صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

به دلیل تاکید بر ادامه حضور آیت الله مجتهد شبستری در تبریز

تشکر کانون تربیت اسلامی تبریز از مقام معظم رهبری

صلاحدید مقام عظمای ولایت بر ادامه حضور حضرت آیت الله مجتهد شبستری به عنوان امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی خبر مسرت بخشی بود که هدیه امید را به اردوگاه پیروان ولایت و...

کد خبر: 637

 

بسم الله الرحمن الرحیم

صلاحدید مقام عظمای ولایت بر ادامه حضور حضرت آیت الله مجتهد شبستری به عنوان امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی خبر مسرت بخشی بود که هدیه امید را به اردوگاه پیروان ولایت  و نا امیدی را به اردوگاه دشمنان انقلاب و منافقان هدیه داد. این امر از چند جهت قابل تحلیل بوده و اقدامی قابل ستایش می باشد.

نقش بی بدیل شهر تبریز در حوادث تاریخی ایران اسلامی بویژه در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم این نقش آفرینی در سالهای پس از پیروزی انقلاب تا به امروز قابل انکار نیست و حساسیت همیشگی مقام معظم رهبری بر این جایگاه که با عبارات دقیق و رسا بر آن تاکید نموده اند قابل سپاس و قدردانی است. عناوینی همچون  " سر ایران" و "مردمی با غیرت دینی" از میان صدها عبارت با مسما در وصف مردم این دیار،عباراتی نیستند که از کتاب قطورتاریخ افتخارات آذربایجان به آسانی زدوده شوند.

اکنون نیز سپردن مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در این استان به یک عالم دینی برجسته با جایگاه علمی والا و شخصیتی سیاسی با تاثیر گذاری ملی که جزو السابقون انقلاب اسلامی محسوب می شود، تاکیدی بر این جایگاه شایسته است. اگرچه دبیرکلی تشکلی اصیل، انقلابی و با سابقه همچون جامعه روحانیت مبارز جایگاهی است که تکیه دادن برآن نیازمند صلاحیتهای ویژه ای است که به حمدالله حضرت آیت الله مجتهد شبستری از آن بهره مندند، لیکن نمایندگی ولی فقیه در استانی همچون آذربایجانشرقی و شهری چون تبریز نیز جایگاهی است حساستر. این حادثه از یک طرف وزن تاثیر گذار آذربایجان و تبریز و از طرفی شخصیت موثر آیت الله مجتهد شبستری و از همه مهمتر نگاه حساس مقام معظم رهبری بر این خطه تاریخ ساز را نشان داد و این چنین بود که در یک فرایند از پیش تعیین نشده اتفاقی افتاد که همه اش خیر و برکت بود.

کانون تربیت اسلامی تبریز به عنوان یک تشکل فرهنگی با دغدغه های بیشمارفرهنگی به سهم خود از این اقدام شایسته رهبر معظم انقلاب سپاسگزاری می نماید و از اینکه این رویداد باعث افزایش امید در دلهای مومنین و باعث ناامیدی دشمنان این انقلاب شد شکرگزار عنایات حضرت باری تعالی است.

کانون تربیت اسلامی تبریز

نظرات بینندگان

ارسال نظر