صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

وزير ارشاد دولت دهم: دولت احمدي‌نژاد مي‌خواست در مديريت دانشگاه آزاد سهيم باشد

وزير فرهنگ و ارشاد دولت دهم گفت از نظر دولت احمدي نژاد دانشگاه آزاد خصوصي محسوب نمي شد و دولت قبل پي‌گير حضور در مديريت اين مجموعه بود. وي هم چنين درباره اقدام روزنامه "مردم امروز" نيز موضع گيري کرد.

کد خبر: 5779

آنا/ وزير فرهنگ و ارشاد دولت دهم گفت از نظر دولت احمدي نژاد دانشگاه آزاد خصوصي محسوب نمي شد و دولت قبل پي‌گير حضور در مديريت اين مجموعه بود. وي هم چنين درباره اقدام روزنامه "مردم امروز" نيز موضع گيري کرد.

سيد محمد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاري آنا با اشاره به اينکه در مقطعي جمع زيادي از جوانان ما به دليل محدود بودن ظرفيت پذيرش در دانشگاه‌ها پشت سد کنکور مي‌ماندند، اظهار داشت: اينگونه بود که نياز به توسعه کمي احساس مي‌شد، بنابراين سرمايه گذاري و حمايت‌هاي خوبي صورت گرفت و امروزبه مرحله‌اي رسيديم که نياز به گسترش نداريم.

وي با اشاره به اينکه مانند گذشته متقاضي تحصيل به خصوص در مقطع کار‌شناسي نداريم ادامه داد: با توجه به کمبود متقاضي، مجوزهاي جديد بايد با احتياط داده شود.

وزير فرهنگ و ارشاد دولت احمدي‌نژاد افزود: در صورتي که دانشگاه مراکز جديد تاسيس کند، با کمبود دانشجو و عدم درآمد مواجه خواهد شد. لذا کليه موارد ذکر شده توجه ما را به بالا بردن سطح کيفيت کليه دانشگاه‌ها اعم از دانشگاهاي دولتي، غير انتفاعي، پيام نور و دانشگاه آزاد جلب مي‌کند.

حسيني با اشاره به سياست‌هاي دولت احمدي‌نژاد در برابر دانشگاه آزاد تصريح کرد: مباحث آن زمان در اين چارچوب بود که دولت و نظام براي کمک به دانشگاه آزاد سرمايه گذاري کرده، بنابراين دانشگاه آزاد خصوصي محسوب نمي‌شود و با سرمايه نظام و مردم توسعه پيدا کرده است.

وي با اشاره به اينکه دولت قبل اعتقاد داشت بايد به سهم خود در اداره اين مجموعه بزرگ سهيم باشد، ادامه داد: به هر حال دولت در آن زمان بحث‌هايي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح کرد که مراحلش را طي کرد.

وزير فرهنگ و ارشاد دولت احمدي‌نژاد هم چنين در پاسخ به سوال آنا درباره توقيف روزنامه «مردم امروز» گفت: امروز شاهد اعتراض همه مردم مسلمان در مقابل اهانت به ساحت مقدس پيامبر اعظم (ص) هستيم و نبايد جسارت اين روزنامه را مي‌ديديم.

وي افزود: البته سابقه آن نشريه را که جستجو کنيم، قبلا نيز چندين بار در قالب کاريکاتور به پيامبراعظم (ص) توهين کرده است. بنابراين اين يک رويکرد مداوم بوده و اتفاقي نيست که بگوييم يک بار رخ داده است.

حسيني با بيان اينکه کسي که از اين سوابق بي‌اطلاع است و به روزنامه نگاري ورود پيدا مي‌کند ضعف و نقص بزرگ اخلاق حرفه‌اي و کارآمدي او را نشان مي‌دهد، ادامه داد: اما شخصي که دست به قلم مي‌گيرد و از اين سوابق اطلاع داشته، عذر بد‌تر از گناه مرتکب شده و هيچ توجيهي ندارد.

وي در پايان خاطر نشان کرد: طي مراحل مختلف تذکر‌هاي لازم به آن‌ها داده شده، اما به دليل اهميت موضوع دادستاني وارد عمل شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر