صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

صحبت‌هاي طائب یعنی هر کسي مطابق ميل ما رفتار نکرد، فوري يک انگي به او بچسبانيم!

اينگونه صحبت‌کردن در مورد رئيس‌جمهور مملکت و شخصي چون علي مطهري در شان آقاي طائب نيست. صحبت‌هاي ايشان به اين معناست که هر کسي مطابق ميل ما سخن نگفت و رفتار نکرد، فوري يک انگي به او بچسبانيم.

کد خبر: 5981

به گزارش زمان؛ مطلبي که مي خوانيد در - آفتاب نیوز - منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست و صرفا جهت اطلاع رسانی است.
------------------------------------------------
 
آفتاب نيوز/ نجفقلي حبيبي، فعال سياسي، درباره اظهارات اخير مهدي طائب، رئيس قرارگاه عمار، درباره رئيس‌جمهور و علي مطهري گفت: اينگونه صحبت‌کردن در مورد رئيس‌جمهور مملکت و شخصي چون علي مطهري در شان آقاي طائب نيست. صحبت‌هاي ايشان به اين معناست که هر کسي مطابق ميل ما سخن نگفت و رفتار نکرد، فوري يک انگي به او بچسبانيم.

به گزارش آفتاب، سخنان مهدي طائب، رئيس قرارگاه عمار، در حسينيه جواد الائمه با واکنش‌هاي بسياري مواجه شد چراکه در سخناني توهين‌آميز رئيس‌جمهور را با بني‌صدر مقايسه کرده و گفته است: «بياييد بگوييد غلط کردم، احمدي‌نژاد راه درست را مي‌رفت» و در ادامه نيز با لحني اهانت‌آميز درباره علي مطهري اظهار داشته است: «پيشنهادم اين است که پزشکي قانوني، ايشان را معاينه کند، چون حرف‌هايي که مي‌زند قواره ندارند. حرف بايد خطي داشته باشد. شما يا حزب‌اللهي هستي، پيشنهاد حزب‌اللهي مي‌دهي يا حزب‌اللهي نيستي پيشنهاد ضد حزب‌اللهي مي‌دهي. ايشان در همين سخنراني‌اش به ساپورت حمله کرده است، يعني لباس چسبان. از ايشان سئوال مي‌کنم طرفداران آقاي ميرحسين موسوي چه کساني بودند؟ چه کساني را آقاي ميرحسين موسوي به خيابان مي‌کشيد؟ همه عالم و آدم فهميدند ساپورت‌پوش‌ها چه کساني هستند. ماشين‌ها را که نگاه مي‌کردي پر از اينها بود و آقاي ميرحسين موسوي اگر سر کار مي‌آمد، مي‌خواست اين تيپ را به قدرت برساند.»

در همين راستا نجفقلي حبيبي، فعال سياسي، ضمن انتقاد از سخنان رئيس قرار گاه عمار نسبت به علي مطهري به خبرنگار «آفتاب» گفت: آقاي مطهري سخنانش را براساس يک‌سري معيارهاي اسلامي به زبان مي‌آورد و بر آن اساس داوري مي‌کند. ايشان در خانواده‌ي مرحوم استاد مطهري رشد يافته و سالها بعد از شهادت پدر مشغول سازماندهي آثار استاد بوده است و بسيار عميق در انديشه استاد مطهري فرو رفته است و به آن مسلط است. بنابراين آزاد‌انديشي و طرفداري از آزادي و مهم‌تر از همه حمايت از قانون و عدالت جزء خميره فرهنگي مطهري است.

وي افزود: آقاي مطهري براي رفع حصر محصورين يا هر چيز ديگري که بر خلاف قانون و موازين در کشور رخ مي‌دهد، تلاش مي‌کند. ايشان مي‌گويد افرادي که در حصر هستند را محاکمه کنيد و به دادگاه ببريد چراکه نگه داشتن اين قضيه به ضرر نظام تمام مي‌شود. و حرفش هم مبتني بر قانون است.

اين فعال سياسي اضافه کرد: در مورد نظر دکتر مطهري درباره پوشش خانم‌ها هم مشخص است که ايشان بايد از حجاب اسلامي دفاع کند. اين موضوعات تناقضي با يکديگر ندارند و دليلي بر بيماري نيست که آقاي طائب بخواهد اين‌گونه راجع به شخصي چون علي مطهري صحبت کند و بگويد بايد برود پزشکي قانوني.

حبيبي تاکيد کرد: ايشان چه در زمينه مسائل حجاب و چه در زمينه دفاع از حصر کاملا قانوني عمل مي‌کند و مردم هم به شدت از او حمايت مي‌کنند؛ نمود آن را هم در انتخابات مجلس نهم ديديم که مردم به پاي صندوق‌هاي راي رفتند تا فقط علي مطهري را انتخاب کنند. آقايان هيچ‌کدام حاضر نشدند ايشان را در ليست‌هاي خود جاي دهند به همين دليل ايشان با راي مستقيم مردم يکي از کرسي‌هاي مجلس را کسب نمود.

اين فعال سياسي خاطرنشان کرد: آقاياني که اين همه براي حمايت از خانواده‌هاي شهدا تبليغات مي‌کنند چرا پس با پسر شهيدي چون استاد مطهري اينگونه برخورد مي‌کنند.

وي در خصوص بخشي از سخنان طائب مبني بر اينکه دولت از صندوق توسعه پول برداشت کرده است اظهار داشت: اين قضيه را که خود مجلس حل و فصل کرد و تمام شد نمي‌دانم چرا دوباره آن را مطرح کرده‌اند. اگر هم مجلس نمي‌گفت خودشان صحبتشان را زود عوض کردند چون فهميدن اشتباه کرده‌اند.

حبيبي در پايان سخنانش با اشاره به اظهارات طائب مبني بر اينکه دکتر روحاني راه بني‌صدر را مي‌رود گفت: اينگونه برخورد‌کردن موجب آسيب به خود آقاي طائب مي‌شود و اولين کسي که متضرر مي‌شود خود ايشان است. آقاي روحاني رئيس‌جمهور ممکلت است و در مسيري حرکت مي‌کند که مقام معظم رهبري بارها از ايشان حمايت کرده‌اند و براي ما هم همان حجت است حرف آقاي طائب حجت نيست.

حبيبي گفت: در هر حال چون قدرت در دستان ايشان و آقايان ديگر است به راحتي مي‌توانند نسبت به شخصيت‌هاي برجسته نظام اينگونه اظهار نظر کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر