صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

قرائت جوابیه مهدی هاشمی به نطق رسایی در مجلس

آقای رسایی در نطق خود استناد به مطالبی کرده است که مستند آن ادعاهای اشخاص متهم فراری، هتاک به نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و رسانه‌های معاند بود.

کد خبر: 7256

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی جوابیه مهدی هاشمی به نطق مورخ 9 دی‌ماه 1393 حمید رسایی در مجلس شورای اسلامی را بر اساس ماده 78 آیین‌نامه‌ داخلی مجلس قرائت کرد.

 

به گزارش ایسنا، متن این نامه که توسط حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا قرائت شد به شرح زیر است:

 

1- آقای رسایی در حالی در خصوص پرونده اینجانب اظهارنظر کرده است که قاعدتا نباید به کلیه مستندات، دفاعایت و مفاد پرونده که تقدیم دادگاه شده دسترسی داشته باشد، لذا این گونه اظهارنظر بی‌انصافی و مخالف عدالت است.

 

2- به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه نماز جمعه 29 خرداد 88 هر کس هر ادعایی کرد باید در مجاری قانونی خودش اثبات شود و قبل از اثبات نمی‌شود اینها را رسانه‌ای کرد و در فراز دیگری می‌فرمایند «روشی را در پیش گرفتند برای متهم کردن یکدیگر و این چیز خوبی نیست، دل ما را تاریک و فضای زندگی ما را ظلمانی می‌کند»

 

3- آقای رسایی در نطق خود استناد به مطالبی کرده است که مستند آن ادعاهای اشخاص متهم فراری، هتاک به نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و رسانه‌های معاند بود.

مقام معظم رهبری در همین خطبه اعلام کردند «این فضا فضای درستی نیست، خارجی ها و بیگانگان تعریض‌های مغرضی علیه کسی یا کسانی می‌زدند یا ادعاها می‌کنند که اینها فلان جا خیانت کردند، خطا کردند و ما هم عین همان‌ها را پخش می‌کنیم، این ظلم است و این مورد قبول نیست»

 

رسانه‌های بیگانه کی دلشان برای ما سوخته است؟ کی خواسته‌اند حقایق در مورد ما روشن شود که در این مورد بیایند حقیقت را گفته باشند؟ رسانه‌های بیگانه و رسانه‌های مغرض انگلیسی شاهد برایش بیاورید، تهمت زدن به یک شخص گناه است.

 

من و دو وکیل مدافعم طی جلسات متعدد دادرسی دفاعیات خود را بیان کرده‌ایم و اگرچه ممکن است در برخی موارد اعتراضات جدی داشته باشیم اما به احترام قوه قضاییه و دادگاه و الزامات فوق سکوت کرده‌ایم.

 

مکررا از دادگاه تقاضا کردیم تا زمینه علنی بودن دادگاه و پخش مستقیم از صدا و سیما فراهم شود تا ابهاماتی که آقای رسایی دائما مطرح می‌کند را مطرح کنیم. اما دادگاه تصمیم ‌گرفت جلسات غیرعلنی باشد لذا توصیه و رعایت انصاف می‌کنم و می‌خواهم از فشار به دستگاه قضا دست بردارند و بگذارند دادگاه کار خودش را انجام دهد.

 
منبع: ایسنا

نظرات بینندگان

ارسال نظر