صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

عراق اطراف بغداد دیوار امنیتی می‌سازد

یک مقام ارشد ارتش عراق اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور عملیات احداث یک دیوار بتونی در اطراف بغداد را به منظور جلوگیری از حملات گروه تروریستی داعش به این شهر آغاز کرده‌اند.

کد خبر: 70702

ایسنا: یک مقام ارشد ارتش عراق اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور عملیات احداث یک دیوار بتونی در اطراف بغداد را به منظور جلوگیری از حملات گروه تروریستی داعش به این شهر آغاز کرده‌اند.

سرتیپ عبدالامیر الشمری، فرمانده نیروهای امنیتی و نظامی بغداد گفت، این دیوار بتونی شهر بغداد را از همه طرف احاطه می کند.

وی تاکید کرد: دیوار امنیتی تروریست‌ها را از نفوذ به شهر بغداد یا وارد کردن مواد منفجره و خودروهای بمب گذاری شده برای حمله به غیرنظامیان باز می‌دارد.

فرمانده نیروهای امنیتی و نظامی بغداد افزود: بخشی از حصارهای بتونی که از یک دهه قبل در بغداد به جا مانده، در مناطق عاری از تهدید برچیده می‌شود و در عملیات احداث دیوار جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عملیات احداث دیوار امنیتی در منطقه الصبیحات در 30 کیلومتری غرب بغداد آغاز شده است تا این منطقه از شهر فلوجه جدا شود.

الشمری تصریح کرد که برخی از بخش‌های دیوار بتونی از مناطقی که دیگر در معرض تهدید نیستند برداشته خواهد شد و در دیوار جدید امنیتی بغداد دوربین و سیستم‌های بمب‌یاب کار گذاشته خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود، این دیوارها و موانع در اطراف منطقه الخضراء که ائتلاف تحت امر ساخته، باقی بماند. این منطقه شدیدا امنیتی و شامل ساختمان‌های دولتی و پارلمان، سفارتخانه‌های خارجی است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر