صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتقاد شيرزاد از سوالات نمايندگان!

احمد شيرزاد نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در خصوص سئوالات بيش از حد نمايندگان از وزراي کابينه روحاني، اظهار داشت: هيچکس منکر حق مجلس براي سوال از وزار و نظارت مجلس بر کابينه نيست ولي هر چيز که از حد متعارف خارج شود حناي خود را از دست مي دهد.

کد خبر: 7219

برنا/ احمد شيرزاد نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در خصوص سئوالات بيش از حد نمايندگان از وزراي کابينه روحاني، اظهار داشت: هيچکس منکر حق مجلس براي سوال از وزار و نظارت مجلس بر کابينه نيست ولي هر چيز که از حد متعارف خارج شود حناي خود را از دست مي دهد.

وي ادامه داد: مثلا اگر معلمي بخواهد به کرات شاگردانش را سرزنش کند، تذکر عملا اثر خود را از دست مي دهد. تذکر بايد به اندازه خودش موثر باشد ولي اگر بيش از حد باشد حالت لجاجت و خصومت و حساسيت به خود مي گيرد. اکثر نمايندگان مجلس ناراحتي خود از انتخاب دولت آقاي روحاني را پنهان نمي کنند. و به نظر مي رسد به اين انتخاب تن داده اند ولي تلاش مي کنند هر چوبي که مي شود لاي چرخ دولت بگذارند.

شيرزاد تصريح کرد: اين حد سوال کردن را جز تلف کننده وقت وزرا چيزي نمي دانم البته دولت روحاني خود را مکلف مي داند در چارچوب قانون اساسي رفتار کند بنابراين مثل دولت آقاي احمدي نژاد نيست که محل نگذارد و با بي تفاوتي و بي محلي بخواهد عبور کند.

او ادامه داد: بنابراين احترام مجلس را نگه مي دارند و در ساختمان بهارستان حاضر مي شوند ولي متاسفانه بعضي از مجلسي ها از حق خود سوء استفاده مي کنند. اين اقدام باعث مي شود وقت وزير خيلي گرفته مي شود همچنين وقت مجلس را هم مي گيرد. مطمئنا اگر کميسيون ها به جاي اين کارها وقت بگذارند و اطلاعات درستي پيدا کنند طرح درستي بدهند خيلي از کارهاي نظارتي را هم مي توانند از طريق مديران پايين تر انجام دهند و از آن ها سوال بپرسند و حتي نيازي به معاونين وزرا هم نيست.

اين کارشناس مسائل سياسي در همين رابطه اظافه کرد: نمايندگان مي توانند از معاون وزير و مدير کل مربوطه تقاضا کنند به مجلس بيايد و در مورد موضوع توضيح دهد و شايد توضيحاتش خيلي دقيق تر از وزير هم باشد چون معمولا وزرا خودشان همه چيز را به تنهايي نمي داند و براي پاسخگويي ناچار است از قبل مديرانش سر جلسه حاضر شود و همان مديران مي توانند کار پاسخگويي را انجام دهند. متاسفانه اين رويه اي که در پيش گرفتند بهترين راه براي چوب لاي چرخ دولت گذاشتن است.

شيرزاد در خصوص طرح سوال عده اندکي از نمايندگان در تمامي موارد، گفت: صرفا همه اهداف اين عده در مسئله فتنه و برخوردهاي سياسي و برخي حساسيت هاي فرهنگي خلاصه مي شود.
وي اضافه کرد: هم اکنون فصل بررسي بودجه است و آقايان جبهه پايداري و که اين سوالات را مطرح مي کنند بررسي کنند چه عملکرد مثبتي روي بودجه انجام دهند تا بتوانند در اين فصل پر مشکل به دولت کمک کنند.

احمد شيرزاد در پايان خاطر نشان کرد: من قصدم اين نيست که همه نمايندگان را محکوم کنم ولي تعداد اندکي از نمايندگان تا کنون نشان داده اند به جاي پيدا کردن راهي براي اصلاح مشکلات کشور تنها به دنبال راه حل براي حل مشکلات سياسي خود و دوستانشان هستند، و فکر مي کنند با اين اقدامات مشکلات درون جناحي شان برطرف شود.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر