صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

چرا چهره‌ها در همایش اصلاح طلبان نبودند؟

يک فعال اصلاح‌طلب گفت: عدم حضور‌ها هدفمند بود و به اين جهت انجام گرفت که هر چه بيشتر حساسيت زايي شود و پيام تعامل، صلح و دوستي و آمادگي براي حضور در يک رقابت سالم در عرصه سياسي منتقل شود.

کد خبر: 6006

فرارو/ متن پيش رو در فرارو منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

يک فعال اصلاح‌طلب گفت: عدم حضور‌ها هدفمند بود و به اين جهت انجام گرفت که هر چه بيشتر حساسيت زايي شود و پيام تعامل، صلح و دوستي و آمادگي براي حضور در يک رقابت سالم در عرصه سياسي منتقل شود.

علي تاجرنيا، عضو جبهه مشارکت، با اين مطلب درباره واکنش‌هايي که پس از برگزاري همايش اصلاح طلبان گفت: من فکر مي‌کنم که به هر حال استراتژي جريان مخالف اصلاحات، بستن فضاي سياسي کشور و حاکم کردن يک نوع تک صدايي در جامعه است.

وي افزود: اين جريان، در سال‌هاي گذشته با ساختن آلترناتيوهايي از جريان اصولگرايي به دنبال اين بوده است که قدرت صرفا در درون اردوگاه اصولگرايان دست به دست شود.

اين نماينده پيشين مجلس ادامه داد: حتي در انتخابات رياست جمهوري سال ۹۲ هم فضايي را ايجاد کردند که امکان ورود چهره‌هاي اصلي جريان اصلاح طلب به انتخابات رياست جمهوري فراهم نشود تا شانس پيروزي اصلاح طلبان در انتخابات کاهش پيدا کنند و بار ديگر قدرت به فرد و گروهي ديگر از درون اصولگرايان بيفتد.

تاجرنيا تصريح کرد: هر چند با تصميم درست اصلاح طلبان و اتخاذ استراتژي مناسب به واسطه حمايت از آقاي روحاني اين خواسته محقق نشد و اصلاح طلبان با حمايت همه جانبه از آقاي روحاني مانع از تحقق خواسته اصولگرايان در اين انتخابات شدند.

وي در ادامه گفت: الان هم اصولگرايان با اهرم نظارت استصوابي و فضاسازي رسانه‌اي سعي دارند که ترکيب مجلس آينده را به نفع خود يک دست کنند. اين در حالي است که آن‌ها به خوبي مي‌دانند که در يک انتخابات آزاد و عادلانه، ترکيب مجلس متفاوت خواهد بود و اين حرکت‌ها و اعتراضات به بازگشت دوباره اصلاح طلبان هم به همين دليل صورت مي‌گيرد.

عضو جبهه مشارکت افزود: شانتاژهاي تبليغاتي و واکنش‌ها به برگزاري همايش اصلاح طلبان پس از نزديک به ۶ سال، با هدف ايجاد فشار روي اصلاح طلبان و نهادهاي برگزار کننده انتخابات به منظور برگزاري يک انتخاباتي فاقد استاندار است.

وي ادامه داد: اين در حالي است که پس از ۶ سال محدوديت، اصلاح طلبان يک همايشي برگزار کردند که کاملا قانوني و بر اساس چارچوب‌هاي تعيين شده نظام بوده است.

اين فعال سياسي اصلاح طلب تصريح کرد: اينکه حمله و هجمه به اصلاح طلبان بالا گرفته است آن هم به دليل برگزاري يک همايش، کاملا با روح قانون اساسي و جمهوريت نظام در تعارض است.

تاجرنيا افزود: به هر حال در اين مملکت انقلاب اسلامي شد تا افرادي که نقطه نظرات متفاوت دارند در بيان عقايد خود آزاد باشند. رهبران اين انقلاب حتي براي مارکسيست‌ها هم حق اظهار نظر قائل بودند امروز چه اتفاقي افتاده است که عده‌اي دچار اين توهم شده‌اند که تنها جرياني که حق حيات و فعاليت سياسي دارد اصولگرايي است.

وي در ادامه درباره برگزاري همايش اصلاح طلبان در غياب بسياري از چهره‌هاي برجسته جريان اصلاح طلبي گفت: در اين همايش اگر بسياري از چهره‌هاي اصلاح طلب حضور نداشتند به اين دليل بود که اولويت اصلي برگزاري اين همايش بود.

تاجرنيا افزود: به دليل فضاي که بعد از سال ۸۸ ايجاد شده بود اطلاح طلبان از حق خود براي برگزاري حتي يک نشست محروم بوده اند. بنابراين با رويکرد تعاملي تلاش شد اين همايش به هر شکلي برگزار شود و مهم برگزاري اين همايش بود تا حضور چهره‌هايي که مي‌توانست حساسيت برانگيز باشد.

اين فعال سياسي اصلاح طلب در خاتمه گفت: بنابراين اين عدم حضور‌ها هدفمند بود و به اين جهت انجام گرفت که هر چه بيشتر حساسيت زايي شود و پيام تعامل، صلح و دوستي و آمادگي براي حضور در يک رقابت سالم در عرصه سياسي منتقل شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر