صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

چرا بعضی ها به مردم نه گفتن!

عده ای پس از نه دی نیز به مسئله ی فتنه گری خود ادامه دادند و شاهد بودیم این جریان بدون هیچ توقفی خواسته های فتنه گری و موضع گیری ها براندازی خود را دنبال کردند

کد خبر: 64075

به گزارش زمان با پایان یافتن انتخابات دور دهم ریاست جمهوری شور و شوق عجیبی میان ملت به وجود آمد. حضور چهل میلیونی مردم پای صندوق های رای نشان داد سم پاشی های سه دهه جریانات معارض و گروه های برانداز فایده ای برای حضور مردم در صحنه ندارد و ملت همیشه می خواهند نشان دهند، تصمیم سازی اساسی کشور بر عهده ی آنان است و کسی نمی تواند بر آینده شان چیزی تحمیل کند. اما ناگهان ورق از خوشی به تلخی و ناراحتی برگشت. عده ای بر خلاف انتظار که شعار قانون گرایی و تقید به قانون را در تمامی روزهای انتخابات ۸۸ سر می دادند یک دفعه قبل از پایان وقت قانونی انتخابات و بدون هیچ شمارش آرایی، مدعی پیروزی شدند و کشور را با القای کلید واژه هایی همانند « تقلب » محصور بحران سیاسی نمودند. تا جایی که امید بسیاری از گروه های برانداز نسبت به سرنگونی نظام برگشت و شاهد بودیم در میدان و صحنه های خیابانی از گروه های مارکسیستی تا بهائیان و گروه تروریستی سازمان منافقین حضور داشتند و دست به تخریب اموال عمومی و فضاسازی کشور علیه جمهوریت و اسلامیت زدند. در چنین شرایطی حماسه ی نه دی و خروش میلیونی مردم نسبت به فتنه پدید آمد و طومار هشت ماه نبرد نرم جمع شد. سرانجامی که بعضی گروه ها هیچ وقت فکرش را هم نمی کردند.

چرا بعضی ها به مردم نه گفتن!

بسیاری از گروه های حامی فتنه و بعضا اصلاح طلب، چه در زمان هشت ماه فتنه و چه بعد از آن هیچگاه از جریات معارض و ضد انقلابی که می خواستند از فرصت موجود استفاده نموده و سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کنند، برائت نجستند. هیچ وقت سبزها از خوانندگان لس آنجلس نشین و عناصر ضد انقلاب راهشان را جدا نکردند و نگفتند هدف ما و هدف آنان متفاوت است. حتی برعکس زمانی که روز عاشورا شد و حرمت امام حسین(ع) شکست، یکی از سران فتنه به جای برائت جستن، بیانیه داد و بهائیان و سازمان منافقین و ضد انقلاب حاضر در میدان را امت خداجوی معرفی کرد تا نشان دهد، این راه با راهی که آنان دنبال میکنند؛ دو راه نیست.

نه دی صحنه ای فراموش نشدی و روزی غیر قابل فراموش در تاریخ انقلاب اسلامی است. عده ای پس از نه دی نیز به مسئله ی فتنه گری خود ادامه دادند و شاهد بودیم این جریان بدون هیچ توقفی خواسته های فتنه گری و موضع گیری ها براندازی خود را دنبال کردند. تا جایی که میتوان به راحتی گفت این افراد میلیون ها نفر از مردم را هیچ حساب کردند و فقط برای شهوت قدرت طلبی شعار رای من و مردم سر می دهند. افرادی که به صراحت می توان گفت رای مردم به عنوان حق الناس را بدون هیچ دل نگرانی کنار زدند و تغلب خود را بر مردم نشان دادند.

چرا بعضی ها به مردم نه گفتن!

 با گذشت ۶ سال از حادثه ی نه دی، عده ای به شدت دنبال زدودن این حادثه و برعکس مطالبه برای موضوعات مطروحه در فتنه بودند. کسانی که باید پاسخ دهند چرا نسبت به رای مردم و خواست میلیونی مردم در رفراندوم عمومی نه دی سکوت کردند و از اشتباهشان برگنشتند؛ حالا می خواهند طوری القا کنند که ملت به آنان بدهکار است که آنان از خواستهایشان گذشتند. حال می توان تصور کرد چرا بعضی ها حالت طلبکارانه ی خود را حفظ کردند. آنان فقط یک چیز برایشان مهم است. حضور در راس قدرت ولاغیر و برایشان خواست و حضور مردم و نگاه مردم اثری ندارد و مردمانی که در حضور میلیونی خود در راهپیمایی نه دی نشان دادند راهشان با این فتنه گران جداست را اساسا حساب نمی کنند.

نه دی درس بزرگ و عملی و امتحانی واقعی نسبت به گفتمان عده ای بود که از لبانشان دمکراسی و مردم سالاری نمی افتاد. گروهی که به صراحت نسبت به این مردم پشت کردند و برخلاف واقعیت تمام سعیشان را برای زودن این حرکت مردمی انجام دادند؛ چرا این افراد که مدعی توجه به خواست و مطالبه ی مردمی هستند، یک بار برای نه دی مراسم و سالگردی نگرفتند؟ چرا یک بار نسبت به این حادثه واکنشی حمایتی  نشان ندادند و چرا برای لحظه به لحظه ی خسارت هایی که به نظام و مردم وارد کردند پاسخی نمی دهند؟ ده ها سوالی که مدعیان دمکراسی تقلبی! باید به آن پاسخ دهند. اما براستی نه دی کارنامه ای شد برای افرادی که نسبت به خواست مردم صرفا یک گاه فرقه ای قبیله گرایی داشتند و خواست مردم فقط در راستای قدرت آنان اهمیت داشت. نه دی سند و پاسخی محکم به این ادعا هاست.

منبع: البرزبان

نظرات بینندگان

ارسال نظر