صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نقدی: ظریف از چشمم افتاد/ نوبخت: باید از ظریف به صورت ویژه تشکر کرد

سخنگوی دولت تصریح کرد: همه باید به نوعی از فرزندان این ملت تشکر کنیم و از دکتر ظریف باید به صورت ویژه تشکر کرد. سردار نقدی هم گفت: پیاده‌روی ظریف با کری زیر پا گذاشتن خون شهدا بود.

کد خبر: 6019

محمدباقر نوبخت امروز در پاسخ به خبرنگاری که پرسید پیاده‌روی آقای ظریف و کری انتقاداتی به دنبال داشته‌ است گفت: مثلا اینکه چرا پیاده رفته‌اند و سوار ماشین نشده‌اند؟

سخنگوی دولت تصریح کرد: با توجه به اتفاقاتی که رخ داد آقای ظریف مذاکره‌ای با وزیر امور خارجه فرانسه داشت و مراتب انتقاد خود را از آن وضعیت بیان کرد.

او اضافه کرد: همه باید به نوعی از فرزندان این ملت تشکر کنیم که با منطق و قاطعیت در مذاکرات حاضر می شوند و از حقوق مردم دفاع می کنند و از دکتر ظریف باید به صورت ویژه تشکر کرد .

نوبخت با بیان اینکه خیلی سخیف است که مباحثی همچون قدم زدن مطرح شود، گفت: این ناشی از دیپلماسی ضعیف است و عده‌ای چون می‌بینند مذاکرات با جدیت و قاطعیت دنبال می‌شود به این مسائل می‌پردازند. اما باید بدانند که این نوع واکنش‌ها جایی در بین مردم ندارد.

سردار نقدی: پیاده روی با کری زیر پا گذاشتن خون شهدا بود

واکنش جانبدارانه سخنگوی دولت به اقدام ظریف در حالی است که بسیاری، خارج از مجموعه دولت نظری متفاوت دارند.

سردار نقدی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد سفر وزیر امور خارجه به پاریس در روزهایی که دولت آن کشور رسما از توهین به پیامبر حمایت می کند چیست، اظهار داشت: بنده تا حالا سعی کرده ام در خصوص وزارت امور خارجه اظهار نظر نکنم تا موضع ایشان در مذاکرات را تضعیف نکرده باشم ولی بعضی اشتباهات، دیگر قابل تحمل نیست و به صراحت می گویم که آقای ظریف از چشم و نظرم افتاد.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: با حرف هایی که در مورد ایشان به من گفته بودند، تصور می کردم ایشان فرد فرهیخته، باوقار و دیپلمات کارکشته ای است اما ناشی گری های اخیر اثبات کرد که اگر بخواهیم با خوشبینی اظهار نظر کنیم، باید بگوییم ایشان متاسفانه الفبای دیپلماسی را هم رعایت نمی کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ایشان قبلا خطاهای فاحشی داشتند، ادامه داد: از جمله این خطاها بیان این مطلب بود که آمریکا می تواند با یک موشک، توان دفاعی ما را از بین ببرد و حرف نادرست دیگر این که امنیت ایران محصول مذاکرات است و حرف های نادرست دیگری که هیچ سیاستمدار تازه کاری هم حاضر نیست در حین مذاکره با حریف چنین امتیازاتی را به طرف مقابل بدهد، چه رسد به اینکه حریف دشمن خونی ملت ایران باشد.
 
وی با بیان اینکه تاکنون این خطاهای فاحش را به حساب اشتباه ایشان گذاشته و حمل به صحت می کردیم، ابراز داشت: تکرار این ناشی گری ها و خطاهای فنی نشان داد که باید در برآوردمان تجدید نظر کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج قدم زدن با وزیر خارجه خبیث آمریکا در خیابان و نشان دادن صمیمیت با دشمن بشریت را حرکتی کاملا غلط و ناپسند دانسته و گفت: قدم زدن در خیابان های ژنو زیر پا گذاشتن خون شهدا بود.

وی تاکید کرد: کار خیلی زشت تر و غیر قابل بخشش تر، سفر به پاریس در همان روزی است که نخست وزیر فرانسه کاریکاتور توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) را جلوی دوربین ها در دست گرفته و نمایش می دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه بیان کرد: این خطاها نشان داد که آقای ظریف نمی دانند نماینده چه ملت و نماینده چه عظمتی هستند و ایشان با این کارها توانایی خود را در دفاع از حقوق ملت ایران به شدت زیر سوال بردند.
 
سردار نقدی در پایان این گفتگو بیان داشت: در این زمینه هیچ توضیح و توجیهی پذیرفته نیست و تنها راه اعاده ی حیثیت، عذرخواهی رسمی از ملت و تعهد به عدم تکرار چنین رفتارهایی است. البته ملت ایران نمی گذارند تصویر دروغین که می خواهند از ایران در دنیا نمایش دهند جا بیفتد؛ روز 22 بهمن ملت ایران تصویر واقعی خودش را با شعار لبیک یا محمد (ص) و مرگ بر آمریکا به نمایش خواهد گذاشت و دنیا خواهد دید که ملت ایران با همان صلابت جلوی آمریکا ایستاده و حقش را خواهد گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر