صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حشد الشعبی: سفارت عربستان را ببندید

یک روزنامه سعودی مدعی شد که بسیج مردمی عراق از نخست‌وزیر این کشور خواسته است تا سفارت عربستان در بغداد تعطیل شود.منابع آگاه عراقی اعلام می‌کنند که العامری و شماری از اعضای ائتلاف همپیمانی ملی عراق در نشستی فوق‌العاده با «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه و «حیدر العبادی» نخست‌وزیر این کشور، خواستار اتخاذ اقداماتی علیه عربستان در راستای حمایت از ایران و بررسی سطح روابط دیپلماتیک میان بغداد و ریاض شده‌اند.

کد خبر: 65036

به گزارش زمان منابع آگاه عراقی اعلام کردند که «هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر عراق پیشنهاد داده است که هیأت دیپلماتیک عربستان سعودی، بغداد را ترک و در مقابل هیأت دیپلماتیک عراق نیز ریاض را ترک کند.

منابع آگاه عراقی اعلام می‌کنند که العامری و شماری از اعضای ائتلاف همپیمانی ملی عراق در نشستی فوق‌العاده با «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه و «حیدر العبادی» نخست‌وزیر این کشور، خواستار اتخاذ اقداماتی علیه عربستان در راستای حمایت از ایران و بررسی سطح روابط دیپلماتیک میان بغداد و ریاض شده‌اند.

 روزنامه سعودی «عکاظ» با انتشار این خبر نوشت که الجعفری، صرفا خواستار کاهش سطح روابط دیپلماتیک با ریاض بوده اما العامری پیشنهاد قطع روابط دیپلماتیک و بستن سفارت عربستان در عراق و اخراج هیأت دیپلماتیک آن از کشور را طرح کرده است.

این منابع ادعا کردند، که این مسئله موجب شد تا العبادی بخواهد درباره این مسئله با مرجعیت عالی شیعیان در نجف اشرف رایزنی و مشورت کندتا تصمیمی مناسب در این‌ زمینه اتخاذ کند.

منبع: فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر