صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

هيچ اتهامي متوجه مهدي هاشمي نيست!

عليزاده طباطبايي: هيچ اتهامي متوجه مهدي هاشمي نيست

کد خبر: 6601

برنا/ آنچه که ما در طي 26 جلسه، بررسي و استدلال کرديم اين بود که هيچ اتهامي متوجه آقاي هاشمي نيست.

محمود عليزاده طباطبايي، حقوقدان و وکيل مهدي هاشمي در خصوص آخرين تحولات پرونده مهدي هاشمي با اشاره به انجام آخرين دفاعيات اظهار کرد: منتظررسيدگي و صدور راي نهايي دادگاه هستيم . آنچه که ما در طي 26 جلسه، بررسي و استدلال کرديم اين بود که هيچ اتهامي متوجه آقاي هاشمي نيست. در حال حاضر همه چيز در دادگاه روشن شده است و ما انتظار حکم قطعي از دادگاه را داريم.

وي در ادامه با تاکيد بر اين که هيچ گونه اتهامي متوجه مهدي هاشمي نيست، اضافه کرد: همه اتهامات وارده به آقاي هاشمي اظهارات افراد در شرايط خاصي بوده که در طول رسيدگي به جريان پرونده پس گرفته شده است.

اين حقوقدان با اشاره به غير علني اعلام شدن پرونده توسط قاضي از همان ابتدا گفت: جريان تخريب خانواده اقاي هاشمي به دست برخي رسانه ها از همان سال 89 توسط جريان هاي خاصي آغاز شده بود.

وي ادامه داد:عين اين اتهامات و متن اين کيفرخواست که چهارسال قبل به طور کامل در روزنامه ايران به سردبيري آقاي اشتهاردي منتشر شده بود که تا امروز چيزي به آن اضافه نشده است.از همان روزها هم جرياناتي دنبال اين پرونده سازي ها بود و اخيرا هم همان جريان ها بودند که در سايت هايشان وگاهي در حاشيه نماز جمعه عين مطالب داخل پرونده را منتشر کردند.اين موضوع قبل تر در برخي سايت ها نيز با نام دانشجويان عدالت خواه انتشار يافته بود که با دستور دادستان سايتشان مسدود شد اما مسئولين اين گونه سايت ها شناسايي نشد و به دليل عدم برخورد قاطع، ما شاهد اين هستيم که اخيرا هم متن کامل کيفرخواست را مجله رمز عبور به مدير مسئولي کاوه اشتهاردي منتشر کرده است.

وي با اشاره به اين موضوع که اين جريان بيشتر توسط برخي نمايندگان مجلس هدايت مي شود،گفت :همواره يک جريان سياسي خاص به نام احمدي نژاد بر اين مسئله دامن مي زند.مسئله از همان روز هاي مناظره انتخاباتي شروع شد که آقاي احمدي نژاد موضوع پيگيري فعاليت هاي خانواده هاشمي را مطرح کرد و پس از ان هم به عوامل خود دستور داد که در راستاي تشکيل پرونده اقدام کنند.

وکيل مهدي هاشمي تاکيد کرد:همان جريان است که در حال حاضر کار را دنبال مي کند و دادگاه را تحت فشار قرار مي دهد.

وي همچنين اضافه کرد: از روز اول ما خواستار علني بودن دادگاه بوديم اما بنا بر مصالحي که ما خودمان آن مصالح را قبول نداريم تشخيصش دادگاه اين بود که جلسات رسيدگي به پرونده غير علني برگزار شود.

طباطبايي با اشاره به فعاليت هاي برخي رسانه ها در راستاي ربط دادن پرونده اخير معاون اول دولت پيشين و محکوميت ايشان به آقاي هاشمي رفسنجاني گفت:
آقاي رحيمي فردي بود که خودش را با هر شرايط وفق مي داد و موضوع محکوميت رحيمي ربطي به آقاي هاشمي ندارد.احمدي نژاد هم در زمان آقاي هاشمي استاندار بود با اين وضع مي توان گفت احمدي نژاد را هم هاشمي تربيت کرده؟ رحيمي معاون اول کسي بود که دشمني وي با آقاي هاشمي قابل انکار نيست، در ضمن زماني که رحيمي در دولت آقاي هاشمي استاندار بود مشکل خاصي نداشت.

وي در پايان گفت :جلسه رسيدگي به پرونده اقاي رحيمي غير علني بوده و هنوز اطلاعاتي از جزيات آن در دسترس نيست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر