صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتقاد پورمحمدي از حرکت‌هاي ضددولتي

وزير دادگستري معتقد است که برخي حرف‌هايي که عليه دولت بيان مي‌شود با عدم توجه به جايگاه نظام در عرصه خارجي است. وي گفت: امروز تيتر يکي از روزنامه‌ها را نگاه مي‌کردم، انگار وضعيت خيلي وحشتناک است در حالي که اينها به مسائل داخلي و پيامدهاي منفي اين کار توجه ندارند که ممکن است نگاه بيروني را نسبت به ما تا حدودي اميدوار کند.

کد خبر: 6052

مهر/ وزير دادگستري گفت: روحانيت هيچ گاه نبايد ابزار افراطيون و تفريطيون قرار بگيرد.

حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي بعدازظهر چهارشنبه در يازدهمين اجلاسيه مديران و موسسان حوزه‌هاي علميه خواهران اظهار کرد: بناي رفيع حوزه‌هاي علميه خواهران به يُمن فرمان و قلم و بيان حضرت امام خميني(ره) شکل گرفته است.
عضو شوراي سياستگذاري حوزه‌هاي علميه خواهران تأکيد کرد: اولين حکم حضرت امام خميني(ره) براي تشکيل هيئت موسس جامعه الزهرا(س) در سال ۶۳ به بزرگان حوزه نشان دهنده نگاه جامع ايشان به جايگاه تحصيل خواهران در حوزه‌هاي علميه است.
وي از گسترش حوزه‌هاي علميه به عنوان خير کثير نام برد و گفت: جريان قدرتمند فرهنگي بانوان در حوزه معارف ديني شکل گرفت و پيوسته در حال شکر خداوند باشيم و بدانيم که جريان معارض حتما بي‌بنياد و بي‌پاپان و ابتر خواهد ماند.

حجت الاسلام پورمحمدي با تحليلي از شرايط کنوني دنيا و هجمه‌هاي فرهنگي دشمنان، اهانت بي‌شرمانه و گستاخانه نشريه فرانسوي به ساحت پيامبر گرامي اسلام(ص) را حرکتي ضدانساني و ضد ميراث انساني و جهاني برشمرد و افزود: اين حرکت يعني مبارزه با همه سرمايه انساني و اين نشريه با همه ارزش‌هاي جامعه خودش هم درگير است و چند روز پيش کاريکاتور سخيفي درباره حضرت عيسي منتشر کرده است.
وي اضافه کرد: پاپ هم اين حرکت را محکوم کرد ولي نخست وزير انگلستان بي‌ادبانه به او پاسخ داد.

وزير دادگستري سقوط وحشتناک تمدن بشري را نوعي پرتگاه عميق دانست که انسان معاصر دچار آن شده است و افزود: انقلاب اسلامي و تفکر شيعي تنها لنگر حمايت از انسان و دستگيره کساني است که مي‌خواهند سقوط نکنند.

فرانسه مهد خداستيزي
وي با طرح اين سئوال که مگر مي‌شود عده‌اي سردمدار وابسته ذليل و بي‌اساس بتوانند حاميان انسان‌هاي معاصر باشند؟ تاکيد کرد: قله تمدن امروز جهان غرب فرانسه است که اعلاميه حقوق بشر و داستان‌هاي پيشتازي در رنسانس و حقوق زن بيشتر در اين کشور اتفاق افتاده است، ولي امروز فرانسه مهد فرانسونري و مرکز فرهنگ ستيزي، دين ستيزي و خداستيزي است.
حجت الاسلام پورمحمدي با بيان اينکه سخيف‌ترين رفتار و نگاه به ارزش‌هاي انسان و خانواده در فرانسه اتفاق مي‌‌افتد، تصريح کرد: جايگاه جمهوري اسلامي به گونه‌اي است که در مقابل سيل وحشتناک ايستاده است.

وي گفت: دنياي پرفريب امروز که ابزار تسلط را بر فرهنگ و اقتصاد و سياست و امنيت به نحوي ايجاد کرده‌اند که شما ناچاريد از اين ابزارها استفاده کنيد زبان خاص خودش را دارد، بنابراين امروز جمهوري اسلامي بايد با اين دنيا با زبان تکنولوژي برتر و ديپلماسي و ساختارهاي سياسي و مدني قابل دفاع حرف بزند.
وزير دادگستري با بيان اينکه حضرت امام با هوشمندي و نگاه دقيق و دين باورانه به نظام سياسي نگاه مي‌کردند، اظهار کرد: هنوز عده‌اي حرف‌هاي امام را نفهميده‌اند و يافته‌هاي ايشان را در عمق وجود خود نيافته‌اند که اين نظام بر اساس دريافت صحيح از عمق فقه و درياي علوم ديني ايجاد شده است.

وي افزود: امروز وقتي نمايندگان و شهروندان ما هر کجا مي‌روند از ايران به عنوان نظامي ياد مي‌کنند که با ادبيات امروز براي دنيا حرف دارد.
پورمحمدي با ذکر نمونه‌هايي از موفقيت‌هاي فرهنگي در نظام اسلامي افزود: اهل سنت در ايران جوري تربيت شده بودند که دختران آنها نمي‌توانستند در دروس حوزوي شرکت کنند ولي الان تعداد زيادي از خواهران اهل سنت در اين مدارس در حال تحصيل هستند.
وي با بيان اينکه غرب و جهان سلطه دنبال جايگزيني يک دشمن بزرگ فرضي هستند، تصريح کرد: آنها تا حالا شرق را داشته ولي الان شرق از نفس افتاده و اينها بايد دشمن فرضي براي خود ايجاد کنند.

وي با تاکيد بر اينکه اسرائيل و ايادي استکبار جهاني در بدترين شرايط قرار دارند، از تحولات يمن به عنوان رويش‌هاي انقلاب اسلامي توصيف کرد و افزود: خيلي‌ها از اتفاقاتي که در يمن مي‌افتد عزا گرفته اند.
پورمحمدي يادآور شد: محصول تلاش ۱۵۰ سال همه غرب در سرزمين فلسطين جمع شده ولي شرايط امروز خيلي براي غربي‌ها ويرانگر است و آنها درمانده شده‌اند.

انتقاد از خودزني نفتي
وزير دادگستري با انتقاد از خودزني نفتي توسط برخي کشورهاي منطقه اظهار کرد: عربستان بيش از ۱۵۰ ميليارد دلار خسارت خواهد ديد و کشورهاي ديگر دچار کسري بودجه شده‌اند
عضو شوراي سياستگذاري حوزه‌هاي علميه خواهران اضافه کرد: ترديدي نيست که آنچه در فرانسه اتفاق افتاده شکل ديگري از خودزني است.
حجت الاسلام پورمحمدي گفت: غربي‌ها ناچارند خودشان را دچار مصيبت کنند تا غائله سازي شود و يا نيروهايي که خودشان ساخته‌اند عليه خودشان فعاليت کنند. هر دو نوع، استيصال غرب را در مقابل نظام جمهوري اسلامي نشان مي‌دهد.
وي با اشاره به زيادبودن دغدغه‌هاي فرهنگي در کشور تاکيد کرد: بايد نگران برخي از افت و خيزها و حوادث پيراموني باشيم و دولت بايد با توانايي و دقت و برنامه‌ريزي کار خودش را انجام دهد.

انتقاد از حرکت‌هاي ضددولتي
وزير دادگستري معتقد است که برخي حرف‌هايي که عليه دولت بيان مي‌شود با عدم توجه به جايگاه نظام در عرصه خارجي است.
وي گفت: امروز تيتر يکي از روزنامه‌ها را نگاه مي‌کردم، انگار وضعيت خيلي وحشتناک است در حالي که اينها به مسائل داخلي و پيامدهاي منفي اين کار توجه ندارند که ممکن است نگاه بيروني را نسبت به ما تا حدودي اميدوار کند.
پورمحمدي اضافه کرد: ما (روحانيت) به عنوان مادر مهربان، مربي دلسوز و کسي که دغدغه و سلامت و آينده نظام و اعتلاي اخلاق و دين مردم را داريم بايد قوي تر فعاليت کنيم.
وي با بيان اينکه ما نبايد ابزار افراطيون و تفريطيون قرار بگيريم، تصريح کرد: ما تمدن ساز و تاريخ ساز هستيم و جهان را تحت تاثير قرار داديم، بنابراين روحانيت به هيچ وجه نبايد تحت تاثير فضاهاي خاص و حساس قرار بگيرد، بلکه بايد از بالا نگاه کند.
وزير دادگستري در پايان تأکيد کرد: ما در دولت چند کار بزرگ انجام داده‌ايم و فقط منتظريم اين کارها به سامان برسد، سپس با نظر و تائيد بزرگواران حوزه اعلام کنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر