صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

سعودی ها: در ایران با ما بدرفتاری شد!

دیپلمات‌های عربستان گفته‌اند که هنگام ترک ایران در فرودگاه با آنها "خلاف موازین بین المللی" رفتار شده است.بنابر این گزارش، دبیر اول سفارت عربستان در تهران "محمد العُطیبی"، دیگر دیپلمات سعودی هم به خبرگزاری رویترز گفته است که قبل از ترک ایران دیپلماتهای عربستان سه روز "پر وحشت" را از سر گذراندند و شاهد خرابی‌های فراوان در سفارت بودند.

کد خبر: 65233

خبرگزاری میزان: دیپلمات‌های عربستان گفته‌اند که هنگام ترک ایران در فرودگاه با آنها "خلاف موازین بین المللی" رفتار شده است.

"عبدالله فاعر" دیپلمات کنسولگری عربستان سعودی در مشهد، گفته است ماموران ایرانی بدون توجه به گذرنامه‌های دیپلماتیک به زور آنها را بازرسی کرده‌اند.

 


بنابر این گزارش، دبیر اول سفارت عربستان در تهران "محمد العُطیبی"، دیگر دیپلمات سعودی هم به خبرگزاری رویترز گفته است که قبل از ترک ایران دیپلماتهای عربستان سه روز "پر وحشت" را از سر گذراندند و شاهد خرابی‌های فراوان در سفارت بودند.

دیپلمات‌های عربستان روز سه شنبه همراه با خانواده‌هایشان ایران را به مقصد ریاض ترک کردند.

این در حالی است که در هنگام حمله به سفارت عربستان هیچ دیپلمات سعودی در آن حضور نداشت.

از سوی دیگر سفارت عربستان در مصر با صدور بیانیه‌ای حوادث اخیر مربوط به سفارت عربستان در تهران را محکوم کرده است.

روزنامه القبس گزارش داد که این بیانیه همچنین دولت ایران را مسئول حفظ امنیت سفارت عربستان در تهران دانسته و گفته که ایران اقدامات لازم برای مقابله با این حادثه را بکار نگرفته است.

سفارت عربستان در مصر همچنین مدعی شده که در روز شنبه گذشته (2 ژانویه) با سفارت عربستان در تهران تماس گرفته شده و کارکنان سفارت به مرگ تهدید شده‌اند و با وجود اینکه کاردار عربستان با وزارت خارجه ایران تماس گرفته اما دولت ایران هیچ اقدامی در زمینه حفظ امنیت سفارت انجام نداده است.

نظرات بینندگان

  • رجب

    | |

    چیه مایعات شتر براتون نیاوردن یاد دیس ملخ براتون سرو نکردن

ارسال نظر