صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

«هیلاری کلینتون» کیست ؟ (عکس)

"هیلاری رودهام کلینتون" متولد ۲۶ اکتبر ۱۹۴۷ ایالت "ایلینوی" آمریکاست. نام کامل وی "هیلاری دایان رودهام" است.

کد خبر: 72741

"هیلاری رودهام کلینتون" متولد ۲۶ اکتبر ۱۹۴۷ ایالت "ایلینوی" آمریکاست. نام کامل وی "هیلاری دایان رودهام" است.
 

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
کودکی هیلاری (نفر دوم از سمت چپ)


وی فرزند نخست "دوروتی" و "هیو رودهام" بود. هیلاری و برادرانش "تونی" و "هیو" در "بریج پارک" در حومه شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی رشد یافتند.

وی پس از پایان تحصیلات در کالج "ولزلی" در رشته علوم سیاسی در سال ۱۹۶۹ وارد مدرسه حقوق دانشگاه "ییل" شد و در این جا بود که نخستین بار با "بیل کلینتون" آشنا شد. او در سال ۱۹۷۳ دکترای حقوق را از همین دانشگاه دریافت کرد.

بعد از مدتی در "آرکانزاس" در کنار بیل کلینتون مشغول به کار شد که تلاش بسیاری را برای تبدیل شدن به یک سیاست‌مدار حرفه‌ای آغاز کرده بود.

بیل کلینتون و هیلاری در سال ۱۹۷۵ با هم ازدواج کردند. هیلاری در سال ۱۹۷۶ عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آرکانزاس و همچنین عضو موسسه حقوقی (Rose law) شد.

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
ازدواج بیل کلینتون با هیلاری


در سال ۱۹۷۴ در اوج رسوایی واترگیت، هیلاری به عنوان دستیار کمیته قضایی کاخ سفید مشغول به کار شد که پیرامون ریچارد نیکسون تحقیق می‌کرد.

 

 

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
در سال ۱۹۸۰ بیل و هیلاری صاحب دختری به نام "چلسی" شدند.


در این موقع بیل کلینتون به عنوان دادستان کل و بعد از مدتی فرماندار آرکانزاس انتخاب شد، هیلاری به مدت ۱۲ سال بانوی اول آرکانزاس بود.

با انتخاب بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، هیلاری بانوی اول کشور شد. او همچنان فعالیت‌های خود را ادامه داد و در سال ۱۹۹۳ مسئول گروه ویژه‌ای موسوم به اصلاحات خدماتی درمانی شد که وظیفه اصلاحات در بخش سلامت جامعه را بر عهده داشت.

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
با انتخاب بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، هیلاری بانوی اول کشور شد


در سال ۲۰۰۰ هیلاری کلینتون به عنوان سناتور ایالت نیویورک انتخاب شد، او یکی از اولین زنان منتخب در مجلس سنای آمریکا بود. هیلاری از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ صاحب‌خانه کاخ سفید و بانوی نخست ایالات متحده بود. پیش از آن وی سمت بانوی نخست ایالت آرکانزاس را نیز داشت و در آن ایالت وکیلی مهم به شمار می‌رفت.

وی از اعضای میانه‌رو حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید که پس از یک مبارزه انتخاباتی درون حزبی که ۱۸ ماه طول کشید، در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۰۸ اعلام کرد، به تلاش‌های خود برای احراز سمت اولین رئیس جمهور زن آمریکا پایان می‌دهد و از "باراک اوباما" برای احراز مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا حمایت می‌کند.

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
در اول دسامبر سال ۲۰۰۸ باراک اوباما رسما هیلاری کلینتون را به عنوان وزیرخارجه دولت خود معرفی کرد.


رسوایی‌های بیل کلینتون و واکنش هیلاری

در سال 1992 زمانی که "جنیفر فلاورز" فاش کرد، با بیل کلینتون رابطه جنسی داشته، هیلاری در برنامه 60 دقیقه شبکه "سی‌بی‌اس" جمله‌ای گفت که اگر چه پس از آن در میان آمریکایی‌ها معروفیت پیدا کرد، اما به نحوی سرپوش گذاشتن بر ناکامی و شکست زندگی شخصی وی و سرپوش نهادن بر رسوایی‌ها و فساد اخلاق همسرش بود، وی در این برنامه گفت که "من اینجا به عنوان زنی ضعیف که کنار همسرش می‌ماند حاضر نشده‌ام، من اینجا هستم چون عاشق همسرم هستم."

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
جنیفر فلاورز


اما رسوایی‌های اخلاقی بیل کلینتون، همسر هیلاری کلینتون به اینجا ختم نشد، بلکه 6 سال بعد و در حالی که هیلاری تلاش می کرد، به ظاهر به هر طریق ممکن بر رسوایی اول همسرش سرپوش بگذارد، رسوایی اخلاقی دیگری از بیل کلینتون برملا شد.

 

 

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
مونیکا لوینسکی و کلینتون


در واقع در ژانویه 1998 بود که ماجرای "مونیکا لوینسکی" فاش شد. در این مورد هم کلینتون در مصاحبه با برنامه "امروز" شبکه "ان‌بی‌سی" گفت: این ماجرا انگیزه سیاسی دارد و توطئه "راستگراهایی است که از آغاز ریاست جمهوری بیل کلینتون علیه او فعالیت می‌کردند."
اما مدتی نگذشت که با اعتراف بیل کلینتون به ارتباط با مونیکا لوینسکی سخنان هیلاری به سخنانی پوچ و بیهوده و دروغ‌ تبدیل شدند و پس از آن هیلاری روزهای دشواری را گذراند. احتمالا هیلاری کلینتون به این دلیل در کنار همسرش ماند که شخصا به این کار تمایل داشت و در عین حال اینگونه احساس می‌کرد، چنین کاری همان طور که بعدها مشخص شد، موضع سیاسی او را قویتر می‌کند.

روحیه جنگ طلبی هیلاری کلینتون

"هیلاری کلینتون" در حالی وزیر خارجه دولت جدید آمریکا شد که باید او را میراث‌دار و تداوم‌دهنده ناکامی‌های جنگ‌طلبان آمریکا خواند. وی از جمله سناتورهایی بود که در سال 2003 به جنگ عراق رای مثبت داد و به عنوان نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد، در صورتی که ایران به اسرائیل حمله کند، ممکن است نابود شود، همچنین مدعی شد که بیت ‌المقدس باید پایتخت غیرقابل تقسیم اسرائیل باقی بماند.

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی
جنگ طلب تمام عیار


سه مورد فوق و ده‌ها مورد دیگر همه نشان از جنگ‌طلبی کلینتون در گذشته به عنوان سناتور ایالت نیویورک و نامزد انتخابات ریاست جمهوری و تدوام جنگ‌طلبی‌های وی به عنوان وزیر خارجه آمریکاست.

در عین حال، هیلاری نه تنها از کمک‌های بدون قید و شرط به رژیم‌های سرکوبگر حمایت کرد، بلکه وی تمایل بسیار کمی برای کنترل تسلیحاتی از خود بروز داد که عمدتا غیرنظامیان بیگناه را هدف قرار می‌داد. وی همچنین از تایید پیمان‌های بین‌المللی خودداری کرد که استفاده از مین‌ها را ممنوع اعلام می‌کردند.

کلینتون همچنین از دیوار حائل اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی حمایت کرد؛ دیوار حائلی که دادگاه بین المللی لاهه آن را نقض قوانین بین‌الملل و حقوق بشر دانست.

نکاتی خواندنی از زندگی "هیلاری کلینتون"

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی


1_ "هیلاری رودهام کلینتون" متولد ۲۶ اکتبر ۱۹۴۷ ایالت "ایلینوی" آمریکا است.

2_ وی پس از پایان تحصیلات در کالج "ولزلی" در رشته علوم سیاسی در سال ۱۹۶۹ وارد مدرسه حقوق دانشگاه "ییل" شد.

3_ او در سال ۱۹۷۳ دکترای حقوق را از همین دانشگاه دریافت کرد.

4_ در دوران دانشجویی با بیل کلینتون آشنا شد و سال ۱۹۷۵ با هم ازدواج کردند.

5_ در سال ۱۹۷۴ در اوج رسوایی واترگیت، هیلاری به عنوان دستیار کمیته قضایی کاخ سفید مشغول به کار شد که پیرامون ریچارد نیکسون تحقیق می‌کرد.

6_ در سال ۱۹۸۰ بیل و هیلاری صاحب دختری به نام "چلسی" شدند.

7_ هیلاری به مدت ۱۲ سال بانوی اول آرکانزاس بود.

8_ با انتخاب بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، هیلاری بانوی اول کشور شد.

9_ در سال ۲۰۰۰ هیلاری کلینتون به عنوان سناتور ایالت نیویورک انتخاب شد، او یکی از اولین زنان منتخب در مجلس سنای آمریکا بود.

10_ در اول دسامبر سال ۲۰۰۸ باراک اوباما رسما هیلاری کلینتون را به عنوان وزیرخارجه دولت خود معرفی کرد.

 

 

نگاهی به زندگینامه و فعالیت‌های سیاسی


11_وی در واکنش به رسوایی بیل کلینتون با حاضر شدن در برنامه سی ان ان عنوان کرد: "من اینجا به عنوان زنی ضعیف که کنار همسرش می‌ماند حاضر نشده‌ام، من اینجا هستم چون عاشق همسرم هستم."

13_ وی از جمله سناتورهایی بود که در سال 2003 به جنگ عراق رای مثبت داد.

14_ هیلاری کلینتون اگر چه به دلیل زن بودنش و بر اساس قوانین مجامع فراماسونری نمی‌تواند عضو فراماسونری باشد، اما عضو سایر گروه‌های مخفی همچون ایلومیناتی و گروههای سری (Secret Society) است.

15_وی با گروه دیگری به نام "بیلدربرگ" ارتباط بسیار قوی و نزدیکی دارد. گروه بیلدربرگ که مخفی و ماسونی بودن آن بر اکثر محققان پوشیده نیست، یک گروه ماسونی بسیار قوی و قدرتمند است، به طوری که نبض تعداد زیادی از فعالیت‌های اقتصادی و رسانه‌ای دنیا را در دست دارد.

16_ هیلاری کلینتون به عنوان مامور مخفی سازمان سیا برای پاکسازی جنبش ضد جنگ در دانش "ییل" فعالیت می‌کرد.

17_ وزیر خارجه آمریکا از شرکای اصلی شرکت "رز لو"، مهره کلیدی در امور قاچاق دارو در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

18_ گفته می‌شود که کلینتون طراح بحران و فاجعه "واکو"، (قتل عام فجیع گروه دیویدیان) بوده و از همدستان در کتمان حقیقت قتل "وینس فاستر"، معاون شورای ویژه کاخ سفید در دولت بیل کلینتون بود که مرگ او را خودکشی تلقی کردند./برترینها

نظرات بینندگان

ارسال نظر