صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

شباهتهای «قوچانی» با راننده ای که هرچند ماه يک بار تصادف ميکند!!

دو تن از افراطيون مدعي اصلاح‌طلبي تصريح کردند اقدام روزنامه مردم امروز پذيرفتني نيست و به راننده‌اي مي‌ماند که هر چند ماه يکبار تصادف مي‌کند!

کد خبر: 5702

کيهان / دو تن از افراطيون مدعي اصلاح‌طلبي تصريح کردند اقدام روزنامه مردم امروز پذيرفتني نيست و به راننده‌اي مي‌ماند که هر چند ماه يکبار تصادف مي‌کند!

روزنامه مردم امروز با سردبيري محمد قوچاني (سردبير 8-9 نشريه زنجيره‌اي توقيف شده) اخيراً به خاطر حمايت از نشريه هتاک فرانسوي که به پيامبر اعظم(ص) توهين کرده بود، توقيف شد.
کامبيز نوروزي در صفحه فيس‌بوک خود در اين باره نوشت: توقيف مردم امروز تأسف‌بار است. دوستان از ديرباز از نگاه بنده حقير نسبت به حقوق و آزادي مطبوعات آگاهي دارند. اما اجازه دهيد اين نقد جدي صنفي را به دوستان مردم امروز داشته باشم که آنچه تيتر يک و عکس يک روزنامه شد، بي‌اندازه غير حرفه‌اي و خطا بود و بگذريم که آيا ارزش داشت يا نه. يک روزنامه‌نگار حرفه‌اي قبل از هر چيز بايد تاريخ و جغرافياي کلام را بشناسد. به سادگي مي‌شد فهميد که درست بعد از شماره‌اي از شارلي ابدو که کاريکاتور پيامبر اسلام را منتشر کرده است، انتشار جمله «من هم شارلي هستم» چقدر مشکل‌ساز است.
وي مي‌افزايد: صبح همان روز در جايي که دوستاني ديگري هم بودند با ديدن اين صفحه يک، همگي نگران توقيف بودند. اين جور بي‌دقتي‌هاي غير حرفه‌اي و گاه غير مسئولانه را نمي‌توان به نقد و نظر نکشيد، به اين نقدها و بسنده کردن به مرثيه يا حماسه‌سرايي کمکي به توسعه روزنامه‌نگاري کشور نمي‌شود. من هم از نظر حقوقي و هم از نظر روزنامه‌نگاري، اين توقيف و هر توقيف ديگري را نمي‌پسندم، اما، در اين مورد اخير، اشتباهي بسيار غير حرفه‌اي و بي‌توجهي به حساسيت‌هايي که يک روزنامه‌نگار حرفه‌اي بايد آنها را حتماً ببيند، نقش بزرگي در اين ماجرا داشت. وقتي يک راننده هر چند ماه يکبار تصادف مي‌کند، لابد رانندگي را خوب نياموخته است.
قوچاني پيش از اين سردبير روزنامه آسمان بود و از طريق همين روزنامه اظهارات يک عضو گروهک مرتد جبهه ملي عليه حکم قرآني قصاص و غير انساني خواندن اين حکم الهي را منتشر کرد.
در همين حال جميله کديور همسر مهاجراني در صفحه شخصي خود در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي نوشت: «به عنوان کسي که سالها روزنامه‌نگار بوده، از توقيف مردم امروز، مثل هر روزنامه ديگري بسيار متأسفم. با اين حال به نظرم اين روزنامه مي‌توانست و مي‌بايست بيش از اين نوزده شماره عمر کند. ولي متأسفانه به دليل يا دلايلي که بر من روشن نيست، نمي‌دانم چرا دوستان روزنامه‌نگاري که سالها سابقه فعاليت در نشريات مختلف داشتند و بارها مزه تعطيلي را به دلايل واهي چشيده بودند، چطور متوجه حساسيت‌هاي وضعيت فعلي (اعم از سياسي و فرهنگي) نبودند و به اين راحتي بهانه به دست دادند.»
کديور ادامه داده است: من نمي‌دانم چنان تيتري براي يک روزنامه سياسي چه تفسيري در بين همکاران روزنامه‌نگار مي‌توانست داشته باشد؟ آيا اين به منزله گل به دروازه خودي نبود؟
نکته قابل تأمل در نوع موضع‌گيري‌هاي اخير مدعيان اصلاح‌طلبي، بي‌تفاوتي و بي‌غيرتي آنها نسبت به اهانت صورت گرفته عليه پيامبر اعظم(ص) است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر