صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

استقبال عربستان سعودی از حجاج ایرانی

وزیر خارجه عربستان سعودی با این ادعا که تنش بین تهران و ریاض به دلیل سیاست‌های "خصمانه" تهران است، اعلام کرد عربستان تسهیلات مختلف را در اختیار حجاج ایرانی در مراسم حج قرار خواهیم داد.

کد خبر: 70866

تسنیم: وزیر خارجه عربستان سعودی با این ادعا که تنش بین تهران و ریاض به دلیل سیاست‌های "خصمانه" تهران است، اعلام کرد عربستان تسهیلات مختلف را در اختیار حجاج ایرانی در مراسم حج قرار خواهیم داد.

به گزارش «العربیه»، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، امروز- پنجشنبه- در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی خود «فرانک والتر اشتاین‌مایر» بار دیگر نوک پیکان انتقادها را علیه ایران کرد و مدعی شد، تنش در روابط بین ریاض و تهران به علت سیاست‌های خصمانه ایران است.

در حالی‌که ریاض پس از قطع روابط دیپلماتیک خود با تهران، تابلوهای نمایندگی‌های ایران در «مکه» و «مدینه» را محو کرده است، ولی وزیر خارجه سعودی مدعی شد: تنش در روابط بین ریاض و تهران بر مراسم حج تاثیری نخواهد گذاشت و ما در زمان مناسک حج تسهیلات مختلف را در اختیار حجاج ایرانی قرار خواهیم داد.

از سوی دیگر، عادل الجبیر اظهار داشت: هدف تشدید عملات نظامی روسیه در سوریه، تحریک معارضان سوری بوده است. هیئت مذاکره کننده نظام سوریه در نشست «ژنو 3» جدی نبود و همین امر مذاکرات به حال تعلیق درآورد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر