صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آيت الله مکارم: بوي خوشي از مذاکرات نمي‌آيد/ زمان پرداخت به انتخابات نيست

يکي از مراجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينکه دشمنان نقشه‌هاي زيادي براي ما کشيده‌اند، گفت: مسئله اکنون کشور حفظ وحدت در مقابل مذاکره کنندگان باشد .

کد خبر: 7230

مهر/ يکي از مراجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينکه دشمنان نقشه‌هاي زيادي براي ما کشيده‌اند، گفت: مسئله اکنون کشور حفظ وحدت در مقابل مذاکره کنندگان باشد .

آيت الله ناصر مکارم شيرازي صبح چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد طي سخناني با بيان اينکه هم اکنون در شرايط دشواري هستيم، ادامه داد: کارهاي مهمي در پيش داريم چرا که دشمنان نقشه‌هاي زيادي براي ما کشيده‌اند.

وي با بيان اينکه مذاکرات بايد ادامه پيدا کند، بيان کرد: اگر مشکلي در مذاکرات باشد از ناحيه طرف مقابل است و با توجه به اوضاع و تعبيراتي که مي‌کنند بوي خوشي از مذاکرات نمي‌آيد.

در مقابل شکست يا پيروزي احتمالي بايد آماده باشيم
استاد برجسته حوزه با تأکيد بر اينکه بايد در مقابل شکست يا پيروزي احتمالي آماده باشيم، عنوان داشت: در مذاکرات بايد به کليات توجه کنيم نه اينکه به سراغ جزئيات برويم.

وي ادامه داد: روزنامه‌ها و سايت‌ها گاهي به خرده گيري مي‌پردازند و به جزئيات توجه مي‌کنند و توجهي به حفظ اصول کلي مذاکرات ندارند و توجهي به اين نکته ندارند که اگر مذاکرات به نتيجه نرسيد چه اقداماتي بايد انجام دهيم.

وي در ادامه ابزار داشت: عده‌اي از هم اکنون براي مجلس خبرگان و مجلس شوراي اسلامي در حال برنامه ريزي هستند و اين در حالي است که فعلا نبايد به اين مسائل پرداخته شود بلکه بايد مشکل امروز و اکنون کشور را حل کنيم.

استاد درس خارج فقه حوزه در ادامه ابراز داشت: يکي از شخصيت‌هاي آمريکايي اعتراف مهمي کرده که بايد عبرت باشد. وي بيان کرده که سياست واشنگتن ضربه زدن به ايران است و حتي اگر مناقشه هسته‌اي برطرف شد آمريکا موضوع ديگري را پيش مي‌کشد.

تحريم‌ها تنها مربوط به مسائل هسته‌اي نيست
وي با تأکيد بر اينکه اشتباه است اگر ما تصور کنيم تحريم‌ها تنها مربوط به مسائل هسته‌اي است، گفت واشنگتن مخالف استقلال ايران است زيرا ايران همه را در منطقه بيدار کرده و عراق، يمن و سوريه را از چنگ آمريکا در آورده است.

آيت الله مکارم شيرازي بيان داشت: هيچ مقام رسمي آمريکايي در مورد هيچ قضيه‌اي صداقت ندارد و مهم‌ترين جمعيتي که هم اکنون در حال مبارزه با تروريست‌هاي داعش است ايران و عراق است و اين در حالي است که بيشترين کمک‌ها از سوي غرب به اين گروه صورت مي‌گيرد و در عين حال آنها با جسارت تمام مي‌گويند ايران حامي تروريستم است.

رهبران غرب صداقت ندارند
وي با تأکيد بر اينکه دروغگويي براي آمريکا‌يي ها ساده است، گفت: اقدام خوب مقام معظم رهبري اين بود که به جاي دولتمردان، جوانان غرب را مورد خطاب قرار داد زيرا ايشان مي‌دانند که رهبران غرب صداقت ندارند.

اين مرجع تقليد ادامه داد: براي انتخابات آينده بايد به موقع نيرو و فکر خود را صرف کنيم و مسئله مهم اکنون و هدف بايد حفظ وحدت در مقابل مذاکره کنندگان باشد که اگر تحريم‌ها بيشتر شد چگونه بايد ايستادگي کنيم.

وي با بيان اينکه دشمن نيرومندي داريم، ابراز داشت: نبايد به جزئيات پرداخته شود و تجربه نيز به ما نشان داده که خدا در همه زمان ها ما را ياري کرده است، در مذاکرات نيز به ما کمک مي‌کند به شرطي که عاقلانه با مسائل برخورد کنيم و به اصول اساسي بپردازيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر