صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ادعای الجبیر در مورد هلاکت علوش

وزیر خارجه عربستان مدعی شد هلاکت سرکرده گروه تروریستی جیش الاسلام تاثیری منفی بر روند حل بحران سوریه می گذارد.این دو کشور از حامیان اصلی شورشیان مخالف بشار اسد هستند. مرگ علوش حدود دو هفته پس از آن رخ داد که بیش از یکصد گروه مخالف و شورشی سوریه از جمله جیش الاسلام برای هماهنگ ساختن مواضع خود در مورد مذاکرات صلح ماه ژانویه در عربستان گرد آمدند.

کد خبر: 64040

به گزارش زمان به نقل از خبرگزاری رویترز، زهران علوش 44 ساله سرکرده گروه جیش الاسلام را به عهده داشت روز جمعه در حمله جنگنده های روسیه در نزدیکی دمشق کشته شد.

مرگ وی ضربه شدیدی به کنترل تروریست ها بر حومه های شرقی دمشق وارد کرد. عادل الجبیر وزیر امورخارجه عربستان در یک کنفرانس خبری مشترک با مولوت چاوش اوغلو همتای ترک خود گفت: به عقیده ما، قتل زهران علوش یا نبرد با رهبران حامی راه حل صلح آمیز که با داعش در سوریه در جنگ هستند به فرآیند صلح در سوریه کمکی نمی کند.

 چاوش اوغلو، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را در دیدار با ملک سلمان پادشاه سعودی در ریاض همراهی می کرد.

این دو کشور از حامیان اصلی شورشیان مخالف بشار اسد هستند. مرگ علوش حدود دو هفته پس از آن رخ داد که بیش از یکصد گروه مخالف و شورشی سوریه از جمله جیش الاسلام برای هماهنگ ساختن مواضع خود در مورد مذاکرات صلح ماه ژانویه در عربستان گرد آمدند.

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان

ارسال نظر