صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سردار اشتری: تعرض به سفارت عربستان مشکوک است

فرمانده نیروی انتظامی گفت:حادثه تعرض به سفارت عربستان موضوعی مشکوک است زیرا هیچ فرد انقلابی و دوستدار نظام، انقلاب و کشور به خودش اجازه چنین تعرضی را نمی دهد.تصور من درباره این جریان و حادثه تعرض به سفارت عربستان موضوعی مشکوک است زیرا هیچ فرد انقلابی و دوستدار نظام، انقلاب و کشور به خودش اجازه چنین تعرضی را نمی دهد و در زمین دشمن بازی نمی کند هرچند نیتش هم نیت سوئی نباشد.

کد خبر: 65196

به گزارش زمان سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی سردار سرتیپ حسین اشتری در مراسم رونمایی از سامانه الکترونیکی ماده 49 قانون دادرسی کیفری اظهار داشت: نیروی انتظامی موضوع حادثه سفارت عربستان را در دو سطح داخل و بیرون ناجا با جدیت در حال پیگیری است.

 
وی گفت: تصور من درباره این جریان و حادثه تعرض به سفارت عربستان موضوعی مشکوک است زیرا هیچ فرد انقلابی و دوستدار نظام، انقلاب و کشور به خودش اجازه چنین تعرضی را نمی دهد و در زمین دشمن بازی نمی کند هرچند نیتش هم نیت سوئی نباشد.
 
سردار اشتری افزود: ناجا از ابعاد مختلف موضوع را بررسی می کند و کسانی را که داخل آن تجمع بودند و موجب تحرکات خاص شدند شناسایی خواهد کرد.
 
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پیگیری موضوع سفارت عربستان در کنار اینکه بسیار مهم است اما موضوعی فرعی است، گفت: مسئله اصلی جنایت آل سعود علیه علمای اسلامی، جنایت آل سعود در فرودگاه و آن حادثه که همه می دانند، جنایت آل سعود در حادثه منا، در حمله به مردم مظلوم یمن و جنایت اخیر آن‌ها در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر است.
 
سردار اشتری افزود: آل سعود بزرگترین جنایات را انجام داده است و کشورهایی که مدعی حقوق بشر و حتی مدعی حقوق حیوانات هم هستند چگونه به خودشان اجازه می دهند در برابر این حادثه سکوت کنند.
 
وی گفت: ناجا با قاطعیت تمام با هر گونه قانون شکنی بر اساس وظیفه ذاتی خود برخورد می کند زیرا ما در آستانه دو انتخابات مهم هستیم.
 
فرمانده ناجا افزود: برای برگزاری این دو انتخابات مهم، کشور باید آرامش و امنیت کامل داشته باشد که البته این گونه هست و کشور ما از امن ترین کشورهای منطقه و خارج از منطقه است.
 
سردار اشتری گفت: مردم ما به دلیل انسجام، هوشیاری، همدلی و هدایت های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در بهترین وضع امنیتی است و ان شاء الله انتخاباتی سالم، پرشور و در امنیت کامل خواهیم داشت و هر گونه مشکل احتمالی را قاطعانه پیشگیری و برخورد خواهیم کرد.
 
* با همه توان آماده برخورد با زمین‌خواری هستیم
 

سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه الکترونیکی اجرای ماده 49 آئین دادرسی کیفری در جمع خبرنگاران گفت: این سامانه مشخصات شناسنامه‌ای متهمینی که به مقرهای نیروی انتظامی آورده می‌شوند را مشخص می‌کند و به صورت آنلاین هر شخصی که با حکم قضایی تحت نظر قرار گیرد در همان دقایق اولیه مشخصاتشان به قوه قضاییه ارجاع می‌شود و هم ما، هم دستگاه قضایی به صورت آنلاین متوجه می‌شویم که چه تعداد متهم در اختیار داریم.

وی افزود: در همین راستا هم اگر بخواهیم تصمیمات قضایی بگیریم بدون اینکه شخصی را به مجتمع قضایی ببریم اطلاعاتش را ارسال می‌کنیم که این موضوع سرعت و دقت را افزایش و هزینه را کاهش می‌دهد و می‌تواند در روند رسیدگی به شکایات موثر باشد.

وی گفت: در برخی نقاط کشور که فاصله بین مرجع قضایی و پاسگاه زیاد است مشکلات بین راه با استفاده از این سیستم از بین می‌رود.

سردار اشتری در خصوص جلسه روز گذشته با رئیس قوه قضاییه و رئیس حفاظت محیط زیست در بحث زمین‌خواری بیان کرد: تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد و نیروی انتظامی اعلام کرد که با تمام ظرفیت خود آماده همکاری برای شناسایی افرادی است که به دنبال تصرف غیرقانونی هستند.

وی گفت: با این هماهنگی از فعالیت افرادی که می‌خواهند خلاف قانون اهداف اقتصادی خود را دنبال کنند، جلوگیری می‌کنیم.

فرمانده ناجا در خصوص موضوع تلگرام و انتشار عکس در فضای مجازی افزود: ما هر کجایی که ببینیم در فضای مجازی جرمی واقع شده قطعاً برخورد می‌کنیم و اگر خانواده‌ها متوجه شدند اطلاعاتشان در فضای مجازی منتشر شده با سامانه 110 پلیس فتا تماس بگیرند.

اشتری در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص  پیشنهاد سازمان گردشگری به هتل‌ها مبنی بر نصب ماهواره گفت: در این خصوص دستگاه‌های مختلف وظایفی را بر عهده دارند و باید بین دستگاه‌ها هماهنگی صورت گیرد.

سردار اشتری با بیان اینکه در حادثه حمله به سفارت عربستان حدود 50 نفر از سوی نیروی انتظامی دستگیر و تحویل دادستان تهران شدند، اظهار داشت: برخی افراد هم با نظر دادستان احضار می‌شوند.

وی در خصوص پرونده سوشا مکانی گفت: ما هماهنگی لازم را با مرجع قضایی داشته‌ایم و آن‌ها هرگونه مدرکی که خواستند را در اختیارشان قرار دادیم. اینکه با چه کسی برخورد شود بر عهده دستگاه قضایی است.

سردار اشتری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه  آیا سرکرده حمله به سفارت عربستان هم دستگیر شده بیان کرد: تعدادی بازداشت شده‌اند و اینکه چه کسی سرکرده بوده تشخیص آن با دستگاه قضایی است.

-==============================================

 

 

 

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، سردار حسین اشتری در مراسم رونمایی از سامانه الکترونیکی اجرای ماده 49 قانون دادرسی کیفری با اشاره به حوادث اخیر در عربستان و اتفاقی که مقابل سفارت عربستان در ایران بوجود آمد، گفت: ما به طور جدی پیگیر موضوع سفارت هستیم و تا انتهای این موضوع پیش می‌رویم.

وی با بیان اینکه موضوع حادثه سفارت در دو سطح داخل و خارج از ناجا پیگیری می‌شود، گفت: البته من فکر می‌کنم این جریان مشکوک است نمی‌خواهم قطعی بگویم اما تجمعی که صورت گرفت طبیعی بود اما تعرض صورت گرفته مشکوک بود چرا که هیچ فرد انقلابی که خود را دوستدار نظام می‌داند به خودش اجازه تعرضی به این شکل را نمی‌دهد.

وی گفت: هرکسی که نظر مقام معظم رهبری را در سال‌های گذشته می‌داند این چنین در زمین دشمن وارد نمی‌شود هرچند که نیت سوئی نداشته باشد.

فرمانده ناجا تاکید کرد: حجت ما در مورد تعرض به سفارتخانه‌ها از گذشته تمام شده، ناجا از ابعاد مختلف موضوع حمله به سفارتخانه عربستان را بررسی می‌کند تا مشخص شود چه کسانی با برنامه‌ریزی این اقدام را انجام داده بودند اما همه اینها موضوع فرعی است و اصل موضوع جنایت آل سعود علیه علمای مسلمین است.

سردار اشتری تصریح کرد: جنایتی که آل سعود در فرودگاه سعودی انجام داد، جنایتی که در حادثه منا پیش آمد، جنایتی که علیه مردم یمن در حال انجام است و جنایت اخیرشان در مورد کسی که غیر از حق و حقیقت چیزی نمی‌گفت بر همه آشکار است اما در این میان کشورهایی که حامی حقوق بشر و حتی حامی حقوق حیوانات هستند در خصوص جنایت اخیر عربستان حرفی نزدند.

فرمانده ناجا ادامه داد: بحث سفارت پیگیری می‌شود اما انها همه چیز را می‌خواهند تحت‌الشعاع این اتفاق قرار دهند اما ما نباید جنایت اصلی را فراموش کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با قاطعیت تمام با هرگونه قانون شکنی و حرکت خلاف ضوابط قانون برخورد می‌کند، گفت: ما در این زمینه با هر شخص و گروهی که بخواهد خلاف قانون رفتار کند، برخورد می‌کنیم.

فرمانده ناجا در ادامه به برگزاری انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: ما در آستانه 2 انتخابات مهم در کشور هستیم و در این شرایط کشور باید در آرامش و امنیت کامل باشد که خوشبختانه امروز کشور ما از امن‌ترین کشورهای منطقه و حتی خارج از خارج از منطقه است.

وی ادامه داد: به دلیل هوشیاری مردم و هدایت رهبری مقام معظم رهبری و همچنین هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در بهترین وضعیت امنیتی هستیم و انتخاباتی با شور و امنیت خواهیم داشت، هر اتفاقی پیش بیاید قاطعانه برخورد می‌کنیم.

اشتری اظهارداشت: آموزش به عنوان اولویت اول ما در آغازین روزهای سال 94 اعلام شد، ما چند اولویت را برای سال 94 اعلام کردیم البته این بدان معنا نیست که اولویت ما در سال آینده بحث آموزش نباشد بلکه امسال به طور متمرکز روی آن کار کرده‌ایم.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در ناجا گفت: جلسات متعددی با مشارکت معاونت‌های ذیربط برگزار شد، دستورالعملی تهیه و ابلاغ شد و خوشبختانه بعد از آن مطابق دستورالعمل اقدامات خوبی صورت گرفت که امیدواریم این روند ادامه یابد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی با جدیت دنبال می‌شود، گفت: جزوات و کتب آموزشی برای همه رده‌ها ارسال شد، هر مأمور ما باید بداند امروز وظیفه‌اش چیست و مطابق با آن ماموریت را انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای دانش همکاران یکی از اهداف ما بوده است، گفت: ما باید به سمت یک پلیس چابک، حرفه‌ای، به روز و متدیّن گام برداریم.

اشتری با بیان اینکه آسیب‌ها و چالش‌هایی که جامعه ما با آن روبروست مرتب تغییر می‌کند، گفت: پلیس هم باید متناسب با همین پیشرفت‌ها اقدامات مقابله‌ای خود را پیش ببرد.

وی ادامه داد: بخشی از جرائم در فضای مجازی است و شاید در 5 سال گذشته ما اینقدر شاهد گسترش شبکه‌های مجازی نبودیم، با گسترش فضای مجازی نوع تجاوز به حقوق مردم هم متفاوت شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: امروز ما با سرقت الکترونیکی مواجه هستیم، سارق از داخل منزل خود و با استفاده از فضای مجازی اقدام به سرقت از یک حساب بانکی می‌کند، ما هم باید آنقدر پیشرفت داشته باشیم که بتوانیم از دفتر خودمان آن سارق را شناسایی کنیم و تحویل مقام قضایی دهیم.

وی تاکید کرد: هرکسی به هر شکلی در فضای مجازی به حقوق مردم تجاوز کند پلیس آمادگی دارد تا اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای را انجام دهد.

وی با بیان اینکه ما برنامه‌های خوبی برای برنامه ششم پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: در برنامه شششم با حمایت دولت اقدامات جدیدی را ارائه خواهیم داد و با جرائم پیش رو مقابله خواهیم کرد تا جامعه در برابر این آسیب‌ها مصونیت بیشتری داشته باشد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه بر اقدامات مقابله‌ای اولویت دارد، گفت: نیروی انتظامی حلقه آخر است نه اینکه ما از اول برخورد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در تمام مراکز پلیس رعایت حقوق شهروندی در اولویت است، گفت: ما نباید در برخوردهایمان افرادی را که به ما مراجعه می‌کنند ناامید کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه پلیس باید خوش لباس، خوش برخورد و آراسته باشد، گفت: به دنبال این هستیم تا سال آینده اعتبارات خود را افزایش داده و در بحث معیشت کارکنان ناجا توجه بیشتری کنیم و تلاش داریم یک سری اقدامات را تا پایان سال انجام دهیم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه اهتمام برای رسیدگی به نیازمندی‌های کارکنان در نیروی انتظامی وجود دارد، گفت: وقتی به حقوق کارکنان نگاه می‌کنیم شرمنده می‌شویم اما ما هم یک وضعیتی داریم، با برخی از اعضای دولت صحبت کردیم آنها هم درخواست ما را رد نکردند اما مشکلاتی دارند.

اشتری در بخش پایانی سخنان خود به برقراری تعامل مناسب ناجا با قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی و قوه قضاییه دو مجموعه‌ای هستند که باید با هماهنگی کارهای خود را پیش ببرند، امروز در رأس قوه مجتهدی فقیه و بزرگوار مثل آیت‌الله آملی لاریجانی وجود دارد که ما به حضورشان افتخار می‌کنیم.

اشتری خاطرنشان کرد: ما هر زمان با رئیس قوه قضاییه جلسه داشتیم ایشان از ناجا حمایت کرده و گفته‌اند که از مأموریت‌های ما حمایت می‌کنند و هرجا لازم باشد به ما کمک خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر