صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آيا احمدي‌نژاد در دولت روحاني نفوذي دارد؟

برداشتي که از اين ادعا مي شود اين است که يا بايد تمامي مديران مياني نيز به شکل اتوبوسي تغيير کنند و در غير اين صورت، سياست انداختن مشکلات به گردن دولت قبل، به شکل جدي تر دنبال خواهد شد و اين بار نه تنها نابساماني‌هاي موجود، حاصل کار دولت هاي نهم و دهم است(!) بلکه نفوذي هاي احمدي نژاد در دولت، اجازه حل مشکلات را هم نمي دهند!

کد خبر: 677

متن پيش رو در صراط منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

برداشتي که از اين ادعا مي شود اين است که يا بايد تمامي مديران مياني نيز به شکل اتوبوسي تغيير کنند و در غير اين صورت، سياست انداختن مشکلات به گردن دولت قبل، به شکل جدي تر دنبال خواهد شد و اين بار نه تنها نابساماني‌هاي موجود، حاصل کار دولت هاي نهم و دهم است(!) بلکه نفوذي هاي احمدي نژاد در دولت، اجازه حل مشکلات را هم نمي دهند!
احمد خرم وزير راه دولت اصلاحات اخيرا در مصاحبه اي گفته است: "بسياري از مديران مياني دولت يازدهم هنوز از مديران دولت آقاي احمدي‌نژاد هستند. من يک سوال اساسي از اصولگرايان دارم. به فرض که گزينه‌هاي اصولگرايي در انتخابات رياست‌جمهوري به پيروزي مي‌رسيدند، آيا اصولگرايان در مديريت کلان،مديريت مياني و مديريت عملياتي دولت خود از اصلاح‌طلبان استفاده مي‌کردند؟"
خرم در پاسخ به سوالي که خود مطرح کرده، افزوده است: "يکي از اصلاح‌طلبان اين سوال را از آقاي باهنر پرسيده است، ايشان جواب داده است،«خير» استفاده نمي‌کرديم.پس چگونه اصولگرايان توقع دارند که پنجاه درصد کابينه آقاي روحاني که در انتخابات رقيب اصلي آنها بوده از بين اصولگرايان انتخاب شود."

اگرچه به نظر مي رسد منظور اصلي اين وزير استيضاح شده دولت خاتمي، وانمود کردن استفاده اصلاح طلبان از نيروهاي متخصص اصولگرا و نيز تماميت خواهي (!) اصولگرايان است، اما ادبيات او در بيان برخي جملات درباره حضور مديران دولت احمدي نژاد در دولت روحاني، ابهامات ديگري را نيز ايجاد کرده است.

خرم در تکميل اظهارات خود به ادعايي عجيب دست زده و عملا برخي مديران مياني دولت روحاني را به دستور گرفتن از محمود احمدي نژاد متهم کرده است. بنا بر ادعاي او، "مهم‌ترين انتقادي که به دولت وارد است تغيير کند و آرام مديران مياني در بدنه دولت بوده است.بسياري از اين مديران با دولت آقاي روحاني همراه نيستند. آقاي روحاني بايد هرچه سريع‌تر مديراني که با وي همراه نيستند و صرفا براي گرفتن مسئوليت در دولت حضور دارند، شناسايي کرده و به جاي آنان مديران همراه با دولت را جايگزين کند.اين مديران هم اکنون از بالادست خود که آقاي احمدي‌نژاد است دستور مي‌گيرند. يعني مديران مياني دولت آقاي روحاني به جاي اينکه با ايشان هماهنگ باشند، رويکرد خود را با آقاي احمدي‌نژاد هماهنگ مي‌کنند و احمدي‌نژاد هنوز هم براي آنان نقش رئيس‌جمهور را بازي مي‌کند.گمانم اين است که آقاي احمدي‌نژاد ازمديران خود که در دولت آقاي روحاني حضور دارند خواسته باشد که به صورت هماهنگ عمل کنند و به شکلي رفتار کنند که همچنان در دولت باقي بمانند تا بتوانند به دستاوردهاي بيشتري دست پيدا کنند."

اين ادعا در حالي است که سرعت و کميت تغييرات مديران در دولت تدبير و اميد، به اندازه اي بود که رکوردهاي فراواني را به نام خود ثبت کرد. دولت حسن روحاني در شش ماهه ابتدايي فعاليت خود رکورد 3 هزار تغيير در ميان مديران دولتي را ثبت کرده بود. بر اين اساس در مدت مذکور به طور ميانگين هر روز 16 مدير برکنار شده بودند و اين در حالي است که آمار عزل و نصب‌ها در سازمان‌ها و دستگاه‌هايي همچون سازمان انرژي اتمي و... در شمار اين 3 هزار نفر محاسبه نشده بود.

معلوم نيست منظور وزير راه دولت خاتمي از بيان اين اظهارات چه بوده است. با اين وجود، برداشتي که از ادعاهاي او مي شود اين است که احتمالا براي حل مشکلات کشور که وعده آن در تبليغات حسن روحاني داده شده، يا بايد تمامي مديران مياني نيز به شکل اتوبوسي تغيير کنند و در غير اين صورت، سياست انداختن مشکلات به گردن دولت قبل،به شکل جدي تر دنبال خواهد شد به گونه اي که اين بار نه تنها نابساماني هاي موجود بعد از يک سال و اندي، همچنان حاصل کار دولت هاي نهم و دهم است(!) بلکه هم اکنون نيز نفوذي هاي احمدي نژاد، اجازه حل مشکلات را نمي دهند!

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر