صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

گمانه زني روسيا اليوم از سفر لاريجاني

"طلال عتريسي" کارشناس مسائل منطقه در گفتگو با شبکه تلويزيوني روسيا اليوم گفت: علي لاريجاني يکي از شخصت هاي قوي سياست ايران است. تصور مي کنم وي به همراه خود نظراتي براي بررسي طرح روسيه دارد.

کد خبر: 667

روسيا اليوم در خصوص سفر رئيس مجلس شوراي اسلامي گمانه‌‌زني‌هايي کرد و گزارش داد سفر "علي لاريجاني" به دمشق نشان دهنده حمايت مستمر ايران از سوريه است.

"ابوطالب البوحيه" گزارشگر شبکه تلويزيوني روسيا اليوم گزارش داد علي لاريجاني براي ديدار با مسوولان سوري به اين کشور سفر کرده است. ناظران معتقدند اين سفر تاکيدي بر حمايت مستمر تهران از ملت سوريه است.

علي لاريجاني در هنگام ورود به فرودگاه دمشق بر حمايت کشورش از سوريه تصريح کرد.

"حسين شيخ الاسلام" مشاور رئيس پارلمان ايران در امور بين الملل گفت: ملت سوريه تا کنون مقاومت کرده است و رهبري سوريه رهبري شجاع و حکيم است که به خوبي مي داند براي تامين مصلحت کشور و ملت سوريه بايد دست به چه اقدام هايي بزند.

روسيااليوم گزارش داد بشار اسد رئيس جمهور سوريه از لاريجاني که پرونده هاي متعددي به همراه خود داشت استقبال کرد مهم ترين پرونده که لاريجاني حامل آن بود پرونده مبارزه با تروريسم بود. رئيس مجلس ايران راهبرد و پيشنهادهاي تهران در خصوص مبارزه با تروريسم را به بشار اسد منتقل کرد.لاريجاني علاوه بر سوريه به عراق و لبنان که مانند سوريه به شدت از تروريسم زيان ديده اند نيز سفر مي کند.

علي لاريجاني گفت: همکاري با تروريسم به عنوان يک اقدام تاکتيکي يک اشتباه راهبردي است. کساني که اين سياست را در پيش گرفته بودند هم اکنون کم کم دارند اين مشکل را که به دست خود آفريده اند مشاهده مي کنند و از وجود تروريسم رنج مي برند.

ديدگاه هاي ايران و سوريه در خصوص راه حل سياسي و ضرورت هاي آن با يکديگر مطابقت دارد. بشار اسد در استقبال از لاريجاني بر اين مساله تاکيد کرد.


لاريجاني بر هماهنگي ايران و روسيه براي ايجاد پيشرفتي ملموس در مسير حل و فصل بحران سوريه تاکيد کرد.

اين گزارش مي‌‌افزايد: ديدار لاريجاني از سوريه در بردارنده دو موضع مهم ايراني ها بود موضعي براي مقابله با تروريسم و موضعي نيز در حمايت از راه حل هاي سياسي براي حل و فصل بحران سياسي سوريه.

"طلال عتريسي" کارشناس مسائل منطقه در گفتگو با شبکه تلويزيوني روسيا اليوم گفت: علي لاريجاني يکي از شخصت هاي قوي سياست ايران است. تصور مي کنم وي به همراه خود نظراتي براي بررسي طرح روسيه دارد.

اين کارشناس مسائل منطقه گفت: از زمان آغاز بحران سوريه نوعي تفاهم ميان تهران و مسکو بر سر حل و فصل سياسي بحران سياسي در سوريه بوده است.

عتريسي تاکيد کرد: تصور مي کنم مشکل در موضع ديگر طرف ها نهفته است. بايد ديد آيا کشورهاي منطقه اي مثل ترکيه يا عربستان در راه حل سياسي ارائه شده براي بحران سوريه شريک هستند يا خير. اين مساله تا کنون روشن نشده است. اين در حالي است که روسيه، ايران و حتي نظام سوريه از راه حل سياسي براي بحران سوريه حمايت مي کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر