صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

باهنر : مجلس دهم مثل مجلس پنجم می شود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ترکیب مجلس دهم احتمالاً مانند مجلس پنجم می‌شود که اصولگرایان در اکثریت خواهند بود.

کد خبر: 71708

مهر: محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری به تشریح و تحلیل شرایط حاکم بر کشور در آستانه دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و پیش‌بینی ترکیب مجلس دهم پرداخت.

وی در این گفتگو همچنین به دلایل و گمانه‌هایی که درباره عدم ثبت‌نام وی در انتخابات مجلس آینده مطرح می‌شود، اشاره کرد و نکات جالبی را از قول و قرارهایش بازگو کرد.

برخی اظهارات دولتی‌ها درباره مجلس آینده و شائبه تاثیرگذاری دولت بر انتخابات، میزان پایبندی جریان اصلاحات به قواعد بازی سیاسی و انتخاباتی و میزان موفقیت دولت در اجرای برجام و ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، از دیگر محورهایی بود که نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در این گفتگو به آنها پرداخت.

باهنر با بیان اینکه پیش‌بینی ترکیب مجلس آینده در حال حاضر قدری زود است و باید صبر کرد و شرایط را دید، در عین حال تصریح کرد: «می‌توان گفت که مجلس دهم مانند مجلس پنجم می‌شود که اصولگرایان اکثریت را خواهند داشت و اصلاح‌طلبان نیز در اقلیت خواهند بود.»

وی همچنین به ارزیابی لیست نهایی شده ائتلاف اصولگرایان در تهران پرداخت و گفت: «ممکن است این فهرست ایده‌آل هیچ یک از گروه‌های اصولگرا به صورت جداگانه نباشد، اما معتقدم در مجموع فهرست خوبی بسته شده است.»

باهنر همچنین با بیان اینکه «خاطره خوبی از مقاطعی مانند مجلس ششم نداریم»، بر این نکته تاکید کرد که با دموکراسی نمی‌توان علیه نظام اقدام کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر