صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نيروگاه هسته‌اي کره جنوبي هک شد

کد خبر: 699

تسنيم/ سيستم‌هاي کامپيوتري در نيروگاه هسته‌اي کره جنوبي هدف حمله اينترنتي قرار گرفتند اما به گفته مقامات اين کشور به هيچ‌يک از اطلاعات مهم اين سيستم‌ها آسيب جدي وارد نشد.

به نقل از رويترز، مقامات دولتي و مسئولان نيروگاه هسته‌اي کره جنوبي روز دوشنبه از حمله اينترنتي به سيستم‌هاي کامپيوتري اين نيروگاه خبر دادند، اما درعين حال اعلام کردند که تنها
اطلاعات غيرحساس اين سيستم‌ها از بين رفته و هيچ تهديدي امنيت تاسيسات هسته‌اي ازجمله 23 راکتور هسته‌اي اين کشور را تهديد نمي‌کند.

وزير انرژي کره شمالي درپي اين حملات اعلام کرد اطمينان دارد که نيروگاه‌هاي هسته‌اي اين کشور توانايي جلوگيري از نفوذ هکرها و آسيب به راکتورها را دارد.

معاون وزير انرژي کره جنوبي به رويترز گفت: اعتقاد داريم که سيستم‌هاي کنترلي به نحوي طراحي شده که تهديدي آن را تهديد نمي‌کند.
يکي از مسئولان نيروگاه هسته‌اي کره جنوبي اعلام کرد به نظر مي‌رسد هدف هکرها از اين حمله اينترنتي بيشتر ايجاد يک ناارامي اجتماعي بوده است.

وي دراين باره گفت: کاملا غير ممکن است که يک هکر با حمله به نيروگاه هسته‌اي قادر به توقف فعاليتهاي آن باشد، زيرا سيستم‌هاي کنترل و نظارت اين نيروگاه‌ها کاملا مستقل است.

اين حملات اينترنتي همزمان با نگراني از افزايش حملات اينترنتي کره شمالي به اهداف اقتصادي و اجتماعي و انتقاد سازمان ملل از حمله اينترنتي اين کشور به شرکت سوني صورت گرفته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر