صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

شريف زاده/ احتمال احساس تکليف احمدي نژاد وجود دارد/ محبوبيت احمدي نژاد در حال افزايش است

عدم احساس تکليف کنوني معنايش اين نيست که دکتر قهر کرده باشد و اصلا ورود به عرصه هاي سياسي را ناروا بداند، نه خير، ايشان شرايط را فراهم نديدند و اميدواريم با لطف خدا اين شرايط فراهم بشود و ما بتوانيم دوباره از خدمات و توانايي هاي اين فرد که به هر حال يک فرد فوق العاده بوده براي انقلاب بهره مند بشويم.

کد خبر: 5724

مطالبی که مي خوانيد در "مرصادنیوز" منتشر شده و انتشار آن الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
------------------------------------------------

 

مرصاد نيوز/ مشاور سابق احمدي نژاد و يکي از نزديکان اسفنديار رحيم مشايي در خصوص بازگشت احمدي نژاد به عرصه انتخابات گفت: اگر به همان شيوه احمدي نژاد در تنگنا باشد و نتواند کار بکند به مي دان نخواهد آمد اما اگر احساس تکليف کند حتما کانديدا مي شود.
بهمن شريف زاده از نزديکان رئيس جمهور سابق ايران است که در محافل سياسي وي را نزديک به اسفنديار رحيم مشايي به عنوان ليدر جريان انحرافي در دولت نام مي بردند.

وي که در اواخر دولت رئيس ستاد "زنده باد بهار بود" مي کوشيد تا اسفنديار رحيم مشايي رئيس جمهور شود در حالي که مشخص بود مشايي با توجه به مواضع و سوابقش تأييد شدني نيست.

او باز هم در روزهاي اخير با تکذيب جدايي احمدي نژاد از مشايي خبر ساز شد در کارنامه خود سابقه بازداشت با اتهامات مختلف را داشته است.

شبکه اطلاع رساني مرصاد با توجه به فعاليت هاي گسترده اطرافيان رئيس جمهور سابق که بر خي تحليل ها آن را انتخاباتي مي داند از شريف زاده سوالاتي را مطرح کرده است که در ادامه خواهد آمد.

حجت الاسلام بهمن شريف زاده در گفتگو با خبرنگار سياسي شبکه اطلاع رساني مرصاد، اظهار داشت: به عقيده بنده رهبر نظام جمهوري اسلامي نقش پدر را براي جامعه دارد و رييس جمهور نيز به عنوان بازوي اجرايي او در جايگاه خاصي قرار گرفته است.


وي افزود: اقتضاي اين جايگاه رئيس جمهور اين است که با مردم با مهرباني، عطوفت و با زباني صميمي، مهربان و دلسوزانه با آن ها سخن بگويد؛ زباني که قابل فهم براي توده هاست و مردم مي توانند به وسيله آن با رييس جمهور ارتباط صميمي برقرار کنند.

شريف زاده ادامه داد: جايگاه رييس جمهور به گونه اي است که بايد نوع نگاه، نوع برخورد با مردم، نوع نشست و برخواست او طوري باشد که مردم احساس کنند مي توانند به آساني و راحتي با رييس جمهورشان ارتباط برقرار کنند؛ به ويژه آنکه در ميان قواي سه گانه، اين رييس جمهور است که با راي مستقيم مردم به صحنه مي‌آيد و براي همين مردم ارتباطي صميمي را از او توقع دارند.

احمدي نژاد گويشي مردمي داشت

مدير سابق گروه اخلاق و عرفان پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي در پاسخ به اين سوال که ادبيات رئيس جمهور سابق را پطور ارزيابي مي کنيد تصريح کرد: گويش دکتر احمدي نژاد به عقيده بنده گويشي بود که مردم به آساني مي‌توانستند با او ارتباط برقرار کنند، صميمي بشوند و مشکلاتشان را با او به سهولت در ميان بگذارند. احساسي که مردم به او داشتند يک احساس محبت بود و اين گويش دکتر احمدي نژاد بود که در پيدايش اين احساس نقش قابل توجهي داشت.

وي افزود: البته اين گويش که در حقيقت يک گويش مردمي است، از يک رييس جمهوري توقع مي رود که مردمي باشد و گويشش متفاوت با مردم نباشد.

سردبير سابق فصلنامه کتاب نقد، برقراري تفاهم ميان رئيس جمهور و مردم را منوط به گويش وي خواند و تاکيد کرد: بايد روح گويش مردمي در گويش رييس جمهور باشد يعني مردم احساس کنند حرف زدن او مانند حرف زدن خودشان است و همانطوري که مردم بين يکديگر با نوعي سخن گفتن تفاهم برقرار مي کنند مي توانند با رييس جمهورشان هم تفاهم برقرار کنند.

شريف زاده گفت: به هر حال اين نکته مهمي است که بايد در گويش مسئولين اجرايي ديگر هم مورد توجه قرار بگيرد، يعني همه مسئولين اجرايي کشور در هر مرتبه اي قرار مي‌گيرند چون با مردم مرتبط مي‌شوند بايد کاري کنند و طوري سخن بگويند و برخورد کنند که مردم احساس صميميت با آنها بکنند.

سرپرست سابق دفتر انتشارات سازمان اوقاف و امور خيريه اظهار داشت: به گفته امام (ره) مردم ولي نعمت ما هستند و ما خدمتگذار مردم؛ براي همين بايد مردم بتوانند با مسئولين اجرايي خودشان ارتباط صميمي برقرار کنند.

گويش مسئولين دولت يازدهم مردمي نيست

شريف زاده با اشاره به گويش مسئولين دولت يازدهم تاکيد کرد: اما به عقيده بنده گويش مسئولين در دولت يازدهم با گويش رايج مردمي فاصله دارد و آنها مانند ديپلمات ها صحبت مي‌کنند.

وي افزود: استفاده از گويش هاي مردمي براي ارتباط برقرار کردن با مردم لازم است اما الان گويش ها، مردمي و صميمانه نيست و اين غير از آن است که ما بايد براي مردم، براي حق مردم و براي نقد مردم ارزش قائل بشويم و البته اينکه ما نبايد تصور کنيم که داشتن گويش مردمي موجب نزول فرهنگ مي‌شود.

شريف زاده با اشاره به اهميت ارتباط گيري با مردم توسط شخص رئيس جمهور تصريح کرد: فرض کنيد يک گويش بهتر است اما اگر مردم نتوانند با اين گويش ارتباط برقرار کنند و احساس صميميت کنند، مي‌شود گفت يک نياز مهم ناديده گرفته شده و يک امر مهم تر مورد غفلت قرار گرفته براي همين به عقيده بنده، گويش صميمانه براي ارتباط با مردم لازم است.

وي گويش امام(ره) را نمونه يک گويش صاف و صميمي و ساده خواند و بيان داشت: گويش امام يک گويش بسيار ساده، مفيد و صميمانه با مردم بود؛ علي رغم اينکه امام بسيار قرص، محکم، دقيق و با لحاظ کردن معيار هاي ادبي مينوشت اما در سخن گفتن با مردم بسيار عرفي سخن مي‌گفت.

شريف زاده ادامه داد: مقام معظم رهبري با اينکه گويش فصيحي دارند اما اين هم مانع نشده تا از صميميت گويش ايشان با مردم کاسته شود. ايشان فصاحت و صميميت را در گويش خودشان جمع کرده اند و افزون بر اينکه جملات ايشان بسيار منطبق با مفاهيم ادبي است اما در عين حال به دل مردم مي‌نشيند و داراي صميميت و گرماست.

مدير سابق دفتر مطالعات و پژوهشهاي ديني موسسه ايران اظهار داشت: روحيه مردمي آقاي احمدي نژاد در اين خصوص ويژه و خاص مي‌نمود و ايشان رويش به پرسش ها، انتقاد ها و اشکالات و اعتراض ها باز بود.

وي افزود: پيامبر(ص) اذن خيره و شنونده خوبي بود و اين روحيه را داشت که گوشش به همه حرفها باز بود و اعتراضات و انتقادات مردم را با گشاده رويي مي شنيد.

مشاور سابق محمود احمدي‌نژاد بيان داشت: آقاي احمدي نژاد هم همينطور بود و گوشش به همه حرفها باز بود و خودش هم اين نکات را رعايت مي‌کرد چه اينکه ايشان خود را نوکر مردم مي خواند و بارها هم اين را تکرار مي‌کرد و نوکر هميشه گوش به فرمان اربابش است و آقاي احمدي نژاد واقعا مردم را ارباب خود مي‌دانست.

شريف زاده مسئولان فاقد اين روحيه را غير مردمي خواند و گفت: کساني که تحمل شنيدن نقد ها را ندارند اگرچه پز و ژست پذيرش انتقاد را مي‌گيرند و در کلامشان مي‌گويند ما رويمان باز است و پذيرش انتقاد داريم اما با شنيدن چند انتقاد از کوره در مي‌روند و منتقدان را با جملات ناشايستي توصيف مي‌کنند. اين افراد مردمي نيستند و طبيعتا هم نمي‌توانند مانند پيامبر(ص) اذن خيره يعني گوش خير داشته باشند.

وي ادامه داد: پيامبر (ص) چون مردمي بود اذن خيره بود، پيروان پيامبر(ص) هم مي بايست مانند او باشند اما برخي به هر حال در اين جهت پيروي خوبي از رسول خدا نمي‌کنند که شايسته است در اين مبحث به خودشان برگردند و از پيامبر(ص) پيروي کنند.

محبوبيت احمدي نژاد در حال افزايش است

شريف زاده همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي کنيد احمدي نژاد جايگاه مردمي گذشته را دارد، تاکيد کرد: اقبال مردم به آقاي احمدي نژاد همچنان که از طرف اطرافيانشان حدس زده مي‌شد رو به گسترش است. محبوبيت ايشان رو به افزايش است و يکي از علل مهم اين افزايش اقبال و محبوبيت ايشان مقايسه هاست.

وي افزود: مردم مقايسه مي‌کنند، زندگيشان را مي‌بينند، برخوردهايشان را مي‌بينند، تحرکات را مي‌بينند و مقايسه ميکنند و طبيعي است که نتيجه مي‌گيرند و نتيجه اش هم يک احساس و يک باور است.

مدير اسبق گروه مطالعات ديني مرکز ملي مطالعات جهاني شدن در اين خصوص بيان داشت: مردم در نتيجه اين مقايسه ها احساس خوبتري به آقاي احمدي‌نژاد پيدا مي‌کنند. ايشان را باور مي‌کنند و اگر هم باور داشتند، سطح باورشان بالاتر مي‌رود.

وي گفت: اين باور از جهات کارايي، مردمي بودن، شجاعت و همچنين صرف کردن وقت و ايثار براي مردم بالاتر مي رود و اين آن‌چيزي است که از ناحيه مردم اتفاق مي‌افتد.

احمدي نژاد براي ورود به عرصه سياسي عزمي ندارد

شريف زاده با اشاره به احتمال کانديداتوري احمدي نژاد در انتخابات آينده مجلس تصريح کرد: آقاي احمدي‌نژاد خودش براي بازگشت به عرصه هاي سياسي عزمي ندارد.

وي ادامه داد: اين امر علت مختلفي مي تواند داشته باشد، ممکن است يکي از علت هاش اين باشد که ايشان شرايط الان را مناسب نمي‌داند؛ يعني بايد آنها که راه را بر احمدي نژاد سد کردند، آنها که پيوسته با او مخالفت کردند و آنها که پيوسته کارشکني کردند، کنار بيايند و از اين تنگ نظري ها بيرون بيايند تا که ايشان بتواند بيايد و بتواند کار بکند.

وي تاکيد کرد: اگر شرايط همان شرايط گذشته باشد، يک فرد عاقل مي‌گويد که وقتي نمي‌شود کاري کرد براي چه دوباره وسط ميدان بيايد. اين نگذاشتن ها در حالي انجام شد که به ايشان اقبال مردمي هم بود.

احتمال احساس تکليف احمدي نژاد وجود دارد

شريف زاده افزود: مردم آن موقع هم به ايشان اقبال داشتند اما چون ايشان در تنگنا قرار داده شد، عملا خيلي از کارها انجام نمي‌شد. حالا اگر آن شرايط عوض شود و با اقبالي هم که مردم دارند احتمال دارد ايشان وارد عرصه بشود و احساس تکليف بکند.

مدير سابق گروه اخلاق و عرفان پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي بيان داشت: مردم بايد به درخواستشان ادامه بدهند و اين کار خوبي است. مردم خير و صلاح خودشان را مي‌خواهند و اگر تشخيص مي‌دهند که خير و صلاحشان در بازگشت آقاي احمدي‌نژاد است، اين مطالبه را بايد اعلام کنند.

وي افزود: البته مردم احساسات خودشان را ابراز مي‌کنند و دکتر هر جا که ميرود اين اتفاق مي‌افتد و مردم نيز درخواست خودشان را مطرح مي‌کنند.

شريف زاده ابراز اميدواري کرد: منتظريم که شرايط ورود ايشان به عرصه انتخابات فراهم بشود و ايشان احساس تکليف بکند و به عرصه برگردد؛ اگرچه اصرار اطرافيان براي بازگشت آقاي احمدي نژاد هم لازم است.

بايد فضا را براي احساس تکليف احمدي نژاد فراهم کنيم

مشاور سابق احمدي نژاد تاکيد کرد: ما بايد آنقدر کار بکنيم تا شرايط فراهم شود و ايشان به هر حال احساس تکليف بکند اما دکتر فعلا عزمي ندارد.

وي ادامه داد: عدم احساس تکليف کنوني معنايش اين نيست که دکتر قهر کرده باشد و اصلا ورود به عرصه هاي سياسي را ناروا بداند، نه خير، ايشان شرايط را فراهم نديدند و اميدواريم با لطف خدا اين شرايط فراهم بشود و ما بتوانيم دوباره از خدمات و توانايي هاي اين فرد که به هر حال يک فرد فوق العاده بوده براي انقلاب بهره مند بشويم.

سردبير سابق فصلنامه آئين سلوک گفت: چرا بايد وقتي يک فرد پتانسيل به اين مهمي دارد، از آن در راستاي پيشرفت و شکوفايي علمي کشور و تحقق عدالت که مهمترين عرصه هست استفاده نشود. ماهم دعا مي‌کينم اين شرايط فراهم شود.

اطرافيان تاثيري بر نظر احمدي نژاد ندارند

وي تاثير گذاري اطرافيان بر نظر آقاي احمدي نژاد را کم دانست و تاکيد کرد: اطرافيان اگر از ايشان بخواهند بيايند تاثيري بر وي نخواهد گذاشت. ايشان بايد خودش ببيند که شرايط مناسب شده و کارشکني ها صورت نميگيرد تا بتواند قدم به عرصه بگذارد. در اين صورت اگر همه بگويند که نيا و احساس تکليف کند کانديدا مي شود.

شريف زاده فعاليت هاي کنوني احمدي‌نژاد را صرفا علمي خواند و تصريح کرد: فعاليت هاي آقاي احمدي نژاد اکنون بيشتر علمي است و جلسه و بحث هايي که هست در آن پيرامون آرمان هاي امام و آرمان هاي انقلاب و مهدويت بحث مي‌کنند که بحث هاي مبنايي خوبي هم هست.

وي در پايان اظهار داشت: اين فعاليت ها سياسي نيست و وي در مباحث علمي فعاليت دارد. البته ما هم دوست داريم و اميدواريم ايشان قدم در اين عرصه بگذارند و اين اتفاق بيافتد.

نظرات بینندگان

  • | |

    تورو خدا اسم این ادم را نیارید

ارسال نظر