صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

خرم: نمي‌خواهند مردم واقعيت را بدانند عليه ظريف جنجال مي‌کنند

علي خرم کارشناس حوزه ديپلماسي در خصوص اقدامات تندوريانه برخي احزاب و تشکل هاي دانشجويي در خصوص حضور وزير امور خارجه کشورمان در پاريس گفت: سياست خارجي امري حرفه اي و فني است و مبتني بر تجربه و دانش علمي است و نبايد آن را هر کسي از هر سويي بدون اطلاعات و دانش مربوطه در باره آن اظهار نظر کند.

کد خبر: 6005

برنا/ علي خرم کارشناس حوزه ديپلماسي در خصوص اقدامات تندوريانه برخي احزاب و تشکل هاي دانشجويي در خصوص حضور وزير امور خارجه کشورمان در پاريس گفت: سياست خارجي امري حرفه اي و فني است و مبتني بر تجربه و دانش علمي است و نبايد آن را هر کسي از هر سويي بدون اطلاعات و دانش مربوطه در باره آن اظهار نظر کند.

وي با بيان اينکه اين دانشجويان معترض که خود را مجاز به اظهار نظر در اين گونه مسائل ديده اند بايد ساليان متمادي دانش اندوزي کنند تا به جايگاه دکتر ظريف نزديک شوند، خرم در ادامه مي افزايد: اقدام نشريه شارلي ابدو و انتشار مطالب توهين آميز همان اندازه مورد تقبيح است که اقدامات تروريست ها در کشتاري که انجام شد.

وي با اشاره به صحبتهاي پاپ فرانسيس رهبر کاتوليک هاي جهان که پاسخي مکفي بود افزود: اين توهين ها از طرف ايشان نيز تقبيح شده چراکه توهين به مقدسات کاري را نمي‌تواند از پيش ببرد.

وي با بيان اينکه عده اي به اشتباه اين گونه اقدامات را دموکراسي معرفي مي کنند گفت: عده اي به اشتباه مقدسات را به تمسخر گرفتند اما نبايد اشتباه يکي باعث توجيه اشتباه ديگري شود. افرادي که کاريکاتور کشيده‌اند و عده اي که اقدامات تروريستي کردند و کساني که با تندروي هايشان اين فضاي اشتباه را دامن ميزنند همگي محکوم هستند و مرتکب خطا هستند.

ديپلمات سابق کشورمان با بيان اينکه عده اي فکر مي کنند تندروي هميشه يک گام بالاتر است، روحاني با راي اکثريت مردم آمده و عده اي مي خواهند به اسم دين و دفاع اسلام و ... مانع تراشي براي کار دولت کنند. پرونده هسته اي با سرنوشت اقتصاد و صنعت ايران گره خورده، کساني که هشت سال خرابکاري کردند نمي خواهند اين صنعت رشد کند و خرابکاري هايشان رو شود و با استفاده از دانشجويان که احساسي تر برخورد مي کنند و گمان مي کنند که رسالت آنان مواجهه هاي اينچنيني است اهداف و اغراض خود را پي مي گيرند، در حالي که اين ضربه به منافع ملي و جايگاه خود آنان است.

عده اي با کارشکني، نمي خواهند کار واقعي به مردم نشان داده شود، نمي خواهند مردم بدانند چطور سياست خارجي آرام مي تواند اثر خود را بر اقتصاد و صنعت بگذارد چرا که باعث بدنامي بيشتر افرادي مي شود که در اين هشت سال کشور را از پيشرفت بازنگه داشتند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر