صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تصاویر/شهر زیرزمینی داعش در رمادی

به دنبال فرار تروریست‌های داعش از رمادی، تونل‌های مخفی زیرزمینی در این شهر کشف شد.؛ تروریست‌های داعش یک سال پیش کنترل شهر مهم و استراتژیک رمادی، 100 کیلومتری غرب بغداد، را در اختیار گرفتند؛ اما چندی پیش نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی، توانستند بخش عمده شهر را از حضور تروریست‌ها پاکسازی کنند. منابع محلی اعلام کردند هنوز 25 درصد از رمادی در اشغال تروریست‌ها است و در مناطقی از شهر نبرد سخت میان داعش و نیروهای ارتش عراق در جریان است.

کد خبر: 65053

به گزارش زمان به نقل از سی ان ان؛ تروریست‌های داعش یک سال پیش کنترل شهر مهم و استراتژیک رمادی، 100 کیلومتری غرب بغداد، را در اختیار گرفتند؛ اما چندی پیش نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی، توانستند بخش عمده شهر را از حضور تروریست‌ها پاکسازی کنند. منابع محلی اعلام کردند هنوز 25 درصد از رمادی در اشغال تروریست‌ها است و در مناطقی از شهر نبرد سخت میان داعش و نیروهای ارتش عراق در جریان است. 

 
شهر زیرزمینی داعش در رمادی+ تصاویر
 
نیروهای عراق در ورود به رمادی با تونل‌های زیرزمینی طویلی روبرو شدند. ژنرال "سامی قاسم" در این باره گفت: تروریست‌ها را تا منطقه‌ای مشخص تعقیب می‌کردیم؛ اما ناگهان ار دیدرس ما خارج می‌شدند. در جستجوی خانه به خانه موفق به کشف تونل‌هایی زیرزمینی شدیم که تروریست‌ها از آن برای در امان ماندن از حملات موشکی استفاده می‌کردند.
 
شهر زیرزمینی داعش در رمادی+ تصاویر
 
شهر زیرزمینی داعش در رمادی+ تصاویر
 
تونل‌های حفر شده به دست داعش، به آنها امکان تردد مخفی در شهر رمادی را می‌داد. این تردد تروریست‌ها زیر زمین اتفاق می‌افتاد و دوربین‌های جنگنده‌های ائتلاف نمی‌توانستند از آن مطلع شوند. زمانیکه ارتش عراق به داخل شهر یورش آورد، تروریست‌ها با استفاده از تونل‌های زیرزمینی، پا به فرار گذاشتند.
 
تونل‌ها اغلب در عمق 10 متری زمین حفر شدند و اغلب یک تا 2 متر پهنا دارند. این تونل‌ها، خانه‌های رمادی را به هم متصل می‌کرد و تروریست‌ها بدون استفاده از خیابان، که در تیررس جنگنده‌ها قرار داشت، در شهر رفت و آمد می‌کردند. بلندترین تونل یک کیلومتر و مابقی 700 تا 800 متر درازا دارد.
 
شهر زیرزمینی داعش در رمادی+ تصاویر
 
شهر زیرزمینی داعش در رمادی+ تصاویر
 
شهر زیرزمینی داعش در رمادی+ تصاویر
 
 
 
 
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر