صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تصاویر/ سفر احمدی‌نژاد به «جیبوتی»?!

تصویری که از احمدی‌نژاد با عنوان سفر رئیس‌جمهور سابق به «جیبوتی» منتشر شده، مربوط به سفر وی به کشور غنا است.روز گذشته و پس از انتشار شایعه‌ای مبنی بر قطع رابطه جیبوتی با ایران، که البته این مطلب صحت ندارد و این کشور تنها اتفاقات اخیر در ایران را محکوم کرده است؛ تصویری از محمود احمدی نژاد در شبکه های اجتماعی منتشر که ادعا می‌شد، این تصویر مربوط به سفر رئیس‌جمهور سابق به این کشور 800 هزار نفری است.

کد خبر: 65012

 

شایعه

روز گذشته و پس از انتشار شایعه‌ای مبنی بر قطع رابطه جیبوتی با ایران، که البته این مطلب صحت ندارد و این کشور تنها اتفاقات اخیر در ایران را محکوم کرده   است؛ تصویری از محمود احمدی نژاد در شبکه های اجتماعی منتشر که ادعا می‌شد، این تصویر مربوط به سفر رئیس‌جمهور سابق به این کشور 800 هزار نفری است.

 

 

واقعیت

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق کشورمان فروردین ماه سال 1392 همراه هیاتی از ایران به 3 کشور غنا(با 13 میلیون نفر جمعیت) نیجر(کشوری دارای ذخایر عظیم نفت و اورانیوم) و بنین(با 8 میلیون نفر جمعیت) سفر کرده بود. وی در آن زمان اصلا به جیبوتی سفر نکرده بود.

بنابراین گزارش، تصویر مذکور، لباس محلی کشور غنا و تقدیرنامه ای است که از سوی رییس دانشگاه اکرا به پاس خدمات احمدی نژاد در دفاع از عدالت و حقوق ملت ها به رییس جمهور سابق ایران اهدا شده بود.

تصاویر این سفر همان زمان در رسانه های داخلی منتسر شده بود.

 

در ادامه تصاویر دیگری از سفر احمدی نژاد به غنا را مشاهده می کنید:

 

 fars

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر