صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

قالیباف: روش مسئولان درحل آلودگی هوا درست نیست/مشکل ضعف مدیریتی

شهردار تهران گفت: روشی که اکنون مسئولان کشور برای حل مشکل آلودگی هوا دنبال می کنند، درست نیست، زیرا ابتدا اجازه می‌دهیم هوا آلوده شود، سپس درباره رفع آن اقدام می‌کنیم.وی با تاکید بر این موضوع که هیچ سازمانی به اندازه شهرداری تهران، آنالیز دقیقی از آلودگی هوا و مشکلات آن ندارد، گفت: شهرداری با استفاده از آخرین تکنولوژی و امکانات ،تسلط و شناخت کافی به آلودگی هوا دارد.

کد خبر: 64030

محمدباقر قالیباف در نشست هم اندیشی که با خبرنگاران داشت در خصوص آلودگی هوای شهر تهران گفت:  آلودگی هوا تنها چالش اساسی پایتخت است.

وی ادامه داد:  اگر بر روی حل این چالش متمرکز شویم، ده‌ها چالش دیگر شهری نیز حل می‌شوند چرا که چالش مادر، آلودگی هواست.

شهردار تهران اضافه کرد:  اگر به من بگویند تنها یک مشکل تهران را اعلام کنم آلودگی هوا را نام می‌برم چرا که مردم این دغدغه را با همه وجود می‌فهمند.

وی با تاکید بر این موضوع که  هیچ سازمانی به اندازه شهرداری تهران، آنالیز دقیقی از آلودگی هوا و مشکلات آن ندارد، گفت: شهرداری با استفاده از آخرین تکنولوژی و امکانات ،تسلط و شناخت کافی به آلودگی هوا دارد.

وی ادامه داد: اگر شما بخواهید یک روز مدیر مربوطه را دعوت می کنیم که در این باره به طور کامل توضیح دهد.

به اعتقاد قالیباف،  روشی را که در حال حاضر مسئولان کشور برای حل مشکل آلودگی هوا دنبال می کنند درست نیست، چرا که ابتدا اجازه می‌دهیم آلودگی در هوا تولید شود و سپس نسبت به حل آن اقدام می‌کنیم، این روش غلطی است زیرا اگر نسبت به توقف منابع تولید آلایندگی اقدام نکنیم محکوم به شکست هستیم.

 

 

 

شهردار تهران اضافه کرد:  تمام تصمیمات باید به سمت مهار منابع آلودگی باشد،حدود 73 الی 75 درصد آلاینده‌های خطرناک پایتخت از منابع متحرک است و آمارهای آن نیز موجود است.

وی  ادامه داد: حدود 7000 تاکسی پیکان در پایتخت تردد می‌کنند که دو برابر وزن‌شان آلایندگی ایجاد می‌کنند .

به گفته شهردار تهران، ما موضوع آلودگی هوا را می‌شناسیم و کمبود قانون برای حل این مشکل نداریم و مشکل ما اجرای قانون است.

قالیباف افزود:  اگر از من سوال کنید مشکل عدم اجرای قانون چیست؟ می‌گویم تنها ضعف مدیریت است و بس، گفت: من داوطلب حل آلودگی هوا نیستم اما در خدمت هر فردی که از بدنه دولت بخواهد این مشکل را حل کند هستم .

شهردار تهران خاطرنشان کرد: اما اگر کسی در جمهوری اسلامی ایران پیدا نشد که مسئولیت حل آلودگی هوا را قبول کند، حاضرم مسئولیت را بر عهده بگیرم و ظرف مدت مشخصی این مشکل را حل کنیم.

قالیباف تاکید کرد: موضوع آلودگی هوا را سیاسی و جناحی نکنیم.

وی با بیان اینکه اگر مصوبه سال 89 دولت در حل مشکلات آلودگی هوا اجرایی شود بخش زیادی از مشکلات حل می‌شود، گفت:  اگر این مدیریت و اختیارات را به شهرداری واگذار کنند به شرط آنکه ظرفیت قانونی آن نیز تنفیذ شود، حاضر به حل آلودگی هوا هستیم.

شهردار تهران همچنین در خصوص حسابرسی ها در شهرداری گفت: قبل از سال 85 حسابرسی صورت نگرفته است و در حال حاضر تاکید بر شفافیت مالی داریم.

وی با بیان اینکه شفافیت مالی در شهرداری وجود دارد، گفت: قبلا کسی حسابرسی نمی کرد اما در حال حاضر حسابرسی انجام و حتی می توانند در مورد آن نظر دهند و این یعنی ما مشکلی در حسابرسی نداریم.

انتهای پیام/فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر