکلام تصريح کرد: به گفته ي آقاي رحيمي، به 170 نماينده مجلس پول پرداخت شده است که براي حمايت از کابينه و شخص آقاي احمدي نژاد بوده است. در واقع رحيمي، به زبان بي زباني مي گويد، پول هايي که برداشت کرده ام، براي خودم برنداشته و زمين و ويلا براي خود نخريدم، بلکه آن ها را براي آقاي احمدي نژاد خرج کردم.

اين تحليلگر مسائل سايسي خاطرنشان کرد: همه ي سخنان آقاي رحيمي، اين است که من اگر خلافي کردم، اين خلاف براي آقاي احمدي نژاد بوده، اگر گناهي کردم، در جهت مصالح و منافع آقاي احمدي نژاد بوده و اکنون ايشان او را نمي شناسد.

وي گفت: احمدي نژاد و طيف حامي او بايد مردانگي به خرج داده و پشت آقاي رحيمي را اينطور خالي نکنند، در واقع، اگر خطايي صورت گرفته، احمدي نژاد و طيف حامي او، متهم رديف اول و دوم هستند و رحيمي متهم رديف سوم.

زيباکلام افزود: اگر اقاي احمدي نژاد بخواهد اينگونه ادامه دهد و پشت رفقاي خود را خالي مي کند، مسلما از همان ميزان محبوبيتي که اکنون در جامعه دارد بسيار کاسته خواهد شد.

وي اضافه کرد: آنچه که آقاي احمدي نژاد در حق آقاي رحيمي انجام داد، با عرض معذرت يک نامردي تمام عيار است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر