صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آرمان : چرا برخی از افشای کاندیداتوری وزیر بهداشت ترسیدند ؟

تنها یک هشدار دلسوزانه به وزیر بهداشت بسیاری از پرده‌ها را کنار زد. سوت آغاز مشخص نیست از سوی وزیر بهداشت زده شده یا فردی که به گمان برخی با همنشین کردن دست راست خود یعنی ایازی در کنار هاشمی زمینه‌سازی لازم را داشت.

کد خبر: 7180

به گزارش زمان؛ مطلبي که مي خوانيد در -روزنامه آرمان- منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست و صرفا جهت اطلاع رسانی است.
------------------------------------------------
 
نگرانی اصولگرایان از پایان «هیس»
 
آرمان: تنها یک هشدار دلسوزانه به وزیر بهداشت بسیاری از پرده‌ها را کنار زد. سوت آغاز مشخص نیست از سوی وزیر بهداشت زده شده یا فردی که به گمان برخی با همنشین کردن دست راست خود یعنی ایازی در کنار هاشمی زمینه‌سازی لازم را داشت. عملکرد وزیر بهداشت دولت یازدهم قابل تقدیر است اما انتشار گسترده خبر پیمودن مسیری از تهران تا سیستان و بلوچستان برای یک عمل چشم همانقدر به گمانه آرمان قوت بخشید که واکنش روز گذشته رسانه‌های اصولگرا که بر اقدامات هاشمی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و رقابت با رئیس دولتی که اکنون وزیرش است، مهر تایید زد. سیدحسن قاضی‌زده هاشمی بسیار می‌کوشد و اقداماتش در راستای افزایش سطح سلامتی و کاهش دردهای بیماران کشور قابل تحسین است اما در پشت درهای بسته چه می‌گذرد که این وزیر به یکباره از سوی رسانه‌های اصولگرا لقب «محبوب‌ترین وزیر کابینه» را می‌گیرد. در گزارش روز گذشته آرمان تصریح شده بود که برخی رسانه‌های اصولگرا تمایل دارند تا حسن قاضی‌زاده ‌هاشمی که البته پسر عموی قاضی‌زاده نماینده مجلس و عضو جبهه پایداری است را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری سال 94 معرفی کنند تا از این اقدام به دو هدف نزدیک شوند: اول اینکه وزیری را در داخل پاستور به عنوان رقیب روحانی معرفی کرده و حساسیتها را بر او افزایش دهند تا عملکرد موفق او ادامه پیدا نکند و هم اینکه از محبوبیت قاضی‌زاده هاشمی به نفع خود بهره برداری کنند. کاندیدای شکست‌خورده انتخابات یازدهم ریاست جمهوری هم در کنار قاضی‌زاده هاشمی قرار می‌گیرد تا هم از محبوبیت او به نفع خود بهره گیرد و هم اینکه اگر قاضی‌زاده هاشمی توانست وارد پاستور شود، وی منصب خوبی در دولت دوازدهم داشته باشد. 
 دم خروس نشانه چیست؟
 دیروز رسانه‌های اصولگرا چنان از انتشار گزارش «آیا هاشمی به فکر ریاست جمهوری است؟» آشفته شده بودند که مسیر معکوس را طی کردند و برداشتشان در ظاهر هراس از گزارش بود اما آنها و تمام افرادی که به نوعی از اتفاقات اتاق‌های دربسته مطلعند بهتر می‌دانند که نزدیک شدن برخی به سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی قابل کتمان نیست که اگر اینچنین بود رسانه‌های حامی کاندیدای شکست‌خورده در تکذیب این گزارش مقام نخست را کسب می‌کردند ولی آنها با سکوت خود این ائتلاف نانوشته را تایید کردند.
خبرگزاری فارس یکی از بازیگران عرصه کاندیداتوری قاضی‌زاده هاشمی دیروز در اقدامی قابل تامل به بازنشر ‌تمام گزارش آرمان پرداخت و آن را ناشی از نگرانی روزنامه نزدیک به هاشمی از «برخی اقدامات» وزیر موفق کابینه دانست. اگر فارس ادعا می‌کند که سر و ته پیاز نیست نگرانی این رسانه برای بازنشر گزارش و توجه ویژه به وزیر بهداشت دولت منتقدش بابت چیست؟ یا رسانه اصولگرای دیگری که اگرچه منتسب به یکی دیگر از کاندیداهای دوره گذشته انتخابات ریاست‌جمهوری است اما به هر حال احساس خطر کرده و از هم اکنون قاضی‌زاده را رقیب خود تصور می‌کند و البته این گمانه را نمی‌توان نادیده گرفت که شاید وی هم سهمی در این ائتلاف داشته باشد. برخی رسانه‌ها اما عملکرد جالب‌تری داشتند و اصلاح طلبان را به غرض‌ورزی نسبت به وزیر بهداشت متهم می‌کنند. آریا نوشت: «وزير بهداشت مورد اتهام بزرگي قرار گرفته است؛ «او مي‌خواهد رقيب روحاني باشد. اين اتهام را يکي از رسانه‌هاي اصلاح طلب متوجه او ساخته و البته به او تذکراتي هم داده است.»
 قاضی‌زاده هاشمی حیف است
جدا از واکنش هراسانه اصولگرایان به گزارش آرمان درباره کاندیدا شدن سیدحسن قاضی‌زاده مشهدی برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، اما قاضی زاده حیف است که اینچنین مورد توجه اصولگرایان قرار بگیرد. آنها از 24خرداد 92 این نکته را درک کردند که نباید نیروهای خود را به کارزار انتخابات بفرستند. از جمله راهکارهای آنها یکی این بود که با افراد محبوب ائتلاف کنند و اکنون چه فردی محبوب‌تر از سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی. وزیری که علاقه به دیده شدن دارد و کوچکترین اقدام خود را رسانه‌ای می‌کند. وزیری که دوست دارد به مراسم مغنیه رود یا چشم پیرمردی را در استان سیستان و بلوچستان جراحی کند چرا باید پای در مسیری بگذارد که پیش‌تر پیموده شده و نتیجه‌ای نداشته! باید به ایشان گفت حیف است این عملکرد و این محبوبیت!

نظرات بینندگان

ارسال نظر