صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ايران تا پايان ۲۰۱۵ به موشک‌هاي قاره پيما دست مي‌يابد

وبگاه «آژانس دفاع موشکي آمريکا» در صفحه‌اي که به تهديدهاي فرآروي آمريکا و متحدانش پرداخته مي‌شود، نوشت:درحال حاضر، فن‌آوري موشک‌هاي هوشمند قاره پيما در مقياسي گسترده‌تر در خدمت کشورهاي متخاصم با آمريکا و متحدانش قرار گرفته است. اما ايران تا پايان ۲۰۱۵ به موشک‌هاي قاره پيما دست مي‌يابد.

کد خبر: 660

فارس / وبگاه «آژانس دفاع موشکي آمريکا» در صفحه‌اي که به تهديدهاي فرآروي آمريکا و متحدانش پرداخته مي‌شود، نوشت:درحال حاضر، فن‌آوري موشک‌هاي هوشمند قاره پيما در مقياسي گسترده‌تر در خدمت کشورهاي متخاصم با آمريکا و متحدانش قرار گرفته است. اما ايران تا پايان ۲۰۱۵ به موشک‌هاي قاره پيما دست مي‌يابد.

در حالي‌که کشورهاي متخاصم در حال توسعه و تبادل اطلاعات در اين باره هستند، تهديد فزاينده در زمينه اين‌که چنين فن‌آوري به دست کشورهايي که براي آمريکا تهديد امنيتي فرض مي‌شود، وجود دارد.

بر اساس اين گزارش، ايران در اين بين از جمله کشورهايي است که قادر است تا قبل از سال ۲۰۱۵ به آزمايش و بهبود موشک‌هاي بين قاره‌اي که قابليت رسيدن به آمريکا را دارند، دست يابد.

اين کشور از سال ۲۰۰۸ به اين سو چندين پرتاب موفقيت آميز موشک‌هاي ماهواره‌بر 2 مرحله‌اي «سيمرغ» را داشته و همچنين نمونه‌اي ديگر از اين موشک را رونمايي کرده است که مي‌تواند زمينه‌اي براي بهبود فن‌آوري موشک‌هاي قاره پيما باشد.

در بخش ديگر اين مطلب‌ آمده است:ايران از سال ۲۰۱۰ به اين سو نيز موشک بالستيک برد کوتاه «قائم 1» و نسل چهارم موشک «فاتح ۱۱۰» را به نمايش گذاشته و مدعي توليد انبوه موشک‌هاي بالستيک ضد کشتي است. اين کشور همچنين موشک‌هاي بالستيک «شهاب ۳» خود را ارتقاء بخشيده و برد آن را به طور موثري بهبود داده و همچنين مدعي است که موشک ۲ مرحله‌اي «سجيل» با سوخت جامد را توليد کرده است.

در بخش پاياني اين تحليل ضمن اشاره به تهديدهاي موشکي کره شمالي آمده است: نگراني بيشتر در اين زمينه تکرار شليک و آزمايش موشک‌هاي ايران و کره شمالي است که حکايت از حملات موشکي بالستيک اين 2 کشور در حجم انبوه دارد و ضروري است در طرح «بررسي قابليت‌هاي دفاع موشکي آمريکا» موسوم به (Ballistic Missile Defense System ) لحاظ شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر