صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کویت هم سفیرش رااز تهران فراخواند

کویت نیز به جمع معدود کشورهایی پیوست که سفیر خود را از تهران فرا خوانده‌اند.بر اساس این گزارش، کویت روز سه شنبه سفیر خود را از تهران بر سر حملات به نمایندگی های دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران فرا خواند که جدیدترین اقدام یکی از متحدان عرب عربستان سعودی محسوب می شود که برای حمایت از این کشور در بحبوحه تنش های منطقه ای به دنبال اعدام شیخ نمر روحانی مبارز سعودی صورت گرفته است.

کد خبر: 65043

به گزارش زمان آسوشیتدپرس در خبری فوری از کویت گزارش داد کویت سفیر خود را بر سر حمله به نمایندگی های دیپلماتیک رژیم سعودی، از تهران فرا خواند.

 
بر اساس این گزارش، کویت روز سه شنبه سفیر خود را از تهران بر سر حملات به نمایندگی های دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران فرا خواند که جدیدترین اقدام یکی از متحدان عرب عربستان سعودی محسوب می شود که برای حمایت از این کشور در بحبوحه تنش های منطقه ای به دنبال اعدام شیخ نمر روحانی مبارز سعودی صورت گرفته است.
 
 
 
خبرگزاری دولتی کویت روز سه شنبه اعلام کرد این کشور سفیر خود را از ایران فرا خوانده است، اما به جزییات بیشتر اشاره نکرد.
 
آسوشیتدپرس نوشت: هنوز مشخص نیست که این اقدام چه تاثیری بر روابط دیپلماتیک کویت - ایران خواهد داشت.
 
گفته می شود در پی اعدام روحانی برجسته شیعیان در عربستان، ریاض کاردار خود از تهران را فراخواند و روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با ایران را قطع کرد. کشورهای بحرین و سودان هم روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کردند.
 
امارات متحده عربی نیز سطح روابط دیپلماتیک خود را به کاردار تنزل داد و کشورهای دیگر نیز با انتشار بیانیه هایی از ایران انتقاد کردند.
 
انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان

ارسال نظر