صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

زيباکلام: کنگره منتظر نتيجه مذاکرات !

کنگره براي وضع تحريمهاي جديد منتظر نتيجه مذاکرات خواهد ماند. دکتر صادق زيباکلام،تحليلگر مسائل سياسي، در گفتگو با خبرگزاري آريا گفت: به روند مذاکرات خوش بين هستم .

کد خبر: 5817

آريا/ کنگره براي وضع تحريمهاي جديد منتظر نتيجه مذاکرات خواهد ماند.
دکتر صادق زيباکلام،تحليلگر مسائل سياسي، در گفتگو با خبرگزاري آريا گفت: به روند مذاکرات خوش بين هستم .اگر اميدي به مذاکرات نبود دليلي براي مذاکرات 16 ماهه وجود نداشت و طرفين اصراري بر ادامه مذاکرات نداشتند. شايد اوباما به دنبال آن است که مانع جمهوريخواهان تندرو در سنا شود تا تحريمهاي جديد عليه ايران را به اجرا در نياورند. اوباما اعلام کرد اگر با ايران به توافق نرسيديم کنگره تحريمها را به اجرا بگذارد که زمان آن هم نامحدود نخواهد بود و تا5 ماه آينده روشن مي شود. اگر بنا بود توافق نهايي حاصل نشود مذاکرات تاکنون ادامه پيدا نمي کرد. بيش از نيمي از اختلافات حل شده و اميدواريم باقي در 6ماه آينده حل وفصل شود.
وي افزود:کنگره براي وضع تحريمهاي جديد منتظر نتيجه مذاکرات خواهد ماند و اگر اميدي به توافق نبود اوباما براي ممانعت از تحريمهاي جديد کنگره پافشاري نمي کرد. اگر مذاکرات به نتيجه نرسد تندروها در ايران و آمريکا خشنود خواهند شد. پيش بيني من اين است که در نهايت مذاکرات به توافق منجر خواهد شد.
دکتر زيباکلام در پايان در خصوص احتمال گفتگوها غيرهسته اي از جمله مسائل منطقه اي ميان ايران و آمريکا گفت:ايران و آمريکا در بسياري از مسائل منطقه اشتراک نظر دارند از جمله در موضوع عراق، افغانستان، لبنان اما در مسئله سوريه اختلاف نظر وجود دارد و ايران از تروريست هايي که کشتارهايي را در عراق، سوريه و افغانستان انجام مي دهند، حمايت نمي کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر