صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

روحانی: هیچ دولتی این اندازه اذیت نشد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری گفت: از برجام یک عبور کردیم و امروز باید برجام دو را آغاز کنیم. برجام 1 «برنامه جامع اقدام مشترک ایران و 1+5» بود و برجام 2 برنامه جامع اقدام مشترک ملی است.

کد خبر: 70680

مهر: حسن روحانی، رئیس‌جمهوری گفت: از برجام یک عبور کردیم و امروز باید برجام دو را آغاز کنیم. برجام 1 «برنامه جامع اقدام مشترک ایران و 1+5» بود و برجام 2 برنامه جامع اقدام مشترک ملی است.

رئیس‌جمهوری در مراسم روز ملی فناوری فضایی و رونمایی از سه دستاورد فضایی سخن می‌گفت، به حجم انتقادها و تخریب علیه دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: هیچ دولتی به اندازه این دولت تحمل نکرد. انتقاد که تحمل نمی‌خواهد، حتی خوب هم هست ولی حجم تخریب این دولت با دولت‌های قبلی قابل مقایسه نبوده است. هیچ دولتی به اندازه این دولت اذیت نشد.

روحانی همچنین تصریح کرد: موافق دولت، مخالف دولت، منتقد، همه باید دست به دست هم دهیم؛ زیرا ما بر سر اهداف ملی و توسعه کشور اختلاف نداریم. برای آنکه معضل آب و محیط‌زیست را حل کنیم، دعوا نداریم. برای اینکه در فناوری‌های علمی به موفقیت برسیم، اختلاف نداریم.وی افزود: خوشبختانه در مشکل اصلی کشور، نظرات به هم نزدیک است. امروز از هر کسی بپرسید مشکل اصلی ما چیست، حتما خواهد گفت بیکاری. ما دنبال اشتغال هستیم، همه این را قبول داریم. ما دنبال رونق اقتصادی هستیم، یعنی آنکه اختلاف نداریم.

رئیس‌جمهوری، در ادامه برنامه جامع مشترک ملی را ضروری دانست و با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی را باید کوچک و چابک کنیم، تصریح کرد: این توصیه من به بخش‌های نظامی بوده است که کارهایی را که می‌توانیم به مردم واگذار کنیم، به بخش خصوصی واگذار کنیم.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی در بخش دیگری از سخنانش بابیان اینکه همه باید برای اجرای برجام 2 به صحنه بیایند، افزود: معنای برجام باز شدن مرزها برای واردات کالاها نیست بلکه امروز روز بازشدن فضا برای کار، کوشش و تلاش و ایجاد اشتغال برای جوانان ایرانی است.در این مراسم از دستاوردهای سازمان فضایی ایران از جمله ماهواره دوستی، مرکز تجمیع تست و آزمایش سنجش از راه دور با حضور حسن روحانی رونمایی شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر