صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دردسرهای کارتهای هديه وزير ارشاد

برخي از نمايندگان مجلس در جلسه روز گذشته در تذکري به وزير ارشاد خواستار جلوگيري از پرداخت کارت هديه شدند. کارت هديه‌هايي که به گفته نمايندگان خارج از قاعده و از روي سليقه داده شده بود.

کد خبر: 7216

تسنيم/ برخي از نمايندگان مجلس در جلسه روز گذشته در تذکري به وزير ارشاد خواستار جلوگيري از پرداخت کارت هديه شدند. کارت هديه‌هايي که به گفته نمايندگان خارج از قاعده و از روي سليقه داده شده بود.

نادر قاضي‌پور، روح‌الله حسينيان، سيدمرتضي حسيني و عليرضا سليمي نمايندگان اروميه، تهران، قزوين و محلات در جلسه روز گذشته مجلس شوراي اسلامي در تذکري به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خواستار جلوگيري از پرداخت کارت هديه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي شدند.

عليرضا سليمي نماينده محلات در توضيح بيشتر درباره اين تذکر در گفت‌وگو با تسنيم گفت:‌ اين تذکر پيرو گزارشاتي است که به دست برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي رسيده است. اين گزارش‌ها حاکي از اين بود که وزارت ارشاد به برخي افراد تحت عناويني، کارت هديه داده است. به همين خاطر براي جلوگيري از پرداخت سليقه‌اي کارت هديه به افراد، اين تذکر داده شد.
وي افزود:‌ پرداخت کارت هديه به افراد زيرمجموعه يک وزارتخانه بايد قاعده‌مند باشد‌، هم‌چنين در اين گزارش‌ها مواردي بود که به افرادي خارج از حيطه نويسندگان،‌ هنرمندان و روزنامه‌نگاران کارت هديه پرداخت شده است،‌ که نبايد چنين باشد. بنابراين ما در تذکري به وزير ارشاد خواستار رسيدگي به موضوع شديم.
نوش‌آبادي:‌کارت هديه‌ها تنها به نويسندگان‌، هنرمندان و گاهي روزنامه‌نگاران پرداخت شده است

محمد‌حسين نوش‌آبادي سخنگوي وزارت ارشاد اما در گفت‌وگو با تسنيم گفت:‌ کارت هديه‌ها به نويسندگان‌، هنرمندان و گاهي روزنامه‌نگاران به مناسبت‌هاي خاص و در مواقع خاص اهدا شده است‌، اين امري غير معمول نيست،‌ بلکه پيش از اين نيز وجود داشته و اغلب به شکل سکه اهدا مي‌شده است‌، اما اکنون کارت هديه که ارزش فرهنگي بالاتري از پول نقد دارد،‌ به منظور تشويق اين افراد ارائه مي‌شود.
وي ادامه داد:‌ پرداخت کارت هديه به منظور تشويق به هنرمندان و نويسندگان به طور انبوه نيست،‌ ممکن است، در مراسمي و در جريان تجليل و تکريم از هنرمند و نويسنده‌اي کارت هديه‌اي پرداخت شود که معمولا‌ً رقم بالايي نيز ندارد،‌ معمولا‌ً 200 هزار تومان و نهايتاً‌ 500 هزار تومان است.
نوش‌آبادي هم‌چنين افزود: من‌هنوز متن تذکر نمايندگان را نديده‌ام‌، اما تاکنون خارج از حوزه نويسندگان و هنرمندان و روزنامه‌نگاران به افراد ديگري کارت هديه ارائه نشده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر